VIDEO

Denis Drăguş, cel mai bun tricolor în prima repriză din Belarus – România! Nota primită de surpriza lui Edi Iordănescu

Valentin Pîrcălabu Publicat: 12 octombrie 2023, 22:54

Comentarii
Denis Drăguş, cel mai bun tricolor în prima repriză din Belarus – România! Nota primită de surpriza lui Edi Iordănescu

Captură Antena 1

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Denis Drăguş a fost cel mai bun tricolor în prima repriză din Belarus – România. Surpriza lui Edi Iordănescu a fost tricolorul care a creat cele mai periculoase ale României în prima repriză.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Edi Iordănescu a surprins cu titularizarea lui Denis Drăguş. Selecţionerul României a fost inspirat, având în vedere că atacantul de la Gaziatep a fpst în mijlocul celor mai periculoase faze.

Denis Drăguş, cel mai bun tricolor în prima repriză din Belarus – România

Conform celor de la Sofascore, Denis Drăguş a primit cea mai mare notă: 7,5. Atacantul român a atins balonul de 37 de ori şi a avut o acurateţe a paselor de 76 la sută.

Prima fază creată de Drăguş a fost în minutul 7, când a pasat în careu pentru Alibec. Din păcate, Alibec nu a putut ajunge la minge.

În minutul 15, Denis Drăguş i-a pasat perfect la marginea careului loui Alibec, dar ştul acestuia a fost respins în corner de portarul celor din Belarus.
Denis Drăguş a creat şi faza din minutul 23, care s-a încheiat cu şutul violent al lui Nicolae Stanciu, care a trecut de puţin peste poarta celor din Belarus.

Lotul României pentru dubla cu Belarus şi Andorra

PORTARI

Reclamă
Reclamă

Horațiu Moldovan (FC Rapid 1923, 5/0), Florin Niță (Gaziantep | Turcia, 19/0), Ștefan Târnovanu (FCSB, 1/0);

FUNDAȘI

Andrei Rațiu (Rayo Vallecano | Spania, 12/1), Deian Sorescu (Raków | Polonia, 13/0), Radu Drăgușin (Genoa | Italia, 9/0), Andrei Burcă (Al-Okhdood | Arabia Saudită, 21/1), Bogdan Racovițan (Raków | Polonia, 0/0), Nicușor Bancu (Universitatea Craiova, 30/2)

Reclamă

MIJLOCAȘI

Vladimir Screciu (Universitatea Craiova, 2/0), Marius Marin (Pisa | Italia, 12/0), Răzvan Marin (Empoli | Italia, 48/2), Nicolae Stanciu (Damac FC | Arabia Saudită, 62/13), Alexandru Cicâldău (Konyaspor | Turcia, 32/4), Darius Olaru (FCSB, 13/0), Olimpiu Moruțan (Ankaragucu | Turcia, 11/1), Dennis Man (Parma | Italia, 19/6), Ianis Hagi (Deportivo Alaves | Spania, 27/2), Valentin Mihăilă (Parma | Italia, 14/4), Florinel Coman (FCSB, 9/0);

ATACANȚI

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
5:11

“Mereu a fost aşa”. Ce a spus Carlo Ancelotti despre Vinicius, după golul marcat în Brazilia – Maroc 1-1

5:09

Australia – Turcia LIVE VIDEO (07:00). Se anunţă spectacol la Vancouver

4:41

VIDEONeymar i-a luat locul lui Carlo Ancelotti. Cum a fost surprins în timpul meciului Brazilia – Maroc 1-1

3:55

LIVE VIDEOHaiti – Scoția 0-1, pe Antena 1 şi AntenaPLAY. McGinn a deschis scorul. Repriză dominată de scoţieni

3:26

Cinci lucruri după Brazilia – Maroc, meciul care a lansat următorul mare star din fotbal

3:00

Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic

1 Alexandru Băluță semnează! Lovitură uriașă pentru noua forță din fotbalul românesc 2 UPDATEInternaţionalul român dorit de Dinamo a ajuns în Turcia pentru a face vizita medicală. Când semnează contractul 3 Oficialul lui Dinamo, anunţ important înainte de noul sezon: “Va fi pentru prima dată în istoria clubului” 4 Zlatan Ibrahimovic nu s-a abținut și l-a dat afară din emisiune, când a aflat cu cine ține la Mondial: „Fiți atenți la el” 5 OFICIAL | Venit vara trecută la Dinamo, a fost pus pe liber de “câini”. Cele 4 noutăţi anunţate 6 Ce surpriză! Marcus Rashford pleacă de la Barcelona şi prinde un transfer important
Citește și