Închide meniul

Simona Halep a dezvăluit care e jucătoarea ei favorită! “Este incredibilă şi o admir foarte mult, îmi place tare mult”

Antena Sport Publicat: 26 ianuarie 2022, 15:22 / Actualizat: 29 ianuarie 2022, 15:40

Comentarii
Simona Halep a dezvăluit care e jucătoarea ei favorită! Este incredibilă şi o admir foarte mult, îmi place tare mult

Hepta

“Am văzut scorul de la ultimul meci şi mi s-a părut wow, este incredibilă şi o admir foarte mult, îmi place tare mult. Pot să spun că e jucătoarea mea preferată. Joacă impecabil şi îţi dă tot timpul senzaţia că tenisul e uşor, aşa că îi doresc să câştige pentru că merită”, a spus Simona Halep, despre Ashleigh Barty, cea mai bună prietenă a ei din circuit.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Australian Open 2022 | Ashleigh Barty, în semifinale, fără set pierdut!

Ashleigh Barty pare de neoprit la Australian Open 2022. Liderul mondial s-a calificat în semifinalele primului Grand Slam al anului, fără să piardă niciun set.

În sferturi, Barty a trecut de Jessica Pegula, cu 6-2, 6-0, după numai 63 de minute. În semifinale, Barty va evolua contra americancei Madison Keys (locul 51 WTA).

Australian Open 2022 | Rezultatele și programul sferturilor de finală

Madison Keys – Barbora Krejcikova 6-3, 6-2
Ashleigh Barty – Jessica Pegula 6-2, 6-0
Alize Cornet – Danielle Collins 5-7, 1-6
Kaia Kanepi – Iga Swiatek 6-4, 6-7, 3-6

Collins a trecut în sferturi de jucătoarea franceză Alize Cornet (locul 61 WTA), scor 7-5, 6-1, după un meci de o oră şi 28 de minute. La 28 de ani, Collins va juca pentru a doua oară în semifinale la Australian Open, unde a mai fost în 2019. În semifinale, Collins o va întâlni pe poloneza Iga Swiatek, care a avut nevoie de trei ore şi un minut pentru a trece de estona Kaia Kanepi, locul 115 WTA, scor 4-6, 7-6 (7/2), 6-3.

Reclamă
Reclamă

Poloneza va fi în premieră în semifinale la Australian Open. În cealaltă semifinală se vor întâlni australianca Ashleigh Barty, numărul 1 mondial, şi americanca Madison Keys, locul 51 WTA.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:12
Lionel Messi, anunț crucial cu privire la prezența la Cupa Mondială din 2026
17:47
Presa din Hexagon a făcut anunțul în cazul lui Louis Munteanu: „Sosirea lui se apropie”
17:22
Barcelona, decizie categorică înaintea meciului cu Eintracht Frankfurt! Cum vor opri catalanii „invazia” nemților
17:21
„Cum ai ajuns la FCSB?” Florin Cernat a dat cărțile pe față după ce a semnat cu campioana
17:01
Daniel Oprița, dorit pe banca unei echipe din Liga 1. Poate pleca de la CSA Steaua după șase ani
16:43
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 4 decembrie
1 FotoAroganţa celui mai bogat român. Şi-a luat avion privat ca să aterizeze cu el în propria curte 2 FotoDan Şucu, investiţie de 180 de milioane de euro în afacerea în care l-a implicat şi pe fiul său! 3 Gigi Becali l-a distrus după UTA – FCSB 3-0: „S-a cerut afară, a alergat mult săracu’”. Pe cine a remarcat 4 Plecare importantă din staff-ul Universităţii Craiova. A semnat în prima Ligă din Porugalia 5 FCSB pregăteşte al doilea transfer al iernii. Fotbalist crescut de Arsenal, negocieri avansate cu Gigi Becali 6 Nicolae Stanciu, dat ca şi transferat la FCSB. Cine face anunţul: “Nu vine la Rapid”
Citește și