Pe ce loc a ajuns Irina Begu după parcursul de la Roland Garros 2022. Românca a intrat în top 50

Avatar photo

Publicat: 30 mai 2022, 18:53

Irina Begu a ratat calificarea în sferturi la Roland Garros 2022 după înfrângerea cu Jessica Pegula. Chiar și așa, datorită parcursului pozitiv de la turneu, românca a făcut un salt important în clasamentul WTA.

Irina Begu, în timpul meciului cu Jessica Pegula, de la Roland Garros 2022

Irina Begu, în timpul meciului cu Jessica Pegula, de la Roland Garros 2022 / Profimedia

Constantin Din, la AS.ro LIVE
23:15 CM 2022 | Toți pentru Pele! Starurile Braziliei, mesaj special pentru legenda fotbalului după calificarea în sferturile Campionatului Mondial 23:03 CM 2022 | Brazilia a schimbat portarul în timpul meciului cu Coreea de Sud! De ce l-a băgat Tite pe Weverton în locul lui Alisson 22:55 CM 2022 | Brazilia – Coreea de Sud 4-1. Samba în Qatar! Selecao s-a calificat în sferturile Campionatului Mondial, unde va înfrunta Croația 22:41 CM 2022 | Neymar a scris istorie în Brazilia – Coreea de Sud! Starul Selecao, într-o ierarhie selectă alături de Pele și Ronaldo 22:28 Gigi Becali a anunțat o nouă lovitură pe piața transferurilor! Plecarea care îi va rotunji conturile FCSB-ului 22:10 Gigi Becali, prima reacție după FCSB – CS Mioveni 5-1. Cum a explicat schimbarea din minutul 25. Cine e singurul jucător pe care l-a criticat 21:48 Mihai Pintilii a venit la interviu în locul lui Leo Strizu, după FCSB – CS Mioveni 5-1: “De-asta sunt aici!” 21:48 Florinel Coman nu e convins să mai rămână la FCSB: „E normal să caut o echipă!” 20:55 FCSB – CS Mioveni 5-1. A patra victorie consecutivă pentru roș-albaștri! Echipa lui Leo Strizu s-a apropiat de podium 20:52 Video“Tricolorii” lui Edi Iordănescu se hrănesc cu energia suporterilor, în drumul spre EURO: “Ne împing de la spate și ne ajută foarte mult!”
Rafael Nadal şi Casper Ruud
ATP • 5 oct., 10:18
Rafael Nadal, meci demonstrativ cu Casper Ruud. Se reeditează finala de la Roland Garros 2022
Tenis • 29 sept., 21:12
Ana Bogdan s-a calificat în semifinalele turneului de la Parma, după ce a învins-o pe Irina Begu, scor 6-2, 7-6
WTA • 19 sept., 10:08
Simona Halep se menţine pe locul 9 WTA. Salt spectaculos în clasament pentru Irina Begu, Ana Bogdan şi Jaqueline Cristian