Africa de Sud – RD Congo 0-0 (6-5 d.l.d) a fost în AntenaPLAY. Dramatism în finala mică de la Cupa Africii pe Națiuni 2023

De Alex Masgras
Publicat: 11.02.2024, 0:56

Jucătorii din Africa de Sud / Profimedia

Africa de Sud – DR Congo 0-0 (6-5 d.l.d) a fost în AntenaPLAY. Cupa Africii pe Naţiuni se apropie de final, iar echipele care au fost învinse în semifinale se pregătesc pentru duelul a stabilit cine a încheiat turneul pe locul 3.

Ambele echipe au revenit în finala mică de la Cupa Africii pe Naţiuni, finală pe care au şi câştigat-o. Africa de Sud s-a impus în 2000, în timp ce RD Congo a obţinut locul 3 de două ori (1998 şi 2015). Finala mică dintre Africa de Sud şi RD Congo a fostLIVE în AntenaPLAY. Africa de Sud a obținut locul al 3-lea la turneul final, pentru a 2-a oară în istorie!

Africa de Sud – RD Congo 0-0 (6-5 d.l.d)

UPDATE: Africa de Sud a câștigat meciul, după penalty-uri! Scor 0-0 (6-5 d.l.d)

UPDATE: Finalul prelungirilor! Urmează loviturile de departajare.

UPDATE: Finalul timpului regulamentar! Scorul este de 0-0! Urmează prelungirile.

Min.1: A început finala mică de la Cupa Africii pe Naţiuni!

Africa de Sud a ratat în mod dramatic calificarea în marea finală AFCON. Nigeria s-a calificat la loviturile de departajare, asta după ce sud-africanii au trimis partida în prelungiri după ce au marcat în minutul 90 chiar de la 11 metri. De partea cealaltă, RD Congo a fost învinsă în semifinale de ţara gazdă, Coasta de Fildeş.

Africa de Sud a încheiat Grupa E pe locul 2, după care a produs surpriza în optimi, trecând de Maroc. În sferturi, sud-africanii s-au impus la loviturile de departajare în faţa Insulelor Capului Verde.

La fel ca Africa de Sud, RD Congo a încheiat pe locul 2 Grupa F, după care a învins Egipt la loviturile de departajare în optimi. În sferturile de finală, RD Congo a trecut de Guineea, scor 3-1.

Partida dintre Africa de Sud şi RD Congo se va disputa pe stadionul Felix Houphouet Boigny din Abidjan, un oraş din sudul Coastei de Fildeş.

Totul despre AntenaPLAY

AntenaPLAY oferă abonaților 13 canale LIVE, emisiuni TV în ediții integrale, conținut exclusiv și producții originale, zeci de filme românești premiate la cele mai importante festivaluri internaționale, competiții sportive, LIVE exclusiv, pentru toți iubitorii sportului, animații pentru cei mici și știri de ultima oră.

Aplicația AntenaPLAY este disponibilă pe toate dispozitivele: smartphone, smart TV, PC, tabletă și laptop. AntenaPLAY este singurul loc în care se pot urmãri edițiile integrale din emisiunile produse de Antena TV Group, din orice colţ al lumii şi de pe orice dispozitiv.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

10:43 Propunere-surpriză de preşedinte la Rapid: „Poate să fie compatibil cu Dan Şucu” 10:38 FotoRomânca de 26 de ani care face plajă pe terasa apartamentului şi i-a înnebunit pe vecini. Soţul ei câştigă 450.000 de euro pe an 10:22 Prin ce a ajuns să treacă Daniel Opriţa la CSA Steaua. Situaţie limită la echipă: „E și incertitudinea cu dreptul de promovare” 10:20 Porsche Mobil 1 Supercup Imola 2024 e live în AntenaPLAY (17-19 mai). Programul complet 9:57 Antrenamentele din Formula 2 de la Imola vor fi în AntenaPLAY (12:05). Programul complet 9:35 Antrenamentele Marelui Premiu de la Imola vor fi LIVE în AntenaPLAY (14:30). Cursa e live pe Antena 1, duminică, de la ora 16:00 9:34 Lewis Hamilton ştie pe cine ar trebui să aducă Mercedes în locul său: „Dacă era treaba mea, pe el îl alegeam” 9:27 Napoli insistă pentru Radu Drăguşin, iar şefii lui Tottenham au luat decizia finală. Ce se întâmplă cu fundaşul român 8:56 „Nicio scuză să nu îl convoci” Florin Prunea, avertisment pentru Edi Iordănescu, înainte de EURO 2024: „S-a mai mărit şi lista” 8:42 Înfrângerea cu Răzvan Lucescu i-a fost „fatală” lui Fatih Terim! „Împăratul”, demis de şefii lui Panathinaikos Vezi toate știrile

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta