La ce oră se joacă meciul Simona Halep – Magdalena Frech, din turul trei de la Wimbledon 2022

Alexandru Ivan Publicat: 1 iulie 2022, 19:24

Comentarii
La ce oră se joacă meciul Simona Halep – Magdalena Frech, din turul trei de la Wimbledon 2022

Simona Halep, în timpul unui meci de la Wimbledon 2022 / Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Simona Halep – Magdalena Frech este confruntarea care va avea loc în turul 3 la Wimbledon 2022. Meciul va avea loc pe terenul doi, nu mai devreme de ora 17:00.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Simona Halep și Magdalena Frech s-au mai întâlnit până acum de două ori în circuit. ”Simo” conduce cu 2-0 la general, după ce și-a ”spulberat” adversara în întâlnirile directe.

La ce oră se joacă meciul Simona Halep – Magdalena Frech, din turul trei de la Wimbledon 2022

Prima întâlnire dintre Halep și Frech a avut loc în 2020, la Praga, turneu pe care Simona l-a și câștigat. Campioana noastră a câștigat în sferturile de finală cu 6-2, 6-0. Ultima întâlnire a avut loc anul acesta, în turul 1 la Australian Open. ”Simo” s-a impus cu 6-4, 6-3.

În turul al doilea, Magdalena Frech a învins-o pe slovaca Anna Karolina Schmiedlova (84 WTA), scor 6-4, 6-4. Meciul a durat o oră și 38 de minute și este cel mai bun rezultat înregistrat de jucătoarea din Polonia la Wimbledon.

”Simo” a învins-o pe Kirsten Flipkens, scor 7-5, 6-4, și continuă lupta pentru mult râvnitul trofeu pe care l-a câștigat în 2019.

Reclamă
Reclamă

Magdalena Frech: ”Normal că mi-aș fi dorit o adversară mai ușoară pentru turul 3”

Simona Halep este ca o sperietoare pentru Magdalena Frech. Jucătoarea de 24 de ani și-ar fi dorit să întâlnească altă adversară.

”Sunt foarte fericită, dar vreau mai mult. Normal că mi-aș fi dorit o adversară mai ușoară pentru turul 3, să ajung în optimi fără mari probleme. Știu că mă așteaptă un meci greu, pentru asta mă pregătesc.

E al treilea meci pe care îl jucăm. Am jucat în Australia în acest an și a fost un meci echilibrat. Sper ca de data asta eu voi trece prima linia de sosire”, a spus Frech, citată de polskieradio24.pl.

Reclamă

Simona Halep: “Știu la ce să mă aștept!”

Românca e încrezătoare că poate să avanseze în optimile turneului londonez.

„E o revenire plăcută pentru că întotdeauna îmi place să joc la Wimbledon și e o atmosferă extraordinară. Mă bucur că am câștigat și că mai am șansa să joc aici. Nu știu dacă va fi diferit (n.r. jocul lui Frech) pentru că nu am jucat niciodată contra ei pe iarbă. Dar e un nou meci, am jucat contra ei și știu la ce să mă aștept. O să mă concentrez pe mine și o să încerc să joc mai bine decât astăzi”, a spus Simona Halep, conform eurosport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Lionel Messi e primul jucător care înscrie în 7 meciuri consecutive la Mondiale. Va marca şi cu Capul Verde?
Loading ... Loading ...
Citește și:
3:30

Patru concluzii după Germania – Paraguay 1-1, 3-4 d.l.d: Îngropați clișeele despre nemți!

2:50

Premieră istorică la Cupa Mondială! Ce s-a întâmplat odată cu eliminarea Germaniei de la World Cup

2:43

Olanda 0-0 Maroc ACUM pe Antena 1 și AntenaPLAY. Echipele de start

2:30

VIDEODRAMAnnschaft! Germania 1-1 Paraguay, 3-4 după penalty-uri! Nemții sunt OUT din 16-imile Campionatului Mondial

2:00

VIDEOFază controversată în Germania – Paraguay! Nemții au marcat în prelungiri, însă golul a fost anulat

1:22

31 de meciuri! Paraguay a pus capăt unei “secete” din 1930 în meciul cu Germania

1 E oficial! Jucătorul dorit și de Gigi Becali a semnat cu Rapid! 2 Un portar cu două titluri de campion a semnat în Liga 1 3 Dinamo pregăteşte oferta pentru un nou atacant! 4 S-a aflat cine este jucătorul de la Cupa Mondială cu care Ioan Varga negociază transferul la CFR 5 CFR Cluj a dat lovitura! L-a transferat pe fotbalistul dorit de Rapid 6 Unul dintre golgheterii Ligii 1 ar putea pleca pentru 500.000 de euro
Citește și