VIDEO

Simona Halep, gest uriaş după ce Kirsten Flipkens a început să plângă la finalul ultimului meci jucat la simplu în carieră: “E un vis devenit realitate! O mare campioană!”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 30 iunie 2022, 20:42

Comentarii
Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Simona Halep, gest uriaş după ce Kirsten Flipkens a început să plângă la finalul meciului. Acesta a fost ultimul meci la simplu din cariera jucătoarei din Belgia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Simona Halep s-a întrebuinţat serios pentru a o învinge pe belgianca Kirsten Flipkens în turul al doilea al turneului de la Wimbledon. Până la urmă, Simona Halep s-a impus în două seturi, scor 7-5, 6-4.

Simona Halep, gest uriaş după ce Kirsten Flipkens a început să plângă la finalul meciului

Deşi părea că a scăpat în câştigătoare, Kirsten Flipkens a cedat în faţa a două reveniri fabuloase ale Simonei Halep. Aceasta a fost a şasea întâlnire dintre cele două jucătoare, iar Simona le-a câştigat pe toate. Un duel a avut loc pe iarbă, chiar în finala de la Hertogenbosch, în 2013, când Simo s-a impus cu 6-4, 6-2.

La finalul partidei, jucătoarea din Belgia nu şi-a putut stăpâni emoţiile. Aceasta început să plângă, iar Halep a aplaudat-o la final. Mai mult, cele două jucătoare au părăsit împreună terenul.

Atât de multe și atât de puține. Sunt foarte emoționată. Este meciul meu de rămas bun. Să-mi pot încheia cariera unei campioane așa cum e Simona, e un vis devenit realitate. Wimbledon întotdeauna va fi un loc special pentru mine. Mă bucur că am putut să-mi iau la revedere pe acest teren, împotriva unei mari campioane.

(ce urmează?) Am meci de dublu mâine. Probabil că vom merge la Ibiza după ce terminăm la dublu“, a spus Kirsten Flipkens după ce Simona Halep a învins-o.

Simona Halep, șocată de o decizie luată de Patrick Mouratoglou

Simona Halep a fost șocată de o decizie luată de Patrick Mouratoglou. Simo a fost surprinsă atunci când antrenorul ei a luat asupra lui toată vina după eliminarea ei de la Roland Garros.

Simona a avut un atac de panică la Paris, în timpul meciului cu Qinwen Zheng, din turul al doilea. Halep a fost învinsă de tânăra de 19 ani în setul decisiv, scor 6-2, 2-6, 1-6, și a părăsit turneul pe care l-a câștigat în 2018.

„Ei bine, nu, nu aș spune că nu a fost suficient de bun pentru mine, așa cum a scris în postare. Am fost doar panicată în timpul meciului. Nu am suportat prea bine presiunea. Nu știam că va posta. Nu mă anunță ce postează.

Dar da, am fost surprinsă, șocată că a făcut acea postare și a luat totul asupra lui. Dar nu era vina lui. Eu am fost vinovată pentru că nu am fost în stare să mă descurc mai bine și chiar să mă calmez atunci când am intrat în panică. A fost ceva nou și pentru mine și nu am fost suficient de bună.

Dar acum suntem mult mai buni decât în acea zi. Probabil că amândoi învățăm unele lucruri unul despre celălalt. Acum ne vom descurca mai bine cu astfel de situații”, a spus Halep, la conferința de presă de la Wimbledon.

Înapoi la Homepage

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:09

„Cel mai valoros”. Gigi Becali a dat lovitura: noul jucător de la FCSB, așteptat să facă diferența

19:04

Primele întăriri pentru Nuno Campos la Dinamo! Jucătorul e aşteptat la reunire

18:55

Cupa Mondială 2026, în Universul Antena | Programul complet de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic

18:55

Loturile complete ale celor 48 de echipe participante la Campionatul Mondial

18:54

Ceremonia de Deschidere din SUA a Cupei Mondiale (sâmbătă, 02:30, AntenaPLAY). Artiști de renume la Los Angeles

18:43

Daniel Oprița și-a stabilit prioritatea din această vară! În ce condiții va continua pe banca Stelei

1 EXCLUSIVInternaţionalul român, pe lista lui Dinamo! Concurenţă importantă pentru transfer, chiar din Liga 1 2 E oficial. Nou antrenor la CFR Cluj. Neluțu Varga: “Sper să fie o lovitură pentru noi” 3 E gata! Decizia finală luată de Gaziantep în ceea ce-l privește pe Mirel Rădoi 4 Gigi Becali l-a convins și semnează pe un an! Condiția impusă de patronul de la FCSB 5 Fostul jucător de la FCSB, gata de marea trădare! A fost surprins la sediul clubului marii rivale 6 Dorinel Munteanu a semnat cu noua echipă: “Am acceptat fără ezitare”
Citește și