Australian Open 2022 | ”Joacă fix ce-i place!” Sorana Cîrstea, lăudată de Petra Kvitova după victoria categorică din primul tur

Dragoș Vasile Publicat: 18 ianuarie 2022, 9:12 / Actualizat: 23 martie 2023, 18:47

Comentarii
Australian Open 2022 | ”Joacă fix ce-i place!” Sorana Cîrstea, lăudată de Petra Kvitova după victoria categorică din primul tur

Sorana Cîrstea / Profimediaimages

Australian Open 2022 | Sorana Cîrstea, lăudată de Petra Kvitova. Sorana Cîrstea a obținut un succes categoric în primul tur la Australian Open 2022. Românca a învins-o pe Petra Kvitova cu 6-2, 6-2, iar adversara ei a avut doar cuvinte de laudă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Australian Open 2022 | Sorana Cîrstea, lăudată de Petra Kvitova

Cîrstea s-a impus după un meci de o oră şi 11 minute şi va evolua în manşa următoare cu Kristina Kucova din Slovacia, locul 96 WTA.

“Sorana iubește stilul meu de joc. Joacă fix ce-i place și se simte confortabil când mă întâlnește. Pur și simplu știe care mi-e ritmul.

E greu pentru ea atunci când întâlnește jucătoare defensive. Jocul meu încă e acolo, nu mi-am pierdut încredere. Am nevoie de meciuri, atâta tot”, a spus Petra Kvitova, citat de eurosport.ro.

Reacția Soranei Cîrstea după ce a bătut-o rău pe Petra Kvitova

Australian Open 2022. Sorana Cîrstea a avut o primă reacție după victoria mare din primul tur de la Australian Open, 6-2, 6-2 cu Petra Kvitova. A fost al patrulea succes în carieră în fața campioanei din Cehia.

Reclamă
Reclamă

”E clar un rezultat bun, știam că va fi un meci greu. Scorul pare mult mai dur decât ce s-a jucat, însă mă bucur de victorie, dar stau cu picioarele pe pământ, căci drumul e lung.

Știu că am jucat de multe ori împreună, dar nu mă uit pe statistici. Jocul meu este îi este incomod. Mă bucur de modul în care am jucat azi și de modul în care am stat concentrată”, a spus Sorana, pentru eurosport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:58 28 apr.

Record absolut în UEFA Champions League! Nu s-a mai întâmplat niciodată în istorie așa ceva

23:57 28 apr.

PSG – Bayern 5-4. Victorie fantastică pentru deținătoarea trofeului! Urmează un retur de foc la Munchen

23:11 28 apr.

Jucătorii lui Bayern fac scandal! De ce a fost dat penalty, deși mingea nu l-a lovit direct în mână pe Davies

22:49 28 apr.

Diego Maradona, selecționerul: costume stil „Goodfellas”, două ceasuri și o promisiune „nebună”

22:39 28 apr.

Veste uriaşă dată de Radu Miruță pentru Steaua. Ce companii private se implică să ducă echipa în Liga 1

22:38 28 apr.

Harry Kane a scris istorie în PSG – Bayern! Atacantul englez, bornă unică în istoria UEFA Champions League

1 Antrenorul care i-a spus “Da” lui Gigi Becali şi e gata să semneze cu FCSB: “E deja la Bucureşti” 2 Gigi Becali, ultimele detalii despre noul antrenor de la FCSB: “El e norocosul” 3 Florin Tănase a numit antrenorul pe care îl vrea la FCSB: “A avut rezultate incredibile” 4 Radu Drăguşin pleacă în Germania. Şi-a dat acordul pentru un transfer de 20 de milioane de euro! 5 Vestea pe care o așteptau toți fanii Interului! Decizia luată de Procuratură, în scandalul cu arbitraje 6 Transfer de ultimă oră anunțat de Gigi Becali! Pe cine aduce la FCSB
Citește și