Închide meniul

Cum se simte Novak Djokovic, la șase zile după ce a fost expulzat din Australia. Unul dintre antrenorii liderului ATP a venit cu detalii

Iulian Focșăneanu Publicat: 22 ianuarie 2022, 13:28

Comentarii
Cum se simte Novak Djokovic, la șase zile după ce a fost expulzat din Australia. Unul dintre antrenorii liderului ATP a venit cu detalii

Profimediaimages

Unul dintre antrenorii lui Djokovic, Marian Vajda, a declarat că numărul 1 mondial a fost extrem de afectat de ceea ce s-a întâmplat în Australia, însă a subliniat că acesta este puternic mental şi îşi va reveni.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marian Vajda: “Lumea tenisului va auzi din nou de Novak Djokovic”

A fost extrem de afectat din punct de vedere psihic. Dar, din fericire, Novak este puternic mental şi îşi va reveni. Lumea tenisului va auzi din nou despre el”, a declarat Vajda pentru ziarul Sport din Bratislava.

Australia plăteşte astăzi preţul unei politici guvernamentale proaste în această pandemie. În ciuda izolării prelungite, numărul de infecţii este foarte mare. Oamenii nu ştiu ce să facă. Mass-media a jucat şi ea un rol în acest proces. Acest lucru l-a pus pe Novak într-o lumină proastă în faţa publicului larg“, a afirmat Vajda, potrivit news.ro.

Novak Djokovic, care se opune vaccinării, a părăsit Australia, duminică, la bordul unui avion al companiei Emirates cu destinaţia Dubai, după ce apelul său la decizia de anulare a vizei de intrare în Australia a fost respins de un tribunal din Melbourne.

El a ajuns, luni, la Belgrad, fiind aşteptat la Aeroportul Nikola Tesla de un număr mare de jurnalişti, dar şi de câteva zeci de fani. Tenismenul nu a discutat cu presa, folosind o altă ieşire pentru a părăsi aeroportul.

Reclamă
Reclamă

Novak Djokovic vrea să dea în judecată Guvernul Australiei

Liderul ATP a stat în carantină într-un hotel, unde ar fi primit ”rele tratamente”. Dkojovic cere daune de nu mai puțin de 3.8 milioane de euro, dublul premiului de la Australian Open.

Este bine cunoscut faptul că Novak și familia lui simt că Nole a fost tratat foarte rău în hotelul de carantină din Melbourne. Mama lui a dezvăluit că era plin de purici și viermi. A fost ținut în condiții groaznice”, a spus Edoardo Artaldi, unul dintre apropiații liderului ATP, citat de The Sun.

“Nole” ar fi nevoit să achite costurile judiciare, iar acestea s-ar putea ridica la jumătate de milion de dolari australieni (318.000 de euro). Organizatorii de la Australian Open ar fi fost totuși de acord să plătească integral suma.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:01
Miodrag Belodedici, verdict despre șansele României la baraj: “Toți vor să joace împotriva noastră, nu?”
17:52
EXCLUSIVDecizia lui Mircea Lucescu înainte de România – San Marino, ultimul meci al tricolorilor din preliminarii!
17:45
Cât costă biletele la meciurile Barcelonei pe Camp Nou! “Preţuri nebune” după renovarea arenei
17:36
Florinel Coman, ca și plecat de la Al-Gharafa. Qatarezii au două variante
16:59
“E Simone Biles cea mai bună gimnastă de la tine încoace?” Nadia Comăneci a răspuns fără să stea pe gânduri
16:56
“Profeția” lui Lamine Yamal înainte de revenirea Barcelonei pe Camp Nou: “Istoria va fi scrisă”
1 Afacerea în care Cosmin Olăroiu a investit milioanele arabilor: “Nu mă văd antrenând la 80 de ani, ca Lucescu” 2 “L-au suspendat” Selecţionerul Mircea Lucescu a apelat la UEFA, iar forul european a luat decizia! 3 EXCLUSIVAcuze fără precedent la adresa Cristinei Neagu. Atacul handbalistei care ne-a adus Liga Campionilor 4 Prima mutare făcută de FCSB. De astăzi este la club, Meme Stoica a făcut anunţul 5 Marius Șumudică, ținta unui derapaj șocant: “Schizofrenic, gunoi absolut. Se considera cel mai tare antrenor” 6 Denis Drăguş a plecat din cantonamentul naţionalei. Mircea Lucescu: “Nici nu l-am mai văzut”
Citește și