Închide meniul

Iga Swiatek a eliminat-o pe Emma Răducanu de la Roland Garros!

Publicat: 28 mai 2025, 20:17

Comentarii
Iga Swiatek a eliminat-o pe Emma Răducanu de la Roland Garros!

Iga Swiatek, după victoria împotriva Emmei Răducanu / Profimedia Images

Jucătoarea britanică de origine română Emma Răducanu a fost învinsă, miercuri, în turul secund al turneului feminin de la Roland Garros de jucătoarea poloneză Iga Swiatek.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Iga Swiatek (23 de ani, locul 5 WTA), fost lider mondial, a dispus de Emma Răducanu (22 de ani, locul 41 WTA) în două seturi, scor 6-1, 6-2, după un meci care a durat o oră şi 19 minute. Swiatek a dominat clar înfruntarea şi a obţinut a 23-a victorie la Roland Garros.

Iga Swiatek a învins-o pe Emma Răducanu în turul 2 de la Roland Garros

Iga Swiatek va juca în turul al treilea cu învingătoarea din meciul dintre românca Jaqueline Cristian şi cehoaica Sara Bejlek.

Iga Swiatek a ajuns la 23 de victorii consecutive la Roland Garros. Poloneza a stabilit şi un record. Este prima jucătoare care se califică în turul 3 în 21 de turnee de Grand Slam consecutive, în ultimul deceniu.

Poloneza are, după ce a învins-o pe Emma Răducanu, 90 de victorii în 109 meciuri disputate în turneele de Grand Slam.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Ce pronostic dai pentru România - Canada?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:05
Prima reacţie a lui Ianis Hagi după ce a semnat cu Alanyaspor şi a fost prezentat oficial!
14:45
Ianis Hagi, prezentat oficial la Alanyaspor! Gică Hagi, alături de fiul său când a semnat contractul. “Turcia e a doua mea casă”
13:48
Ianis Hagi, dorit de Dinamo Kiev! Dezvăluirea selecţionerului Mircea Lucescu
13:32
FCSB, cu inelul 1 al galeriei ÎNCHIS la meciul cu Young Boys Berna pentru rasism! Anunţul făcut de Mihai Stoica
13:19
Fiul lui Gică Popescu, Nicolas, a semnat cu Steaua! “Pe urmele tatălui”
13:06
EXCLUSIV“M-am săturat de traume”! Neluţu Varga şi-a setat obiective uriaşe după transferul lui Kurt Zouma
1 Presa din Turcia a reacționat, după ce Ianis Hagi și-a găsit echipă: „Una dintre cele mai impresionante mutări” 2 Lovitură de proporţii pentru Adrian Mititelu. Cât va încasa după transferul lui Blănuţă, făcut în ultima secundă 3 Ianis Hagi, acord total cu noua echipă. Noul coleg a confirmat mutarea: “S-a făcut transferul” 4 “Telenovela” transferului lui Ianis Hagi se apropie de final. A ajuns în Turcia şi e gata să semneze 5 Kurt Zouma a devenit cel mai scump jucător din Liga 1! Cine se află în spatele starului de 10.000.000 de euro 6 Ce transfer a ratat Ianis Hagi. Echipa din Top 5 campionate la care ar fi putut ajunge: “Se potrivea acolo”
Citește și