Închide meniul
VIDEO

Simona Halep, mesaj superb pentru Kirsten Flipkens, după calificarea în turul 3 la Wimbledon 2022: “Nu e vorba despre mine, ci despre ea!”

Alexandru Ivan Publicat: 30 iunie 2022, 20:50

Comentarii
Simona Halep, mesaj superb pentru Kirsten Flipkens, după calificarea în turul 3 la Wimbledon 2022: Nu e vorba despre mine, ci despre ea!

Simona Halep, în timpul unui interviu/ Profimedia

Simona Halep a avut un discurs superb la adresa lui Kirsten Flipkens, după meciul din turul al doilea la Wimbledon 2022. Halep s-a impus în două seturi, scor 7-5, 6-4.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Campioana noastră a felicitat-o pe jucătoarea din Belgia pentru cariera în tenis. Flipkens se retrage din activitate după această partidă.

“Nu este vorba despre meciul meu, ci despre ea. Am vorbit despre asta, dar emoția este mult mai mare. Am tremurat în acest meci, antrenorul meu poate să confirme. E o campioană, nu cedează niciodată. Vreau să te felicit, ne vei lipsi, mult noroc în ceea ce urmează!”, a spus Simona Halep, conform eurosport.ro.

Simona Halep, mesaj superb pentru Kirsten Flipkens, după calificarea în turul 3 la Wimbledon 2022

După partidă, Simona Halep și Kirsten Flipkens au ieșit împreună de pe teren. Jucătoarea din Belgia a izbucnit în lacrimi și a fost îmbrățișată de campioana noastră.

Simona Halep s-a întrebuinţat serios pentru a o învinge pe belgianca Kirsten Flipkens. Simo a avut nevoie de două revenir incredibile în ambele seturi ca să-și asigure victoria.

Reclamă
Reclamă

În primul act, românca a revenit de la 2-5. În setul secund, Halep a câștigat după ce a fost condusă cu 3-0 și 4-1.

Simona Halep, victorii pe linie în meciurile cu Kirsten Flipkens

Aceasta este a şasea întâlnire dintre cele două jucătoare, iar Simona le-a câştigat pe precedentele cinci. Un duel a avut loc pe iarbă, chiar în finala de la Hertogenbosch, în 2013, când Simo s-a impus cu 6-4, 6-2.

Reclamă

Ultima directă dintre cele două datează din 2016 şi este şi singura de la un Grand Slam. Halep o învingea la US Open, în primul tur, cu un categoric 6-0, 6-2.

Aceasta este a şasea întâlnire dintre cele două jucătoare, iar Simona are victorii pe linie. Un duel a avut loc pe iarbă, chiar în finala de la Hertogenbosch, în 2013, când Simo s-a impus cu 6-4, 6-2.

Ultima directă dintre cele două datează din 2016 şi este şi singura de la un Grand Slam. Halep o învingea la US Open, în primul tur, cu un categoric 6-0, 6-2.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:19
Costel Gâlcă a făcut praf arbitrajul după Rapid – Oţelul 0-2: Nu ştiu când o să primim penalty! De ce mai avem VAR?”
23:03
Laszlo Balint, în al nouălea cer după victoria din Giulești: „Faptul că am jucat la un asemenea nivel, este ceva”
23:00
Jucătorii Rapidului au fost aplaudaţi de galerie, dar au primit un mesaj categoric după 0-2 cu Oţelul: “30 de secunde”
22:50
Marian Aioani își toarnă cenușă în cap, după Rapid – Oțelul 0-2: „Într-o altă zi, o scoteam”
22:34
LIVE VIDEOSporting – AFS se joacă ACUM! Spectacol total în Liga Portugal
22:25
Rapid – Oțelul 0-2. Gălățenii îngenunchează liderul Ligii 1 și dinamitează lupta pentru play-off
1 FotoImagini rare cu Cristi Chivu şi familia. Cum a fost surprins la petrecerea de Crăciun a lui Inter 2 Au venit notele după FCSB – Feyenoord 4-3. Cine a fost cel mai bun jucător al roș-albaștrilor 3 Gigi Becali, dat pe spate după FCSB – Feyenoord 4-3: “Şi-au scos banii pe tot anul! Îi prelungesc contractul” 4 Sorin Cârţu a făcut praf un jucător al Universităţii Craiova după eşecul cu Sparta Praga: “Nu pot accepta” 5 Gigi Becali a anunţat un nou transfer la FCSB. Jucătorul din Liga 1 care semnează: “E la noi” 6 Primele plecări de la Universitatea Craiova după eşecul cu Sparta Praga
Citește și