Pisa – Bari 1-2 a fost exclusiv în AntenaPLAY. Final de coşmar pentru echipa lui Moruţan, Marius Marin şi Adrian Rus

Bogdan Stănescu Publicat: 23 aprilie 2023, 19:10 / Actualizat: 25 aprilie 2023, 13:38

Pisa – Bari, 17.15, LIVE exclusiv în AntenaPLAY

Olimpiu Moruţan şi Marius Marin încep titulari în meciul cu Bari / Profimedia Images

• Pisa – Bari 1-2
  • Moruţan, evoluţie apreciată

Pisa – Bari 1-2 a putut fi urmărit în format LIVE VIDEO exclusiv în AntenaPLAY şi LIVE TEXT pe AS.ro. La gazde românii Olimpiu Moruţan şi Marius Marin au fost titulari. Moruţan a avut o contribuţie majoră la golul marcat de echipa sa şi a mai reuşit câteva faze de senzaţie.

Cu un om în minus încă din minutul 13, Pisa a deschis scorul, însă nu a putut rezista până la final. Deşi Moruţan a reuşit câteva faze de senzaţie, echipa sa a pierdut.

VEZI LIVE VIDEO PARTIDA EXCLUSIV ÎN ANTENAPLAY

Video toate fazele din PISA – BARI 1-2

Min. 90+5: FINAL DE MECI! Echipa lui Olimpiu Moruţan a pierdut partida cu Bari.

Min. 90: GOOOL Bari! Antenucci a transformat impecabil penalty-ul.

Min. 88: Penalty pentru Bari. Morachioli a tras, iar Caracciolo a blocat mingea cu mâna! Arbitrul a avut nevoie de VAR pentru a valida penalty-ul.

Min. 58: O nouă fază magică a lui Olimpiu Moruţan! Internaţionalul român „şi-a dat cap în cap” doi adversari.

Min. 46: A început repriza a doua!

Min. 36: GOOOL BARI! Esposito a marcat cu o lovitură perfectă de cap.

Min. 18: GOOOL Pisa! Torregrossa a transformat penalty-ul pe care tot el l-a obţinut.

Min. 17: Penalty pentru Pisa. Moruţan a recuperat o minge, care a ajuns la Torregrossa! Acesta a pătruns în careu, iar arbitrul a acordat lovitură de la 11 metri.

Min 13: Pisa a rămas în 10 oameni, după ce Nagy a faultat în postură de ultim apărător.

Min 6: Acţiune superbă a celor de la Pisa. Olimpiu Moruţan are o acţiune fantastică pe partea dreaptă, îi pasează lui Torregrossa la marginea careului, dar acesta trage pe lângă poartă dintr-o poziţie ideală.

Min. 1: A început partida.

LIVE VIDEO PISA – BARI – echipele de start

Pisa: Nicolas – Hermannssonm Barba, Caracciolo – Calabresi, Nagy, Torregrossa, M. Marin – Moruţan, Moreo, Sibili

Antrenor: L. D’Angelo

Bari: Caprile- Pucino, Di Cesare, Vicari, Mazzotta – Maita, Bellomo, Benedetti – Cheddira, Esposito, Morachioli

Antrenor: Mignani

Pisa – Bari, 17.15, LIVE exclusiv în AntenaPLAY Echipele probabile

Pisa: Nicolas – Zuelli, Caracciolo, Barba, Calabresi, Beruatto – Nagy, Marius Marin, Olimpiu Morutan – Torregrossa, Moreo
Antrenor: Luca D’Angelo

Bari: Caprile – Mazzotta, Vicari, Di Cesare, Pucino – Benedetti, Benali, Maita – Folorunsho – Cheddira, Antenucci
Antrenor: Michele Mignani

Echipa românilor Moruţan, Marin şi Rus vine după o înfrângere în deplasare, la Ternana. Pisa a fost învinsă cu 2-1, după ce a deschis scorul în min.8. Moruţan şi Marin au fost titulari în această partidă. Dacă Moruţan a fost schimbat în a doua repriză, Marius Marin a rămas pe teren tot jocul.

În ultimele 3 partide Pisa a obţinut un singur punct. Cu siguranţă echipa lui Moruţan şi Marin va fi foarte motivată să obţină un rezultat bun împotriva uneia dintre cele mai bune echipe din Serie B.

De partea cealaltă, Bari traversează o perioadă bună. Chiar dacă în ultima etapă a făcut egal, 2-2 acasă cu Como, în ultimele 3 meciuri Bari are două victorii.

Palermo – Benevento 1-1. Meciul a fost transmis LIVE exclusiv în AntenaPLAY

Palermo – Benevento, meci transmis LIVE exclusiv în AntenaPLAY, s-a terminat 1-1. Palermo, echipa lui Nedelcearu, nu a putut să învingă pe Benevento, formaţie la care evoluează Alin Toşca. Sala şi Farias au marcat golurile partidei. Finalul a fost unul dramatic.

