Palermo – Pisa 3-2 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Marius Marin, eliminat după ce a marcat și a avut un alt gol anulat

Dan Roșu Publicat: 16 decembrie 2023, 19:15

Palermo - Pisa 3-2 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY

Marius Marin / Profimedia

Palermo – Pisa 3-2 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Duelul a contat pentru etapa cu numărul 17 a sezonului de Serie B.

Duelul a fost unul de foc pentru Marius Marin. Românul a înscris în miutul 21, dar reușita acestuia a fost anulată pe motiv de offside. De asemenea, a mai înscris un gol în minutul 49, iar în minutul 60 a văzut cartonașul roșu. Celelalte goluri au fost marcate de: Insigne (Palermo, min. 29), Burnori (Palermo, min. 42), Valoti (Pisa, min. 54) și de Segre (min. 80). Cele mai tari meciuri din Serie B se văd exclusiv în AntenaPLAY.

Palermo – Pisa LIVE VIDEO în AntenaPLAY

Final de meci!

Min. 80: Palermo – Pisa 3-2! Segre a dat lovitura, cu o lovitură de cap.

Min. 60 în Palermo – Pisa 2-2! Marius Marin a fost eliminat, după o intrare dură.

Min. 54: Palermo – Pisa 2-2! Valoti a restabilit egalitatea! Meci nebun în Serie B.

Min. 49: Palermo – Pisa 2-1! Marius Marin a înscris după o recuperare  de senzație!

Min. 42: Palermo – Pisa 2-0! Brunori a primit o pasă excepțională în interiorul careului și a trimis mingea direct în plasa porții!

Min. 29: Palermo – Pisa 1-0! Roberto Insigne a deschis scorul, cu un șut precis, din interiorul careului.

Min. 21 în Palermo – Pisa 0-0! Marius Marin a înscris, printr-o lovitură de cap, după o fază fixă. Reușita a fost însă anulată, după intervenția VAR, pe motiv de ofsaid.

UPDATE: A început partida dintre Palermo și Pisa!

Echipele de start pentru partida dintre Palermo și Pisa:

PALERMO: 22 Pigliacelli, 2 Graves, 3 Lund, 4 Gomes, 5 Lucioni, 8 Segre, 9 Brunori (C.), 11 Insigne, 15 Marconi, 17 Di Francesco, 80 Coulibaly.

Rezerve: 1 Desplanches, 13 Kanuric, 6 Stulac, 7 Mancuso, 10 Di Mariano, 18 Nedelcearu, 20 Vasic, 25 Buttaro, 27 Soleri, 30 Valente, 31 Aurelio, 53 Henderson.

PISA: 1 Nicolas, 4 Caracciolo (C.), 6 Hermannsson, 8 Marin, 19 Esteves, 23 Vignato, 27 Valoti, 32 Moreo, 42 Barbieri, 44 Miguel Veloso, 77 D’Alessandro.

Rezerve: 22 Loria, 34 Campani, 3 Leverbe, 7 Tramoni, 9 Gliozzi, 16 Nagy, 17 Mlakar, 26 Masucci, 28 Arena, 30 De Vitis, 36 Piccinini.

Palermo şi Pisa se duelează în meciul transmis sâmbătă în AntenaPLAY, de la ora 17:15. Sicilienii vin după patru meciuri fără victorie şi au nevoie de un succes pentru a spera la locurile de play-off.

De partea cealaltă, Pisa a ajuns pe locul 13 şi are o singură victorie în ultimele patru partide disputate în Serie B, 2-1 cu Sudtirol.

Spezia – Bari 1-0

Spezia – Bari 1-0 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Partida a contat pentru etapa a 17-a a sezonului din eșalonul secund al fotbalului italian.

Soarta acestui meci a fost stabilită abia în minutul 84, de golul lui Daniele Verde. După acest rezultat, Spezia, care a avut și un om eliminat în prelungiri, a urcat, cel puțin pentru moment, pe locul al 16-lea, cu 16 puncte.

De cealaltă parte, până la următoarele meciuri, Bari a rămas pe locul al 9-lea, cu 21 de puncte. Cele mai tari meciuri din Serie B se văd exclusiv în AntenaPLAY!

19:36 Jaqueline Cristian s-a calificat în turul 3 la Madrid! Revenire de senzaţie a româncei, care pierduse primul set! 19:32 VIDEO„Împreună putem deveni campioni!” Mobilizare generală la FCSB, înaintea meciului care le poate aduce roş-albaştrilor titlul 18:50 Dinamo – FC Voluntari LIVE TEXT 20:00. Meci crucial pentru salvarea de la retrogradare! Echipele de start 18:40 În ce stadiu se află dosarul penal al lui Daniel Niculae! Anunţul unui renumit avocat român: „Vă spun cu certitudine” 18:35 Deciziile finale luate de Xavi! Catalanii au anunţat cum va arăta Barcelona sezonul viitor. Jucătorii aşteptaţi pe Camp Nou 18:12 Ronnie O’Sullivan, performanţă de senzaţie! „Racheta” a mai doborât un record la Campionatul Mondial de snooker 17:51 NEWS ALERT„O problemă reală şi gravă!” Prima decizie luată de Dan Şucu, după ce Daniel Niculae a ajuns să fie urmărit penal 17:31 „Să facem un meci mare!” Gică Hagi avertizează că e gata să strice sărbătoarea de titlu a FCSB-ului: „Avem oxigen!” 17:30 Conducătorii lui Dinamo, făcuţi praf de o legendă a „câinilor”: „Eu am girat să vină aceşti oameni”! Reacţia lui Dănuţ Lupu 16:54 VideoCamelia Bălțoi prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari știri ale zilei de 26 aprilie Vezi toate știrile