Wimbledon 2021 | Emma Răducanu a abandonat în setul al doilea al partidei cu Tomljanovic. Sportiva de 18 ani a acuzat dificultăţi de respiraţie

Antena Sport Publicat: 5 iulie 2021, 23:49

Comentarii
Wimbledon 2021 | Emma Răducanu a abandonat în setul al doilea al partidei cu Tomljanovic. Sportiva de 18 ani a acuzat dificultăţi de respiraţie

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Emma Răducanu a abandonat în setul al doile acu Ajla Tomljanovic, din optimile de finală de la Wimbledon.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Emma Răducanu a abandonat în setul al doilea al partidei cu Tomljanovic

Emma Răducanu a pierdut primul set cu Ajla Tomljanovic cu scorul de 6-4, după ce s-a mers capa la cap până la scorul de 5-4. În setul al doilea, Emma Răducanu a abandonat lupta la scorul de 3-0 pentru Tomljanovic. Emma a acuzat şi unele probleme de respiraţie şi nu a mai revenit de la vestiare, scrie Eurosport. În turul al treilea, Emma Răducanu a reuşit să o învingă pe Sorana Cîrstea.

Emma Răducanu, salt uriaș în clasamentul WTA. Va urca 163 de locuri

Emma Răducanu a devenit cunoscută în lumea întreagă după evoluțiile magistrale de la Wimbledon 2021. Ea a fost însă la un pas să rateze competiția de la Londra, după ce organizatorii au refuzat să-i acorde un wildcard.

Reacţie fabuloasă avută de Răducanu după ce a învins-o pe Sorana Cîrstea

Vizibil emoţionată după succesul carierei, Emma Răducanu a oferit un interviu spectaculos chiar pe teren. Nici măcar părinţii ei nu se aşteptau la o astfel de performanţă.

Reclamă
Reclamă

Sincer, am rămas fără cuvinte acum. Nu știam care ar fi reacția mea dacă aș câștiga și asta s-a întâmplat. Sunt atât de recunoscătoare pentru tot sprijinul pe care l-am avut astăzi, apreciez cu adevărat susţinerea voastră.

Cine s-ar fi gândit la aşa ceva? Când îmi făceam bagajele, pentru a intra în bulă, părinţii mei m-au întrebat: ‘Nu ţi-ai pus prea multe seturi de echipament?’. Cred că va trebui să îmi spăl lucrurile diseară. Totuşi, cred că beneficiez de acest serviciu la hotel, aşa că voi coborî pentru a mă interesa„, a declarat Emma Răducanu după ce a câştigat meciul cu Sorana Cîrstea, citată de BBC.

 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va marca mai multe goluri pentru FCSB în acest sezon dintre Bîrligea şi Garita?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:29

Marius Șumudică, trei transferuri după intrarea CFR-ului în insolvență! Colegul lui Kvaratskhelia ajunge în Gruia

16:23

Fabulos! Un român, pe locul 3 în topul celor mai rapizi jucători din FC27!

16:21

Mesajul lui Arnold Garita pentru suporterii FCSB-ului! Camerunezul a făcut primul antrenament la roş-albaştri

16:16

Rapid, oferte pentru doi jucători de Champions League. Ce bani a pus la bătaie patronul Dan Șucu

16:02

OFICIAL | Barcelona a dat o nouă lovitură pe piața transferurilor! Internaționalul a ajuns gratis pe Camp Nou

15:24

EXCLUSIVGică Craioveanu a numit marea problemă a lui Ştefan Baiaram: „Te afectează mental”. Mesaj de susţinere pentru vedeta Craiovei

1 Farul, eliminată din Cupa României! Rușine uriașă pentru constănțeni. Ce echipe s-au mai calificat în grupe 2 Ce suspendare a primit Daniel Pancu, după ce a fost eliminat în Rapid – Dinamo 0-1 3 Barcelona, transfer neaşteptat! Acord pentru doar 3 milioane de euro 4 Gheorghe Mustaţă, mesaj direct către Tavi Popescu după ieşirea jucătorului de la FCSB: „Îi promit asta” 5 Șoc în tenis: Nick Kyrgios, suspendat după ce a fost depistat pozitiv la cocaină: „Nu caut scuze” 6 Florin Talpan a fost internat de urgenţă! Ce se întâmplă cu juristul CSA Steaua
Citește și