Jose Mourinho şi-a umilit o vedetă în stilul lui Gigi Becali. Decizie şocantă a antrenorului Romei în partida cu Bologna

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 17.12.2023, 22:06

Jose Mourinho şi-a umilit o vedetă în stilul lui Gigi Becali. Antrenorul Romei l-a scos de pe teren pe Renato Sanches în minutul 63, deşi l-a trimis în teren la pauză.

Jose Mourinho nu a avut milă de Renato Sanches. Antrenorul Romei l-a umilit pe jucătorul portughez în partida pierdută în deplasarea de la Bologna.

Jose Mourinho şi-a umilit o vedetă în stilul lui Gigi Becali

Renato Sanches a fost trimis în teren la pauză meciului de la Bologna în locul lui Leonardo Spinazzola. După numai 18 minute, antrenorul Romei avea să ia o decizie şocantă. L-a înlocuit pe Renato Sanches cu Edoardo Bove. Renato Sanches a fost uluit decizia lui Mourinho şi întreba nedumerit dacă este trebuie să fie cel schimbat.

Echipa italiană AS Roma a pierdut duminică, în deplasare, scor 0-2, în faţa formaţiei Bologna, în etapa a 16-a din Serie A. Roma se află la primul insucces după cinci meciuri consecutive fără înfrângere.

La Bologna, echipa lui Jose Mourinho nu a avut răspuns la atacurile gazdelor şi a pierdut cu 0-2. Nikola Moro a deschis scorul în minutul 37, iar în minutul 49 Rasmus Kristensen a majorat avantajul Bolognei, trimiţând balonul în propria poartă. Formaţia condusă de Thiago Motta s-a impus cu 2-0 şi a urcat pe locul 4 în Serie A, cu 28 de puncte, în timp ce Roma pierde primul meci după o serie de cinci partide fără înfrângere şi e pe 7, cu 25 de puncte.

Rezultate înregistrate duminică, în etapa a 16-a din Serie A:

AC Milan – Monza 3-0 (Reijnders 3, Simic 41, Okafor 76);

AC Fiorentina – Verona 1-0 (Beltran 78);

Udinese – Sassuolo 2-2 (Lucca 36, R. Pereyra 55 / Berardi 75 penalty, 88 penalty);

Bologna – AS Roma 2-0 (Moro 37, R. Kristensen 49 autogol).

Jose Mourinho ştie cum poate face performanţă la Roma: „Sunt un bandit al fotbalului”

Lusitanul e în continuare nemulţumit că AS Roma nu reuşeşte să câştige în deplasare prea des: „Am avut echipe care erau bande de hoţi, cărora le plăcea să joace în deplasare. Noi (AS Roma), ca echipă, nu facem asta, sunt oameni cărora le place confortul acasă pentru că le este dor de mama sau de bunica să le facă dulciuri. Avem o mică problemă aici”.

Mourinho a recunoscut că echipa este inconstantă, cu suişuri şi coborâşuri şi a criticat faptul că nu Roma nu reuşeşte să tranşeze meciurile mai devreme: „Parcă încercăm să batem recordul de goluri marcate în ultimele minute”.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

10:42 FotoMeseriile pe care le au cei doi băieţi ai lui Florin Răducioiu: „Nu trebuie să le fie ruşine! Aş fi vrut să facă mai mult!” 10:42 Lewis Hamilton, luat la ţintă de Max Verstappen şi Fernando Alonso la Imola: „Crede că e singur pe circuit” 10:23 Giani Kiriţă, avertisment pentru Dinamo înaintea barajului cu Csikszereda: „La ei o să fie foarte greu, nu va fi ușor!” 10:09 CFR Cluj – Farul şi Universitatea Craiova – Sepsi LIVE TEXT (21:00). Luptă de foc pentru locul 2 din Liga 1 9:42 „M-am chinuit să râd!” Replică usturătoare după ce Marius Şumudică a spus că FCSB l-a egalat la numărul de titluri 9:27 VIDEOBraga – Porto e meciul ultimei etape din Liga Portugal, LIVE în AntenaPLAY! Sporting primeşte titlul cu Chaves. Programul complet 9:15 VIDEONebunie totală la Southampton! Imagini fabuloase cu fanii „sfinţilor”, după calificarea în finala play-off-ului de promovare 8:49 FotoStrigătul disperat al fiicei milionarului român care a ajuns falit, la fel ca Irinel Columbeanu: „Şi unui câine îi dai o pâine!” 8:35 Marius Şumudică vrea un jucător de la FCSB la naţionala României şi îl „înţeapă” pe Mihai Stoica: „Să iasă şi să spună public” 8:26 Mihai Stoica a anunţat care sunt meciurile pe care FCSB le va juca în Ghencea: „Nu fac nicio asociere între FCSB, CSA şi Steaua” Vezi toate știrile

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta