Jaqueline Cristian, eliminată în primul tur al probei de dublu de la Wimbledon!

Alex Ioniță Publicat: 3 iulie 2025, 17:38

Comentarii
Jaqueline Cristian, eliminată în primul tur al probei de dublu de la Wimbledon!

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Perechea formată din românca Jaqueline Cristian şi belgianca Magali Kempen a fost eliminată joi în primul tur al probei de dublu a turneului de tenis de Mare Şlem de la Wimbledon, fiind învinsă în două seturi, 6-3, 6-1, de Timea Babos (Ungaria)/Luisa Stefani (Brazilia).

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Jaqueline Cristian şi Magali Kempen au cedat după ceva mai mult de o oră de joc în duelul cu favoritele numărul 10. Cristian şi partenera sa nu au reuşit niciun as, faţă de cei cinci ai adversarelor, şi au comis o dublă greşeală (niciuna în dreptul lui Babos şi Stefani).

Jaqueline Cristian a fost eliminată în primul tur al probei de dublu de la Wimbledon!

Tot în primul tur al probei feminine de dublu la Wimbledon, joi are loc meciul Monica Niculescu (România)/Greet Minnen (Belgia)- Victoria Azarenka (Belarus)/Ashlyn Krueger (Statele Unite), notează agerpres.ro.

Perechea formată din românca Gabriela Ruse şi ucraineanca Marta Kostiuk şi-a aflat joi adversarele din turul al doilea de probe de dublu. Ruse şi Kostiuk vor juca în runda următoare cu Su-Wei Hsieh (Taiwan)/Jelena Ostapenko (Letonia), favorite numărul 4, care au trecut de Oksana Kalaşnikova (Georgia)/Elena Pridankina (Rusia), cu 6-2, 6-3.

Sorana Cîrstea, în turul 2 al probei de dublu de la Wimbledon

Perechea Sorana Cîrstea/Anna Kalinskaya (România/Rusia) s-a calificat, miercuri, în turul doi al probei de dublu din cadrul turneului de grand slam de la Wimbledon.

Reclamă
Reclamă

Cîrstea şi colega sa au învins în primul tur echipa Angelica Moratelli/Sabrina Santamaria (Italia/SUA), scor 6-2, 6-3, într-o oră şi 15 minute.

În faza următoare, Cîrstea şi Kalinskaya vor înfrunta perechea care se va impune în meciul Tereza Mihalikova/Olivia Nicholls (Slovacia/Marea Britanie), cap de serie 9 – Kamilla Rakhimova/Siskova (Rusia/Cehia), notează news.ro.

Tot miercuri, perechea Gabriela Ruse/Marta Kostyuk (România/Ucraina) s-a calificat în turul doi trecând în primul tur de echipa Anastasija Sevastova/Yanina Wickmayer (Letonia/Belgia), scor 6-4, 6-4. Meciul a durat o oră şi 24 de minute.

Reclamă

În faza următoare, Ruse şi Kostyuk vor înfrunta perechea care se va impune în meciul Su-Wei Hsieh/Jelena Ostapenko (Taiwan/Letonia), cap de serie 4 – Oksana Kalashnikova/Elena Pridankina (Georgia/Rusia).

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:44

VideoS-a marcat primul gol de la Campionatul Mondial 2026! Tribunele, în delir la partida de deschidere

22:01

LIVE VIDEOMexic – Africa de Sud 2-0, ACUM pe Antena 1 și AntenaPLAY. Jimenez înscrie și el

21:32

Real Madrid face „competiție” Campionatului Mondial! Jose Mourinho, anunțat oficial în urmă cu puțin timp

21:02

Plecare de la FCSB! Gigi Becali a anunţat cine părăseşte echipa lui

21:00

VIDEO & FOTOCeremonia de Deschidere a Cupei Mondiale 2026 a fost pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Shakira a dat startul petrecerii în Mexico City

20:52

VideoJurnal Antena Sport | Plecăciuni pentru Lucescu

1 Jovan Markovic a bătut palma! Echipa din Liga 1 la care va evolua fostul atacant de la Universitatea Craiova 2 Primele întăriri pentru Nuno Campos la Dinamo! Jucătorul e aşteptat la reunire 3 „Cel mai valoros”. Gigi Becali a dat lovitura: noul jucător de la FCSB, așteptat să facă diferența 4 Răzvan Lucescu, negocieri avansate pentru a deveni înlocuitorul lui Roberto Mancini. Echipa care-l vrea pe bancă 5 A plecat de la FCSB şi a semnat cu altă echipă din Liga 1: “Face pasul în primul eşalon” 6 Nuno Campos a decis! Cine este primul nume care o va părăsi pe Dinamo: „Nu face parte din proiectul lui”
Citește și