Nebunie totală în Palermo – Modena 5-2! Echipa lui Ionuţ Nedelcearu a marcat 4 goluri în a doua repriză. Spectacol total exclusiv în AntenaPLAY

Valentin Pîrcălabu Publicat: 17 martie 2023, 23:14 / Actualizat: 18 martie 2023, 1:45

Palermo, revenire senzaţională cu Modena

Captură AntenaPLAY

Nebunie totală în Palermo – Modena 5-2. Echipa lui Ionuţ Nedelcearu a avut o revenire incredibilă şi a reuşit să marcheze de 4 ori în a doua repriză. După începutul de meci de coşmar, Ionuţ Nedelcearu a avut o prestaţie sigură în a doua repriză.

La pauză, Modena o conducea pe Palermo cu 2-1. Echipa lui Ionuţ Nedelcearu s-a dezlănţuit imediat după pauză şi a marcat 3 goluri în doar 12 minute. Până la final, a mai înscris o dată din penalty.

Nebunie totală în Palermo – Modena

Palermo a egalat în minutul 47 prin Soleri, care a reușit să marcheze cu o lovitură de cap, din centrarea lui Valente!

Video AICI cu golul lui Soleri

Peste numai 9 minute, Palermo a preluat conducerea pentru prima dată în meci. Verre a profitat de neînțelegerea din apărarea celor de la Modena și a înscris pentru 3-2!

Video AICI cu golul lui Verre

În minutul 59, Palermo a marcat al treilea gol din a doua repriză şi s-a distanţat pe tabela de marcaj la două goluri. Aurelio a marcat cu o lovitură de cap, din centrarea excelentă a lui Tutino!

Video AICI cu golul marcat de Aurelio

Palermo a reuşit să marcheze şi al patrulea gol în a doua repriză. Echipa lui Nedelcearu a obţinut un penalty prin Vido. Tot jucătorul lui Palermo a transformat fără emoţii lovitura de la 11 metri.
Video AICI cu golul marcat de Vido

Ionuţ Nedelcearu, început de coşmar în Palermo – Modena

Ionuţ Nedelcearu a avut un început de coşmar în Palermo – Modena, meci transmis exclusiv în AntenaPLAY. Românul a fost depăşit cu uşurinţă în minutul 4, când Strizzolo a deschis scorul pentru oaspeţi.

Fundaşul român a fost depăşit cu uşurinţă de Strizzolo, care l-a executat cu o „scăriţă” de efect pe fostul portar al Universităţii Craiova, Mirko Pigliacelli.

Ionuţ Nedelcearu este pe lista lui Edi Iordănescu pentru „dubla” cu Andorra şi Belarus. Vlad Chiricheş va rata, din cauza unei accidentări, convocarea. Andorra – România este primul meci și va putea fi urmărit în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY, pe 25 martie, de la 21:45. România – Belarus e pe 28 martie, de la ora 21:45.

Lotul convocat de Edi Iordănescu pentru amicalele cu Andorra şi Belarus!

PORTARI: Florin Niță (Pardubice | Cehia, 19/0), Ionuț Radu (Auxerre | Franța, 2/0), Horațiu Moldovan (FC Rapid 1923, 1/0);

FUNDAȘI: Andrei Rațiu (Huesca | Spania, 10/1), Cristian Manea (CFR Cluj, 20/2), Adrian Rus (Pisa | Italia, 17/1), Ionuț Nedelcearu (Palermo | Italia, 24/2), Radu Drăgușin (Genoa | Italia, 3/0), Andrei Burcă (CFR Cluj, 15/0), Mario Camora (CFR Cluj, 9/0), Raul Opruț (Hermannstadt, 2/0);

MIJLOCAȘI: Deian Sorescu (FCSB, 9/0), Alexandru Cicâldau (Ittihad Kalba | EAU, 28/4), Marius Marin (Pisa | Italia, 8/0), Tudor Băluță (Farul Constanța, 9/0), Darius Olaru (FCSB, 9/0), Răzvan Marin (Empoli | Italia, 44/2), Adrian Șut (FCSB, 0/0), Nicolae Stanciu (Wuhan Three Towns | China, 56/11), Olimpiu Moruțan (Pisa | Italia, 5/1), Alexandru Dobre (Famalicão | Portugalia, 0/0), Dennis Man (Parma | Italia, 16/5), Octavian Popescu (FCSB, 5/0);

ATACANȚI: Florin Tănase (Al Jazira | EAU, 15/2), Denis Alibec (Farul Constanța, 27/2), George Pușcaș (Genoa | Italia, 34/10).

Ajunge FCSB în grupele UEFA Champions League?

Giovanni Becali a făcut anunţul momentului despre Dennis Man: „Semnează luni sau marţi!”. E tot mai aproape de transferul vieţii!

11:08

Max Verstappen şi Lando Norris, imagini virale alături de minunea de 17 ani a Angliei! Cine e Luke Littler

10:21

Nota umilitoare pe care Kylian Mbappe a primit-o în L’Equipe pentru prestaţia din meciul cu Portugalia

10:19

„A pierdut casa la cămătari, dormea prin scări de bloc!” Florin Niţă a trecut prin momente cumplite până să fie titular la EURO

9:31

Anunţul lui Roberto Martinez despre viitorul lui Cristiano Ronaldo la naţionala Portugaliei. Ce a spus şi despre Pepe

1 VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu al Austriei! Marea cursă va fi duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (15:45) 2 FotoValentin Mihăilă a semnat chiar din cantonamentul României! Contract pe trei sezoane şi un salariu uriaş 3 VIDEOGeorge Russell a câştigat Marele Premiu de Formula 1 al Austriei! Verstappen, penalizat cu 10 secunde după ce s-a atins cu Norris 4 România – Olanda 0-3, în optimi la EURO 2024. Naţionala României, OUT de la EURO 2024. „Tricolorii” au luptat admirabil 5 FotoReacţia imediată a iubitei lui Valentin Mihăilă, după ce internaţionalul român şi-a decis viitorul. Ami îi e alături la EURO 2024 6 VIDEOGabriel Bortoleto a câştigat cursa de Formula 2 din Austria, LIVE în AntenaPLAY! Victorie uriaşă pentru brazilian