Simona Halep lipseşte de la Roland Garros şi suferă departe de Paris! „Toată lumea este la turneu, eu sunt acasă! Este greuţ”

Antena Sport Publicat: 30 mai 2021, 15:59

Comentarii
Simona Halep lipseşte de la Roland Garros şi suferă departe de Paris! „Toată lumea este la turneu, eu sunt acasă! Este greuţ

Simona Halep lipseşte de la Roland Garros

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

„Toată lumea este la turneu, eu sunt acasă. Va trebui să mai stau o perioadă fără tenis. Este greuţ. Nu sunt obişnuită să stau acasă în mijlocul sezonului şi să nu fac nimic. Am început deja procesul vindecării. Privesc cu încredere spre obiectivele ce au mai rămas în acest an”, a spus Halep, la Eurosport.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Simona Halep lipseşte pentru prima oară de pe tabloul principal de la Roland Garros, din 2009

Mats Wilander susţine că întrecerea de la Paris este mai săracă fără Simona Halep, pe care o considera principala favorită la câştigarea trofeului. Pe lângă titlul din 2018, Simona a mai disputat finale în 2014 şi 2017, pierdute cu Maria Sharapova, respectiv Jelena Ostapenko.

„E dramatic pentru ea. Este o mare luptătoare. E cea mai mare ameninţare. Era favorită să câştige aici şi eram obişnuiţi să ne ofere momente dramatice”, a spus Mats Wilander.

Simona Halep îşi pregăteşte revenirea în forţă: „O să fie şi mai puternică!”

Simona Halep îşi pregăteşte revenirea în forţă. După ce s-a accidentat la gambă, sportiva noastră lucrează zi de zi pentru a reveni pe teren.

„Știu că lucrează foarte mult la revenire, a fost în Germania și a făcut niște infiltrații, acum lucrează pe partea de fizioterapie zilnic. Cred că acordă 3-4 ore pe zi revenirii. O văd bine din punct de vedere mental, din cele câteva discuții. O să revină mai puternică pentru că încă are un cuvânt de spus și dorește să atingă anumite obiective.

Reclamă
Reclamă

(n.r. Sunt în pericol Jocurile Olimpice?) Nu cred. Eu cred că Wimbledon-ul îl va juca, dar şi turneele dinainte. Simona este din punct de vedere al talentului foarte sus și are nevoie doar de câteva zile că să își intre (n.r. în ritm). Partea cealaltă, vizavi de intrarea mentală în competiție, nu cred că va fi grea, pentru că are experiența necesară, știe ce înseamnă să te motivezi, știe ce înseamnă să abordezi un turneu mare. Eu o s-o văd bine, pentru că va veni cu o poftă incredibilă, poftă de a juca în primul rând tenis”, a declarat Daniel Dobre.

În 2021, cea mai bună performanţă a Simonei a venit la Stuttgart, unde a atins semifinalele, fiind învinsă de Aryna Sabalenka, cu 3-6, 2-6. De asemenea, ea a prins sferturile de finală la Australian Open şi Gippsland Trophy.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular Daniel Bîrligea la Frosinone?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:35

Rafael Leao și-a decis viitorul! Starul Milanului a refuzat Premier League și va câștiga 12 milioane de euro pe an

18:25

Atenție, FCSB: atacantul propus lui Gigi Becali a dat 2 goluri în 11 minute în Liga 1

18:08

U Cluj – Petrolul Ploiești LIVE TEXT (21:00). Duel tare în Ardeal. Echipele probabile

17:59

Dennis Man la Atalanta? Italienii au explicat cum poate românul să revină în Serie A

17:38

Julian Alvarez mai are o șansă de a ajunge la Barcelona! Scenariul incredibil lansat de spanioli

17:21

Ecuația prin care Denis Drăguș poate ajunge acum la FCSB! Gigi Becali a pus banii pe masă

1 Pe ce bani îl transferă Universitatea Cluj pe Jovo Lukic la FCSB 2 UPDATECristiano Bergodi a transferat la Universitatea Cluj portar de 1,97 metri. Şi Juventus l-a avut pe listă 3 Adevărul spus de Mihai Neşu, după ce soţia lui l-a părăsit şi s-a recăsătorit cu un om de afaceri 4 Cutremurător. Nicolae Negrilă a povestit cum a murit Nae Ungureanu: „Plâng, bă, tată! L-am găsit gheață” 5 Prima plecare de la Universitatea Craiova după eliminarea din Europa League! Mihai Rotaru caută deja înlocuitor 6 Gigi Becali trebuie să plătească 3 milioane de euro pentru înlocuitorul lui Daniel Bîrligea la FCSB
Citește și