Australian Open 2021 | Ion Ţiriac, făcut praf de soţul Serenei Williams, după meciul cu Simona Halep: "Bine că nu îl ascultă nimeni pe rasistul ăla sexist!"

Antena Sport Publicat: 16 februarie 2021, 9:36

Comentarii
Australian Open 2021 | Ion Ţiriac, făcut praf de soţul Serenei Williams, după meciul cu Simona Halep: "Bine că nu îl ascultă nimeni pe rasistul ăla sexist!"

Ion Ţiriac, atacat incredibil

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Ion Ţiriac şi Serena Williams se află într-un adevărat război al declaraţiilor. Omul de afaceri i-a sugerat Serenei Williams să se retragă. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La vârsta asta și la greutatea pe care o are acum, nu se deplasează atât de ușor pe cât se deplasa acum 15 ani. Serena a fost o jucătoare senzațională. Dacă ar avea puțină decență, s-ar retrage! Din toate punctele de vedere", spunea anul trecut, Ion Țiriac, într-o intervenție la TVR.

Soţul Serenei Williams l-a taxat imediat pe Ion Ţiriac. "E bine că nimeni nu-l bagă în seamă pe rasistul, sexistul şi clovnul Ion Ţiriac​", a scris soţul Serenei Williams pe Twitter

Australian Open 2021 | Prima reacţie a Serenei Williams, după victoria fantastică cu Simona Halep

Serena Williams s-a calificat în semifinala la Australian Open 2021, acolo unde o va întâlni pe Naomi Osaka. Serena Williams a învins-o pe Simona Halep în două seturi, scor 6-3, 6-3. 

Simona Halep nu i-a putut face faţă Serenei Williams în sferturile de finală de la Australian Open. Jucătoarea din SUA a recunoscut că acesta a fost cel mai bun meci pe care l-a jucat la Australian Open 2021.

Reclamă
Reclamă

"Am realizat că fac prea multe greşeli neforţate şi m-am gândit că am oportunitatea de a juca mai bine. Mi-am zis să răman în meci şi asta am făcut. A fost cel mai bun meci făcut în acest turneu, cu siguranţă. Am fost nevoită să fac asta, pentru că jucam cu numărul 2 mondial. Ştiam ca trebuie să joc mai bine, aşa că am făcut-o şi sunt încântată de asta.

Poate nu am lucrat în mod special la deplasarea în teren, dar Patrick mi-a zis că trebuie să fiu mai solidă. Am lucrat mult și am încercat să fiu mai bună. Viteza din jocul meu a fost mereu foarte bună și știu că pot să ajung la mingile din defensivă", a spus Serena Williams la finalul meciului cu Simona Halep.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Mai are nevoie FCSB de transferuri, după eliminarea din Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:17

De ce Marius Măldărăşanu nu ar accepta să lucreze cu Gigi Becali: „Nu vreau să spun nişte lucruri”

23:09

Meci dramatic pentru Darius Olaru în preliminariile UCL! Gol în prelungiri de la o echipă care ajungea sezonul trecut în optimi

22:45

Gigi Becali intervine în disputa Florin Tănase – Marius Baciu: „Să îşi vadă de treabă şi să joace fotbal”

22:39

Halucinant. Infantino, acuzat de șantaj de președintele unei federații: „Ni s-a spus că sprijinirea lui Infantino…”

22:18

INTER – AC MILAN LIVE VIDEO 14:05 pe AntenaPLAY. Marele derby se dispută în Australia. Echipele probabile

22:09

„E problemă în vestiar, 100% este!” Dezvăluiri despre disputa Marius Baciu – Tănase

1 Universitatea Craiova, refuzată de Dinamo. „Câinii” cer 3 milioane de euro pentru un om de bază 2 OUT! Becali l-a executat în direct pe jucătorul de la FCSB: „Ăsta nu-i fotbalist. Îl dau gratis!” 3 Gigi Becali îl vrea pe Dan Petrescu la FCSB: „Mi-a zis Meme şi am acceptat” 4 Gigi Becali, ofertă pentru Jovo Lukic! Mesaj categoric pentru U Cluj: „Exclus să dau mai mult”. Ce salariu i-a pregătit 5 Basarab Panduru a distrus un jucător de la FCSB, după remiza cu Farul: „Nici când era slab nu era atât de slab” 6 Echipa lui Dan Șucu, dezastru în meciul de astăzi: 10-1!
Citește și