Australian Open 2021 | Momente incredibile! Fanii au fost evacuaţi din tribune, în timpul meciului Djokovic – Fritz, la 11:30 noaptea, cu 30 de minute înainte de lockdown

De Antena Sport
Publicat: 12.02.2021, 11:43

Australian Open 2021 | Momente incredibile la Australian Open, în timpul meciului dintre Novak Djokovic şi Taylor Fritz. La ora locală 23:30, cu 30 de minute înainte de intrarea în carantină a statului Victoria, fanii au fost evacuaţi din tribune.

Fani Australian Open

Fanii de la Australian Open, evacuaţi

Profimediaimages

Ei trebuie să ajungă acasă, cu câteva minute înainte de "lockdown". Statul Victoria impune reguli severe pentru următoarele cinci zile. La Australian Open, meciurile nu vor mai avea spectatori, de unde şi decizia luată de organizatori în timpul partidei.

The world number one and 8 time AO champion is injured, down a break in the fourth set and fans are getting kicked out of the arena because lockdown begins in 30 minutes at midnight. What a world. pic.twitter.com/mAG4JFKZTr
— Tumaini Carayol (@tumcarayol) February 12, 2021

Australian Open 2021 | Cum este afectat turneul de carantina din Melbourne

Djokovic îl conducea pe Fritz cu 7-6, 6-4, 3-6, 2-3, iar cei doi au mers la vestiare, meciul fiind reluat după câteva minute.

Astfel, începând cu ziua numărul 6 a turneului, competiţia se va disputa fără spectatori. Şi vorbim aici despre ultimele meciuri din turul 3, toate optimile de finală şi o parte din sferturile de finală de la AO. Până acum, întrecerea a avut parte de fani, la jumătate din capacitatea arenelor.

Simona Halep a reacţionat şi ea după aflarea veştii că va fi din nou în carantină, la Melbourne. "A fost o atmosferă deosebită pe toată perioada acestei săptămâni, dar din păcate nu vom mai avea public, e trist.

Restricțiile sunt restricții și o să respectăm regulile, nu avem ce comenta pentru că au făcut o treabă foarte bună în ceea ce privește acest virus. Sunt doar cinci zile, sper să mai rămân aici încă cinci zile și să ne bucurăm în continuare de viața normală pe care am avut-o până acum", a spus Simona, citată de eurosport.ro.

Caz de COVID-19 în naționala Portugaliei
Euro 2020 • 13 iunie, 12:21
Euro 2020 | Caz de COVID-19 în naționala Portugaliei lui Cristiano Ronaldo! Fotbalistul a fost deja înlocuit
Spaniolii au de ce să se teamă înainte de EURO 2020
Euro 2020 • 9 iunie, 10:34
Spaniolii au de ce să se teamă înainte de EURO 2020! Un nou caz de Covid-19 în lotul lui Luis Enrique. Starul care a părăsit deja cantonamentul
Sergio Busquets, testat pozitiv cu Covid-19
Fotbal • 7 iunie, 0:24
Haos în naţionala Spaniei. Sergio Busquets, testat pozitiv cu Covid-19 în cantonamentul „La Roja”. Au fost chemaţi din vacanţă jucătorii U21!
Vor fi copiii Prințului Harry și ai lui Meghan Markle Prinț și Prințesă? Ce se întâmplă cu Archie și Lilibet
LIVE BLOG EURO 2020 | Tot ce trebuie să ştii despre Campionatul European! Grupe, program şi oraşele în care se va juca. Patru partide se dispută la Bucureşti. Marile favorite la câştigarea trofeului
1
23:00 UPDATELIVE BLOG EURO 2020 | Tot ce trebuie să ştii despre Campionatul European! Grupe, program şi oraşele în care se va juca. Patru partide se dispută la Bucureşti. Marile favorite la câştigarea trofeului 22:59 „Ce mă, vrei statui? Stai blând că nu prindem loc nici la tribuna 1!” Gabi Balint, reacţie antologică după ce Hagi, Popescu şi Dorinel au fost trimişi la tribuna a doua la EURO 2020 21:58 VideoImagini memorabile cu Ilie Dumitrescu şi Gică Popescu! Cei doi a jucat o partidă de şah! Gluma zilei: „Are si el acum o poză de valoare în telefon!” 21:53 Reacția FRF după ce Hagi, Popescu și Munteanu au fost umiliți la Euro 2020: „Nu am avut locuri la VIP” 20:51 Ovidiu Hațegan a arătat primul roșu de la Euro 2020! Polonezul Krychowiak, „victima” arbitrului român 20:31 Euro 2020 | Premieră istorică! Ce s-a întâmplat în Polonia – Slovacia, meciul arbitrat de Ovidiu Hațegan 20:14 „Parcă suntem nebuni!” Strigătul de revoltă al lui Răzvan Lucescu: „Nu reprezentăm mare lucru! Ne îndreptăm spre anonimat” 19:55 Andrei Burcă, tot mai aproape de despărțirea de CFR Cluj! Ultima echipă care a intrat în cursă pentru „stâlpul” din defensiva campioanei României 19:24 Euro 2020 | Ce spun jucătorii Franței despre conflictul dintre Kylian Mbappe și Olivier Giroud: „Trebuie să ne concentrăm la joc” 18:55 Euro 2020 | Polonia – Slovacia 1-2. Skriniar a adus victoria pentru slovaci cu un gol superb. Umilință pentru echipa lui Lewandowski