Închide meniul

Australian Open 2022 | ”Joacă fix ce-i place!” Sorana Cîrstea, lăudată de Petra Kvitova după victoria categorică din primul tur

Dragoș Vasile Publicat: 18 ianuarie 2022, 9:12 / Actualizat: 23 martie 2023, 18:47

Comentarii
Australian Open 2022 | ”Joacă fix ce-i place!” Sorana Cîrstea, lăudată de Petra Kvitova după victoria categorică din primul tur

Sorana Cîrstea / Profimediaimages

Australian Open 2022 | Sorana Cîrstea, lăudată de Petra Kvitova. Sorana Cîrstea a obținut un succes categoric în primul tur la Australian Open 2022. Românca a învins-o pe Petra Kvitova cu 6-2, 6-2, iar adversara ei a avut doar cuvinte de laudă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Australian Open 2022 | Sorana Cîrstea, lăudată de Petra Kvitova

Cîrstea s-a impus după un meci de o oră şi 11 minute şi va evolua în manşa următoare cu Kristina Kucova din Slovacia, locul 96 WTA.

“Sorana iubește stilul meu de joc. Joacă fix ce-i place și se simte confortabil când mă întâlnește. Pur și simplu știe care mi-e ritmul.

E greu pentru ea atunci când întâlnește jucătoare defensive. Jocul meu încă e acolo, nu mi-am pierdut încredere. Am nevoie de meciuri, atâta tot”, a spus Petra Kvitova, citat de eurosport.ro.

Reacția Soranei Cîrstea după ce a bătut-o rău pe Petra Kvitova

Australian Open 2022. Sorana Cîrstea a avut o primă reacție după victoria mare din primul tur de la Australian Open, 6-2, 6-2 cu Petra Kvitova. A fost al patrulea succes în carieră în fața campioanei din Cehia.

Reclamă
Reclamă

”E clar un rezultat bun, știam că va fi un meci greu. Scorul pare mult mai dur decât ce s-a jucat, însă mă bucur de victorie, dar stau cu picioarele pe pământ, căci drumul e lung.

Știu că am jucat de multe ori împreună, dar nu mă uit pe statistici. Jocul meu este îi este incomod. Mă bucur de modul în care am jucat azi și de modul în care am stat concentrată”, a spus Sorana, pentru eurosport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:48
EXCLUSIV“Puteţi lua titlul?” Răspunsul dat de Andrei Nicolescu. Ce s-a schimbat la Dinamo
12:39
Primul transfer important făcut de Dan Șucu! Mutare de 8 milioane de euro
12:35
Foto“Te întorci în competiţii?” Răspunsul misterios dat de Serena Williams, la trei ani de la retragere
12:24
Angelique Kerber, mesaj superb pentru Simona Halep, la 8 ani de la semifinala uriaşă de la Australian Open
12:21
Aryna Sabalenka s-a calificat în finală la Australian Open. Victorie fără emoţii cu Elina Svitolina
12:02
Câţi bani au încasat echipele după grupa de Champions League. Arsenal, sumă uriaşă după parcursul fără greşeală
1 Cauza accidentului din Timiș, descoperită. Unul dintre cei trei supraviețuitori a povestit ce s-a întâmplat 2 Microbuzul în care se aflau fanii lui PAOK nu era condus de un şofer profesionist! Suporterii au condus pe rând 3 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Adama Traore a semnat cu West Ham 4 Kyros Vassaras, măsură dură după UTA – Rapid! Arbitrul a fost pedepsit 5 Văzut ca un posibil înlocuitor pentru Charalambous, Mutu îl “înţeapă” pe Becali: “Critici mai dure ca niciodată” 6 Fotbalistul pentru care Universitatea Craiova a făcut ofertă de 1,7 milioane euro
Citește și