Palermo a reuşit să înscrie în minutul 5 de prelungiri, însă reuşita lui Broh a fost anulată de VAR.

Palermo a deschis scorul în minutul 11. Sala a marcat cu un şut violent din 8 metri pentru echipa lui Nedelcearu. Benevento a egalat în minutul 28, cu un şut din interiorul careului al lui Diego Farias.

Olimpiu Moruţan, jucătorul remarcat după Ternana – Pisa 2-1

Chiar dacă în meciul trecut Pisa a pierdut cu 2-1 în faţa Ternanei, Olimpiu Moruţan a avut o evoluţie apreciată.

Jurnaliştii italieni l-au lăudat pe român, şi au notat faptul că acesta a fost cel mai inspirat jucător de la Pisa.

„Cel mai inspirat de la Pisa. Intuițiile sale nu sunt însă răsplătite pentru a fi amintite curând”, notează italienii de la tuttomercatoweb.com.

De asemenea, după jocul prestat în partida cu Ternana, Olimpiu Moruţan a primit nota 6,4 una dintre cele mai mari din lotul celor de la Pisa, conform celor de la sofascore.ro. Marius Marin, şi el titular în meciul cu Ternana, a fost notat cu 6,7, şi el având o evoluţie solidă în confruntarea din ultima rundă.

După înfrângerea cu Ternana, Pisa a ratat şansa de a urca pe locul şase în Serie B. Trupa lui Olimpiu Moruţan a rămas pe locul opt, cu 46 de puncte, acumulate după 33 de runde disputate.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

mart.
23:35
Simona Halep nu va participa la Stuttgart! Anunţul organizatorilor turneului din Germania
28
mart.
23:35
Pierdere importantă pentru FCSB înainte de meciul cu Farul! Fotbalistul lui Gigi Becali care e în pericol să îşi încheie sezonul!
28
mart.
23:01
FotoHoraţiu Moldovan şi-a făcut publică relaţia cu fosta iubită a lui Dragoş Nedelcu! Primele imagini cu cei doi sărutându-se!
28
mart.
23:01
Viorel Moldovan, sfat preţios pentru jucătorul pus la zid de Edi Iordănescu: „La muncă, copile! Trece trenul pe lângă tine”
28
mart.
22:16
VideoCampioana europeană Mihaela Cambei e gata să dea lovitura la Cupa Mondială de haltere, LIVE în AntenaPLAY! Cum se pregăteşte
28
mart.
22:15
Reacţia lui Edi Iordănescu după ce Gică Hagi l-a lăudat pe Ianis Hagi şi a dat de înţeles că trebuie să fie la EURO 2024
28
mart.
21:50
Eliza Samara – Wang Yidi (vineri, 07:30, AntenaPLAY), duel pentru sferturile de finală de la WTT Champions Incheon 2024
28
mart.
21:37
VideoAlimentele care le dau energie „tricolorilor” din naţionalele de tineret ale României! Puştii le recomandă tuturor românilor
28
mart.
21:29
Cum a trăit Toto Wolff momentul în care Lewis Hamilton i-a spus că pleacă la Ferrari: „Cred că a fost dificil pentru el”
28
mart.
20:30
Anunţul lui Andrei Nicolescu după decizia teribilă primită de Dinamo: „Vom ataca”! Planul „câinilor” pentru a scăpa de sancţiune!
Serie B • 28 mart., 13:25
Italienii dau de pământ cu George Puşcaş după ultimele evoluţii ale atacantului lui Bari: „Până acum a fost dezamăgitor”
George Puşcaş, ratări URIAŞE în Bari - Sampdoria 0-1
AntenaPLAY • 16 mart., 19:38
George Puşcaş, ratări URIAŞE în Bari – Sampdoria 0-1! Meci nebun pentru atacantul român. Şut în transversală şi penalty scos!
Como - Pisa Bari - Sampdoria LIVE VIDEO
AntenaPLAY • 16 mart., 18:46
Bari – Sampdoria 0-1, în AntenaPLAY! George Puşcaş a ratat din toate poziţiile. Marius Marin, gafă uluitoare în Como – Pisa 3-1
Marius Marin, gafă colosală în Serie B! Mijlocaşul român le-a pus pe tavă un gol adversarilor în Como - Pisa
AntenaPLAY • 16 mart., 15:55
Marius Marin, gafă colosală în Serie B! Mijlocaşul român le-a pus pe tavă un gol adversarilor în Como – Pisa
Șefii FRF nu mai au răbdare și l-au chemat de urgenţă la negocieri pe selecţionerul Edi Iordănescu. Anunţul lui Mihai Stoichiţă
Echipa naţională • 15 mart., 21:18
Edi Iordănescu a fost „dat de gol”! Al doilea jucător convocat oficial pentru amicalele României din această lună