Iberica tocmai a învins cancerul şi a revenit pe teren, la Roland Garros 2021, după o pauză de 15 luni. Prezentă în Anglia, sportiva de 32 de ani şi-a dorit să o vadă pe Simo şi a venit la antrenamentul ei.
Întâlnire emoţionantă pentru Simona Halep la All England Club
Campioana en-titre de la Wimbledon s-a bucurat la maximum, iar Darren Cahill a ţinut să imortalizeze momentul. Antrenorul lui Halep a făcut o poză cu telefonul şi a postat-o pe contul său de Twitter. “Două campioane” a fost mesajul care a însoţit imaginea.
Two champs 😊@Simona_Halep @CarlaSuarezNava @Wimbledon #whoistaller 😜 pic.twitter.com/gjkubA9LQ6
— Darren Cahill (@darren_cahill) June 24, 2021
Organizatorii turneului de Grand Slam au surprins şi ei întâlnirea dintre Simona şi Carla Suarez Navarro. Postarea a devenit imediat virală.
Stopping for a quick snap 📸#Wimbledon | @Simona_Halep | @CarlaSuarezNava pic.twitter.com/bmIuLsofgm
— Wimbledon (@Wimbledon) June 24, 2021
Simona Halep se simte excelent la Wimbledon
Simona Halep se află la Wimbledon, acolo unde speră să-și apare trofeul cucerit în 2019. Sportiva din România a oferit şi o altă fază spectaculoasă la All England Club.
Simona Halep e relaxată înainte de startul competiției la Wimbledon. „Simo”, pusă pe glume, și-a vandalizat propriul poster de campioană. Românca a adăugat și masca de protecție imaginii cu ea de la triumful din 2019.
„A trebuit să adaug și masca”, a scris Simona Halep, pe Twitter.
Had to add the 😷 pic.twitter.com/wVpDtgj9XX
— Simona Halep (@Simona_Halep) June 22, 2021
Carla Suarez Navarro a trecut prin momente teribile
Carla Suarez Navarro a avut mari probleme de sănătate. Pe 22 aprilie a anunţat că s-a vindecat de limfomul Hodgkin.
Boala, un cancer al sistemului limfatic, i-a fost diagnosticată în mijlocul pandemiei de coronavirus, în august 2020, când se pregătea să se retragă din tenis, la finalul sezonului.
Însă sportiva spaniolă vrea să se retragă pe teren, nu din cauza bolii. Antrenându-se din martie, după ce a terminat chimioterapia, ea a dorit să revină în circuitul profesionist pentru a evolua la turneul din capitala Franţei. Carla Suarez Navarro, învinsă în primul tur de la Roland Garros, a jucat ultimul meci în competiţia pariziană.
În timpul duelului dintre Carla Suarez Navarro şi Sloane Stephens, Simona Halep a avut o reacţie impresionantă. „Sunt atât de fericită să te văd înapoi, pe teren„, a transmis ocupanta locului 3 WTA pe contul ei de Instagram.
- Simona Halep, vizitată la antrenament de Carla Suarez Navarro
- Darren Cahill a întrerupt antrenamentul şi a ţinut să le fotografieze
- Olanda - Suedia e sâmbătă, de la ora 20:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Germania - Coasta de Fildeș e sâmbătă, de la ora 23:00, pe Antena 1 și AntenaPLAY
- Decizia luată de şefii de la Wimbledon în privinţa lui Stan Wawrinka
- Revenire de senzație! Serena și Venus Williams vor juca în proba de dublu de la Wimbledon
- Carlos Alcaraz s-a retras de la Wimbledon! Anunț devastator făcut de dublul-campion de la All England Club
- Carlos Alcaraz, sfătuit de Alex Corretja după finala pierdută la Wimbledon: “Toate au consecințe”
- Detaliul remarcat de fostul antrenor al lui Federer după triumful lui Sinner de la Wimbledon: “Notă către părinţi”































