După ce s-a uitat foarte urât în direcţia acestuia, Djokovic şi-a văzut apoi de meciul cu Mikael Ymer, câştigând apoi punctul prin care s-a desprins şi în al treilea set.
ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ
Intră aici pentru a vedea gestul lui Djokovic!
Novak Djokovic, gest necugetat la Roland Garros
Totuşi, Novak a mai simţit o dată nevoia să se descarce şi a mimat un sărut în direcţia fanului. El a explicat, ironic, la conferinţa de presă ce s-a întâmplat.
"E prietenul meu din copilărie. I-am trimis un pupic și am câștigat gameul. M-am bucurat să îl văd”, a spus Novak, care a trecut de Ymer, cu 6-0, 6-2, 6-3.
Reclamă
Recomandări
- Novak Djokovic s-a calificat în turul 2 la Roland Garros
- Nole e favorit la câştigarea trofeului
- Columbia - Portugalia e duminică, de la ora 02:30, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Iordania - Argentina e duminică, de la ora 05:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
Citește și:
- Simona Halep, mesaj emoționant la 8 ani după ce a câștigat Roland Garros: “Ziua în care visul meu a devenit realitate”
- Alexander Zverev, copleșit de emoții după ce a câștigat trofeul la Roland Garros: „Am trecut prin multe, acum sunt campion”
- VIDEO. Moment controversat după finala Roland Garros. A afişat steagul Rusiei şi reacţia a venit imediat
- Mirra Andreeva, mesaj special după finala Roland Garros: “Pot să fiu dificilă uneori”
- Maja Chwalinska i-a făcut pe toţi să râdă după finala de la Roland Garros: “Mirra e de vină!”

































