Roland Garros 2021 | Încă o bombă a explodat! Elina Svitolina, eliminată în turul 3 de Barbora Krejcikova. Situaţie incredibilă în turneul feminin. Calificare pentru Begu şi Tecău

Antena Sport Publicat: 5 iunie 2021, 15:53

Comentarii
Roland Garros 2021 | Încă o bombă a explodat! Elina Svitolina, eliminată în turul 3 de Barbora Krejcikova. Situaţie incredibilă în turneul feminin. Calificare pentru Begu şi Tecău

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Elina Svitolina, eliminată în turul 3 la Roland Garros de Barbora Krejcikova. Este măcel total în turneul feminin de la Roland Garros. Elina Svitolina, una dintre favorite, a fost eliminată în turul al treilea.  Situaţie este una uluitoare: primele 3 favorite au eliminate înainte de optimi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Situaţie incredibilă în turneul feminin de la Roland Garros. Primele 3 favorite au fost eliminate înaintea optimilor de finală.

Elina Svitolina, eliminată în turul 3 la Roland Garros

Ultimul nume greu care a părăsit competiţia este Elina Svitolina. Aceasta a fost eliminată de Barbora Krejcikova (numărul 33 WTA). Svitolina (6 WTA şi cap de serie numărul 5) a cedat în doar două seturi: 6-3, 6-2.

Barbora Krejcikova este una dintre cele mai în formă jucătoare. Aceasta a etalat un tenis complet şi este câştigătoarea turneului de Strasbourg, acolo unde a învins-o pe Sorana Cîrstea în finală.

Barty, Osaka, Andreescu, Sabalenka și Pliskova sunt celelalte jucătoare din TOP 10 care au fost deja eliminate. Lor li se adaugă Simona Halep, care nu a luat parte la competiţie fiind accidentată.

Reclamă
Reclamă

Irina Begu şi Horia Tecău, în optimi la dublu

Perechea Irina Begu/Nadia Podoroska (România/Argentina) s-a calificat, sâmbătă, în optimile probei de dublu din cadrul turneului de la Roland Garros. Begu şi Podorska au trecut de perechea japoneză Shuko Aoyama/ Ena Shibahara, scor 7-5, 3-6, 6-3, după două ore şi 13 minute.

În optimi, Begu şi Podorksa vor evolua cu echipa franceză Clara Burel/Chloe Paquet. Calificarea în turul al treilea este recompensată cu un premiu total de 29.325 de euro şi cu câte 240 de puncte WTA. Perechea Horia Tecău/Kevin Krawietz (România/Germania), cap de serie numărul 9, s-a calificat, sâmbătă, în sferturile probei de dublu masculin de la Roland Garros.

Horia Tecău şi Kevin Krawietz au trecut de perechea Jamie Murray/Bruno Soares (Brazilia/), cap de serie numărul 7, scor 6-3, 3-6, 6-3, după o oră şi 37 de minute joc. În sferturi, Tecău şi Krawietz vor evolua cu echipa columbiană Juan-Sebastian Cabal/Robert Farah, cap de serie numărul 2.

Reclamă

Premiul pentru calificarea în optimi este de 49.853.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

E Denis Drăguş soluţia perfectă pentru atacul FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
8:33

Ilie Dumitrescu a numit doi jucători de națională pe care Gigi Becali trebuie să îi aducă la FCSB: „Dacă tot vrea să investească”

8:25

Florin Prunea, reacţie sexistă din postura de observator UEFA: „E ce trebuie, fratello?”

8:12

Neluțu Varga vrea să plece de la CFR Cluj! E gata să meargă la altă echipă din Liga 1: „Mi-a ajuns! Aș fi apreciat acolo”

23:26 6 aug.

Nicolae Dică, reacţie fără precedent după CFR Cluj – Tromso 0-5: „Nu-mi place când văd asta”

23:16 6 aug.

Ştefan Baiaram e convins după KuPS – Universitatea Craiova 1-1! Mesaj pentru fani: „Cu siguranţă ne vom califica”

22:57 6 aug.

Acţionarul român de la Tromso nu s-a ferit după umilinţa suferită de CFR Cluj: „Asta e o greşeală”

1 Rodri a ales între Barcelona şi Real Madrid. Anunţul momentului în Spania 2 Adi Chică-Roşă s-a transferat în Liga 1. Cu ce echipă a bătut palma 3 Gigi Becali, detalii despre transferul lui Denis Drăguş la FCSB: 5.000.000 de euro! 4 „E istorie”. Antonio Folha, OUT de la CFR Cluj după dezastrul cu Tromso. Varga a numit posibilii înlocuitori 5 Promisiunea lui Dan Petrescu. Unde antrenează după ce a fost ofertat de FCSB: „Mi-a promis” 6 Panică totală la Madrid! Ce a făcut Vinicius, imediat după ultima rundă de negocieri
Citește și