Închide meniul

Simona Halep va juca la Roland Garros cu mii de spectatori în tribune! Anunțul făcut de Federația Franceză de Tenis

Alexandru Ivan Publicat: 12 mai 2021, 15:10 / Actualizat: 13 iunie 2023, 17:20

Comentarii
Simona Halep va juca la Roland Garros cu mii de spectatori în tribune! Anunțul făcut de Federația Franceză de Tenis

Roland Garros, cu mii de spectatori în tribune

Simona Halep va juca la Roland Garros cu mii de spectatori în tribune! Începând de la 9 iunie, numărul spectatorilor la meciurile din timpul zilei va urca la 13.146, datorită autorizaţiei guvernamentale de a ridica plafonul la 65%. Tot de la 9 iunie, spectatorii vor trebui să prezinte un test PCR negativ sau un certificat de vaccinare.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Simona Halep va juca la Roland Garros cu mii de spectatori în tribune!

“În ceea ce privește publicul și biletele, Federația a acționat în strânsă colaborare cu Ministerul Educației Naționale, Tineretului și Sportului, precum și cu serviciile de stat pentru a organiza turneul cu numărul maxim de spectatori posibil și protocoale de sănătate optimizate pentru a garanta sănătatea și siguranța tuturor spectatorilor prezenți pe stadion. În timpul acestei ediții a turneului din 2021, plasarea în stand va fi supusă unui protocol precis”, se arată în comunicarul emis de Federația Franceză de Tenis.

Turneul de la Roland Garros va avea loc în perioada 30 mai – 13 iunie. Competiția a fost amânată cu o săptămână de la data programării inițiale.

Simona Halep, Patricia Ţig, Sorana Cîrstea şi Irina Begu, pe taboul principal la Roland Garros

Simona Halep, locul 3 WTA, Patricia Ţig, locul 63 WTA, Sorana Cîrstea, locul 67 WTA, şi Irina Begu, locul 74 WTA au fost acceptate pe tabloul principal de la Roland Garros.

Ana Bogdan, locul 102 WTA, este prima rezervă, şi va intra pe tablou dacă se va retrage una dintre jucătoarele direct acceptate. Mihaela Buzărnescu, locul 137 WTA, dar cu clasament protejat, este de asemenea rezervă, a cincea.

Reclamă
Reclamă

Halep a spus, în mai multe rânduri, că obiectivul ei pentru turneele pe zgură este să fie sănătoasă şi să facă meciuri cât mai bune, pentru a nu pune în pericol visul unei medalii la Jocurile Olimpice. Ea s-a bucurat că Roland Garros 2021 va începe cu întârziere de o săptămână.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Se va impune Dennis Man la PSV Eindhoven?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
8:19
Ianis Hagi şi-a decis viitorul! Unde ar putea juca după despărţirea de Rangers: “Sunt discuţii”
8:13
Luis Enrique, brutal de sincer după triumful din Supercupa Europei cu PSG: “Uneori, fotbalul e nedrept”
8:07
Kosovarii, atac dur la adresa celor de la FCSB! Ce i-a enervat înaintea meciului direct: “Ridicol”
0:11
PSG – Tottenham 2-2 (4-3, d.l.d)! Parizienii, prima Supercupă a Europei din istorie după o finală dramatică!
23:15 13 aug.
Spartak Trnava – Universitatea Craiova LIVE TEXT (21:30). Oltenii au de îndeplinit o formalitate pentru calificare
22:52 13 aug.
Braga – CFR Cluj LIVE TEXT (21:30). Ardelenii speră la revenire și calificare în play-off-ul Europa League
1 FotoGigi Becali s-a ţinut de cuvânt înainte de Drita – FCSB! Cine însoţeşte campioana României în Kosovo 2 Măsura luată de LPF, după scandalul verii în Liga 1! Cum arată noua procedură de lucru: “Transparenţă şi consultare” 3 Noul antrenor al lui Tottenham a anunţat ce se întâmplă cu Radu Drăguşin: “Atât” + decizia radicală luată de danez 4 “Nu e în regulă!” Gigi Becali, reacţie surprinzătoare despre contractul de 400 de milioane de euro: “Nu sunt mulţi” 5 Un jucător a plecat de la Farul și a semnat cu Real Betis! Gică Hagi, o nouă lovitură: “Mult succes!” 6 Antrenorul de la Drita, întrebat care e cel mai periculos jucător de la FCSB înainte de retur. Răspunsul dat
Citește și