Roland Garros 2021 | Irina Begu, în sferturile de finală ale probei de dublu. Câţi bani va primi românca şi cu cine va juca

Mihai Ispas Publicat: 6 iunie 2021, 14:06

Comentarii
Roland Garros 2021 | Irina Begu, în sferturile de finală ale probei de dublu. Câţi bani va primi românca şi cu cine va juca

Irina Begu, în sferturile de finală ale probei de dublu de la Roland Garros

Irina Begu s-a calificat în sferturile de finală ale probei de dublu la Roland Garros, alături de argentinianca Nadia Podoroska.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Irina Begu, în sferturile de finală ale probei de dublu

Begu şi colega sa au învins în turul trei echipa franceză Clara Burel/Chloe Paquet, scor 6-3, 6-1, într-o oră şi 14 minute.

În runda următoare, cele două sportive vor întâlni perechea care se va impune în meciul Sharon Fickman/Giuliana Olmos (Canada/Mexic), cap de serie numărul 9 – Petra Martic/Shelby Rogers (Croaţia/SUA), informează news.ro.

Calificarea în sferturi este recompensată cu un premiu total de 49.853 de euro şi cu câte 430 de puncte WTA.

Reclamă
Reclamă

Sorana Cîrstea, eliminată în optimile de finală

Tot astăzi, Sorana Cîrstea a fost învinsă pe tabloul de simplu de Tamara Zidansek, din Slovenia, cu 6-7, 1-6.

Cîrstea a condus cu 5-4 şi a avut o şansă de a câştiga primul set. Zidansek s-a impus până la urmă în tie-break, iar actul secund a fost fără istoric. Meciul a durat 1 oră şi 26 de minute.

Sorana pleacă acasă cu un cec de 170 de mii de euro, cel mai mare premiu al carierei. Cea mai bună performanţă la Paris rămâne cea din 2009, când a ajuns până în sferturile de finală.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va califica Gică Hagi România la EURO 2028?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:54

Decizia luată de Dinamo în cazul lui George Pușcaș, după eliminarea din Cupa României. Anunțul lui Andrei Nicolescu

17:43

Neluțu Varga s-a convins de Daniel Pancu! Ce a spus despre viitorul său la CFR Cluj: „Nu îmi mai trebuie altceva”

17:25

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari știri ale zilei de 24 aprilie

17:24

După dezastrul din Cupa României, jucătorul lui Dinamo poate face pasul într-un campionat de top

17:20

A jucat doar trei meciuri în acest sezon și este propus Germaniei pentru Campionatul Mondial 2026: „O motivație în plus”

17:12

„Amatorism cu A mare”. Cea mai dură reacție despre situația de la FCSB. Gigi Becali și Mirel Rădoi, luați la țintă: „Incredibil”

1 300.000 de euro pentru un nou contract. Cum l-a convins Gigi Becali pe Chiricheş să semneze: “Eu am spus la nervi” 2 Ciprian Deac şi-a dat acordul şi semnează. Ce se întâmplă cu veteranul de la CFR Cluj 3 „Acord total!” Conducerea lui Inter îi face toate poftele! Lovitură de proporții pentru Chivu 4 “Ne poate duce în Europa”. Gheorghe Mustaţă şi-a ales favoritul pentru banca FCSB-ului: “Asta e propunerea mea” 5 Dinamo, gata să forţeze pentru primul transfer al verii. Ţinta stabilită de Zeljko Kopic 6 “Va fi cel mai mare jucător al României!” Mircea Lucescu i-a simţit valorea, despre cine este vorba
Citește și