Simona Halep, pregătită pentru debutul la Australian Open 2022. Ce dezvăluiri le-a făcut organizatorilor înaintea meciului cu Magdalena Frech. “Consider că aşa e sănătos!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 15 ianuarie 2022, 11:39

Comentarii
Simona Halep, pregătită pentru debutul la Australian Open 2022. Ce dezvăluiri le-a făcut organizatorilor înaintea meciului cu Magdalena Frech. Consider că aşa e sănătos!

Profimediaimages

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Se apropie Australian Open“, este ultimul mesaj postat de fostul lider mondial pe reţelele sociale. Fanii au reacţionat şi i-au transmis încurajări constănţencei care, în turul trei, s-ar putea duela în premieră cu Emma Răducanu.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Simona Halep, ultimele pregătiri înainte de startul la Australian Open 2022

Simona a oferit şi un interviu pentru organizatorii primului turneu de Grand Slam al anului. Aceştia au amintit de calităţile fotbalistice pe care le are “Simo”. Fosta campioană de la Roland Garros şi Wimbledon se descurcă excelent cu mingea şi reuşeşte să facă chiar şi 84 de “duble”.

Îmi place sportul, în general, nu doar tenisul. Îmi place să ies. Consider că e sănătos să te duci la alergat, sau în sala de fitness, să încerci şi alte sporturi. Asta fac ori de câte ori se iveşte ocazia.

Când eram în liceu, iubeam handbalul. Îmi plăcea și îmi oferea putere în plus pentru tenis“, a declarat Simona Halep pentru contul de Twitter al celor de la Australian Open.

Reclamă
Reclamă

Adversari grei pentru Simona Halep la Australian Open 2022

Simona Halep şi-a aflat prima adversară de la Australian Open 2022. Românca, aflată momentan pe locul 15 WTA, o va întâlni în turul inaugural pe Magdalena Frech. Apoi, Simona va avea parte de un tur secund la fel de facil. Totul se va schimba din turul 3, când ar putea avea loc, în premieră, un duel cu Emma Răducanu.

Simona Halep, cap de serie numărul 14, o va întâlni pe jucătoarea poloneză Magdalena Frech, poziția 105 în ierarhia mondială, în primul tur la Australian Open 2022. Şi în turul secund, românca va avea parte de o adversară abordabilă. Este vorba despre o jucătoare venită din calificări sau Beatriz Haddad Maia din Brazilia, locul 88 WTA.

Reclamă

Dacă ambele se califică, putem avea, în premieră, un duel Simona Halep – Emma Răducanu în turul trei din Australia. Campioana de la US Open, britanica Emma Răducanu, a avut parte de un început slab de sezon, cu o înfrângere dureroasă în faţa Elenei Rîbakina din Kazahstan. Pentru a avea loc acest duel, jucătoarea de origine română, Emma Răducanu, care este favorită 17, va trebui să treacă de primele două tururi.

Emma va debuta împotriva americancei Sloane Stephens, apoi urmând un duel cu învingătoarea dintre Danka Kovinic din Muntenegru și o jucătoare venită din calificări. Dacă va merge mai departe, Halep ar putea să o întâlnească în optimi pe favorita 3, Garbine Muguruza, iar în sferturi pe Anett Kontaveit din Estonia, favorită 6, sau pe Elena Rybakina din Kazahstan, cap de serie numărul 12. Posibilii adversari în semifinale sunt Aryna Sabalenka din Belarus, favorită 2, și Iga Swiatek din Polonia, cap de serie numărul 7.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:34

FRF a amânat startul viitorului sezon de Liga 1! Decizia de urgenţă luată de forul condus de Răzvan Burleanu

11:56

Decizia luată de autorităţile americane înainte de cel mai tare Mondial din istorie!

11:50

Brazilia are planuri mari cu Carlo Ancelotti! Ce se întâmplă după Cupa Mondială 2026

11:18

Nebunie în Copa Libertadores! Meciul a fost suspendat după câteva minute: “Echipa gazdă nu a garantat siguranţa”

10:51

Real Madrid, pe un butoi cu pulbere! Vinicius e acuzat de vestiar că e “cârtiţa” lui Arbeloa

10:48

FotoImagini rare cu Prinţul William! Moştenitorul tronului Marii Britanii, “explozie” de bucurie în lojă

1 FotoCel mai crunt destin al unui câştigător al Cupei Campionilor cu Steaua! S-a sinucis, după un şir întreg de drame 2 Vlad Chiricheş, aşteptat să semneze! Echipa unde e dorit fostul jucător al FCSB-ului 3 Făcut KO de Tchouameni, Valverde a plecat din vestiar în scaun cu rotile. Dezvăluie halucinantă făcută de presa din Spania 4 Dramatism total! Andrei Raţiu şi Rayo au “salvat” Spania în minutul 90+4. Performanţa are impact asupra Champions League 5 Mbappe îi enervează din nou pe fanii Realului! Cum a fost surprins astăzi, după bătaia Valverde – Tchouameni 6 O nouă bătaie între titularii lui Real Madrid! Unul dintre jucători a ajuns la spital, iar clubul a intervenit!
Citește și