Închide meniul
NEWS ALERT

CM 2022 | Tragedie la Campionatul Mondial! Un suporter a decedat în Qatar. Anunțul oficialilor

Cosmin Cioboată Publicat: 26 noiembrie 2022, 15:32

Reclamă

Tragedie la Campionatul Mondial! Un suporter al naționalei Țării Galilor a decedat, în timp ce se afla în Qatar. Vestea sfâșietoare a fost confirmată de Noel Mooney, directorul executiv al Federației de Fotbal din Țara Galilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Momentan nu se cunoaște cauza decesului. Oficialii galezi au precizat că fanul respectiv avea 62 de ani și se afla la turneul din Qatar alături de fiul său.

CM 2022 | Tragedie la Campionatul Mondial din Qatar! Un fan a decedat

Noel Mooney a transmis condoleanțe din partea Federației Galeze către familia suporterului care făcuse deplasarea în Qatar pentru a-și susține naționala la Campionatul Mondial.

„Îmi pare nespus de rău să aud că unul dintre suporterii noștri a decedat. Condoleanțele noastre merge către familie și, bineînțeles, suntem aici să îi ajutăm așa cum putem”, a transmis Noel Mooney, pe contul său de Twitter.

Reclamă
Reclamă

Vestea cutremurătoare a venit la o zi după ce naționala Țării Galilor a fost învinsă dramatic de Iran, scor 0-2, în etapa a doua din faza grupelor. Roozbeh Cheshmi și Ramin Rezaeian au înscris în minutele 90+9 și 90+11.

Galezii au rămas în 10 oameni în minutul 87, după eliminarea portarului Wayne Hennessey.

Reclamă

Țara Galilor este obligată să învingă liderul grupei B, Anglia, pentru a mai spera la calificarea în optimi.

Clasamentul actual din grupa B:

1. Anglia 4p
2. Iran 3p
3. SUA 2p
4. Țara Galilor 1p

Alertă în Qatar! Un incendiu a izbucnit lângă satul fanilor de la Cupa Mondială

Vestea decesului suporterului galez a venit la scurt timp după ce un incendiu a izbucnit lângă satul fanilor prezenți la Campionatul Mondial. Suporterii care au făcut deplasarea în Qatar pentru a-și susține echipele naționale au trăit momente de panică în cursul zilei de sâmbătă.

Un incendiu de proporții a izbucnit chiar lângă zona special amenajată în orașul Lusail, pentru fanii fotbalului din întreaga lume.

Un nor uriaș de fum s-a ridicat în aer, iar incidentul le-a dat mari fiori suporterilor cazați pe Insula Qetaifan North, pe durata Cupei Mondiale.

Autoritățile au anunțat că incendiul a izbucnit într-o clădire aflată în construcție, lângă satul suporterilor. În urma incidentului, Apărarea Civilă a controlat 3 depozite din Umm Al-Amd și a confirmat că nu există persoane rănite, potrivit The Sun.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
8:48

VIDEOGafă colosală înainte de Aston Villa – PSG! Jucătorii au rămas mască

8:41

VIDEOGestul nemaiîntâlnit făcut de Ousmane Dembele pe teren, la finalul meciului Aston Villa – PSG 3-2

8:36

Luis Enrique, reacție fermă după ce PSG s-a calificat cu emoții în semifinalele Champions League

8:00

Chestiunea motoarelor V10: mult zgomot pentru nimic

23:54 15 apr.

PSG şi Barcelona au tremurat, dar s-au calificat în semifinalele Champions League! Dramatism total în sferturi

23:36 15 apr.

UPDATESerhou Guirassy a scris istorie pentru Dortmund! I-a depăşit pe Lewadowski şi Haaland contra Barcelonei

1 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul lui 2 Sorin Cârţu cere ca Florin Tănase şi Ştefan Târnovanu să fie chemaţi la Comisii: „Astea ce înseamnă?” 3 Marius Şumudică, scandal cu Elias Charalambous: „Nişte mizerii! Să-şi ceară scuze” 4 VideoAl Sharjah, echipa lui Cosmin Olăroiu, a întors dramatic soarta semifinalei Ligii Campionilor Asiei 2 5 Gigi Becali, dialog incredibil cu Marius Şumudică: „Eşti arbitru? / Poate fac herpes” 6 „De ce naiba să mă retrag?” Constantin Budescu îl acuză pe Ilie Stan: „Am înţeles că a făcut aşa şi cu alţii”
Citește și