Închide meniul

Roland Garros 2021 | Româncele continuă lupta la Paris. Când joacă Sorana Cîrstea și Ana Bogdan în turul al treilea

Alexandru Ivan Publicat: 3 iunie 2021, 23:53

Comentarii
Roland Garros 2021 | Româncele continuă lupta la Paris. Când joacă Sorana Cîrstea și Ana Bogdan în turul al treilea

Româncele continuă lupta la Roland Garros

Româncele continuă lupta la Roland Garros. Ana Bogdan va evolua, vineri, cu spaniola Paula Badosa, locul 35 WTA, în turul al treilea de la Roland Garros. Acest meci este ultimul pe arena Simonne-Mathieu, după o partidă de simplu feminin şi două de simplu masculin. Jocurile încep la 12.00.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Româncele continuă lupta la Roland Garros!

Pe terenul 14, Sorana Cîrstea, locul 54 WTA, va evolua cu rusoaica Daria Kasatkina, locul 37 WTA. Partida este a doua după un meci de simplu masculin.

Tot vineri, vor evolua, în turul al doilea, perechile Horia Tecău/Kevin Krawietz (România/Germania), cap de serie numărul 9, cu Yen-Hsun Lu/Yoshihito Nishioka (Taiwan/Japonia), Andreea Mitu/Iulia Putinţeva (România/Kazahstan), cu Nicole Melichar/Demi Schuurs (SUA/Olanda), cap de serie numărul 3, Raluca Olaru/Nadia Kichenok (România/Ucraina), cap de serie numărul 16, cu Clara Burel/Chloe Paquet (Franţa), şi Monica Niculescu/Jelena Ostapenko (România/Letonia), cap de serie numărul 12, cu Nao Hibino/Oksana Kalaşnikova (Japonia/Georgia).

Ce obiectiv și-a setat Sorana Cîrstea la Roland Garros 2021

Deși a câștigat primele meciuri de pe zgura pariziană de o maniera categorică, Sorana Cîrstea este rezervată în ceea ce privește obiectivul său la Roland Garros. Românca vrea să ia fiecare meci pas cu pas și să evolueze la capacitate maximă.

Momentan obiectivul este să câștig următorul meci. Am învățat să o iau pas cu pas. Așteptările pun o anumită presiune. Obiectivul meu în momentul de față este să câștig meciul următor.

Reclamă
Reclamă

Încerc să nu mă uit prea departe. Am avut un an solid, dar nu prea mă uit la clasament. Am avut puțin ghinion la Madrid, cu acea accidentare, dar sunt fericită că am revenit cu o formă similară ca atunci când m-am accidentat”, a mai spus Sorana Cîrstea.

 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine a fost omul meciului în România - Austria 1-0?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:31
Ianis Hagi, lăudat după ce a preluat banderola naţionalei României: “Se comportă ca un adevărat căpitan”
23:15
Mihai Stoica l-a aprobat pe Gigi Becali și a confirmat plecarea jucătorului de la FCSB: „Ce poți să faci?”
23:10
Aalborg – Dinamo 34-28! A cincea înfrângere la rând în Liga Campionilor pentru campioana României
22:53
Verdictul lui Victor Piţurcă în disputa Mircea Lucescu – Răzvan Marin: “Mai calcă şi el greşit”
22:23
Zeljko Kopic, noi vești despre accidentarea lui Alexandru Musi: „E greu”
22:00
Gigi Becali şi Marius Lăcătuş, dialog tensionat: “Am fost un prost că am crezut în tine! Îmi eşti dator”
1 “Scandalosul atacant a publicat factura”. Ce s-a scris în Ucraina după ce Blănuță a donat bani către armată 2 “Mă aștept să fiu titular!” Răzvan Marin continuă disputa cu Mircea Lucescu 3 Zeljko Kopic n-a ținut cont de orgolii. Antrenorul a numit jucătorul din Liga 1 pe care l-ar transfera la Dinamo 4 Cristi Chivu l-a anunţat deja de plecare. Românul, prima măsură radicală la Inter 5 “Marca Steaua să fie scoasă la licitaţie!” Victor Piţurcă, de partea lui Gigi Becali în războiul cu MApN 6 Jaqueline Cristian, calificare spectaculoasă în sferturi la Osaka. Românca a revenit după 0-6 în primul set
Citește și