Tour Championship 2023 e live în AntenaPLAY, în perioada 27 martie – 2 aprilie

Antena Sport Publicat: 6 martie 2023, 9:53 / Actualizat: 21 martie 2023, 13:15

Comentarii
Tour Championship 2023 e live în AntenaPLAY, în perioada 27 martie – 2 aprilie

Mark Allen, în timpul unui meci cu Ronnie O'Sullivan / Profimedia Images

Tour Championship 2023 este live în AntenaPLAY, în perioada 27 martie – 2 aprilie. Competiția care aduce la start cei mai buni opt jucători de snooker ai anului va avea loc la Hull, în Anglia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În fiecare zi, în AntenaPLAY vei avea parte de spectacolul din snooker, în două sesiuni. Cea de după-amiază, între orele 14:00 și 18:00, și cea de seară, între orele 20:30 și 24:00.

Tour Championship este ultima întrecere înaintea Campionatului Mondial de la Sheffield și are în componență jucătorii care ocupă primele opt locuri în clasamentul pe ultimul an întocmit de World Snooker Association.

Tour Championship 2023 este live în AntenaPLAY

Numele celor 8 participanți vor fi cunoscute chiar înainte de debutul turneului care se va disputa în format eliminatoriu cu sferturi, semifinale și finală, toate meciurile desfășurându-se după sistemul primul la 10 frameuri câștigate.

Singurul jucător care și-a câștigat deja dreptul de a participa la selecta competiție este Mark Allen. Nord-irlandezul are parte de sezonul carierei, unul în care și-a adjudecat deja trei turnee, printre care și UK Championship, după o finală cu Ding Junhui, pe care a câștigat-o cu 10-7, după ce a fost condus cu 1-6.

Reclamă
Reclamă

Shaun Murphy este jucătorul momentului și are șanse uriașe să își arate jocul spectaculos și în AntenaPLAY. ”Magicianul”, campion mondial în 2005, a reușit break-ul maxim cu două săptămâni în urmă, la Welsh Open, asta după ce își trecuse în cont, în același meci, și un break de 145 de puncte.

Ronnie O’Sullivan, campion în 2019 la Tour Championship

Premiile totale de la Tour Championship sunt de 380.000 de lire sterline, câștigătorul primind un premiu de 150.000 de lire sterline. Anul trecut, Neil Robertson a triumfat după o finală epică cu John Higgins (10-9).

Aceasta este a cincea ediție a Tour Championship, precedentele patru fiind câștigate de Ronnie O’Sullivan (2019), Stephen Maguire (2020) și Neil Robertson (2021 și 2022).

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine e de vină pentru ratarea calificării României la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:52

Revoltă la Tottenham! Înlocuitorul lui Igor Tudor, refuzat de fani: “Aceste progrese nu pot fi compromise”

16:46

Lovitură pe plan financiar dată de Universitatea Craiova. De cinci ani nu s-a mai întâmplat așa ceva

16:22

România U18 – Liechtenstein U18 11-0! Tricolorii şi-au demolat adversara în preliminariile EURO U19 2027

16:15

Jucătorul lui Cristi Chivu a spus “DA” transferului la Barcelona. Ce mai poate bloca mutarea pe Camp Nou

15:51

Selecţionerul SUA, Mauricio Pochettino, a surprins pe toată lumea: “Putem câştiga Cupa Mondială”

15:47

Ilie Năstase și-a ales favorita la titlu, după ce FCSB a ajuns în play-out: „Era echipă mare când eram eu tânăr”

1 UPDATERevenire de senzaţie în Liga 1! Antrenorul străin a fost prezentat oficial 2 Mihai Stoica anunță o mutare de răsunet la FCSB: „Dacă reușim să îl aducem, va fi un mare transfer pentru noi” 3 VIDEOKimi Antonelli, pole position în MP al Japoniei. O nouă dublă Mercedes 4 Jucătorul făcut praf de Mihai Stoica după Turcia – România 1-0: “Iar era decar cu numărul 2” 5 Scenariu-şoc! Gică Hagi ar putea refuza naţionala României: “Dacă se întâmplă asta, nu mai vine” 6 Slovacia – Kosovo 3-4. Surpriză uriașă la Bratislava! Lista completă a echipelor calificate în finala barajului
Citește și