Video

Alexandra Tudor îţi prezintă AntenaSport Update! Acestea sunt cele mai tari ştiri ale zilei de 26 ianuarie

Antena Sport Publicat: 26 ianuarie 2023, 18:10

Comentarii

AntenaSport Update / as.ro

Alexandra Tudor îţi prezintă AntenaSport Update, cele mai tari ştiri ale zilei de 26 ianuarie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Un nou caz de dopaj zguduie din temelii sportul românesc. Maria Boldor a fost testată pozitiv cu cu Ostarină, un steroid anabolizant care este de trei ori mai puternic decât testosteronul.

Alexandra Tudor îţi prezintă AntenaSport Update – 26 ianuarie

1. O nouă lovitură primită de sportul din România, după cazul Simona Halep! Floretista Maria Boldor a fost depistată dopată. A primit un test pozitiv la proba A. Medaliata cu bronz la Campionatul Mondial din 2022 este suspendată provizoriu.

2. Alexi Pitu a fost prezentat oficial la Bordeaux. Francezii au marcat momentul cu un mesaj în limba română: „Bun venit, Alexi!”. Jucătorul făcut mare de Gică Hagi a semnat un contract valabil până în 2027.

3. Tot pe AS.ro vezi mesajul extrem de dur pe care i l-a transmis Ionel Ganea lui Mihai Pintilii. Ganezul a izbucnit: “Să tacă din gură! Se crede Einstein, iar restul papagali?”

Reclamă
Reclamă

4. Mihai Costea a semnat cu Viitorul Dăeşti. Va fi coechipier, în liga a 3-a, cu fratele său, Florin Costea. Cei doi au mai fost colegi la Craiova lui Mititelu şi la FCSB.

5. Se cunoaşte finala feminină de la Australian Open. Elena Rybakina se va duela pentru trofeu cu Aryna Sabalenka. Sportiva din Belarus s-a calificat, în premieră, în finala unui turneu de Grand Slam.

Nu uitaţi, cele mai importante ştiri ale zilei sunt în jurnalul Antena Sport, azi, de la ora 20:00, pe Antena1.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:16

Cum speră Ferrari să ajungă Mercedes

9:10

“Am primit o lovitură în figură”. Conte a “uitat” de lupta la titlu cu Interul lui Chivu după ultimul eșec

8:50

“Doare foarte tare” Reacţia lui Diego Simeone după ce Atletico Madrid a pierdut dramatic finala Cupei Spaniei

8:50

VIDEOHouston Rockets – LA Lakers 98-107. Încă un record pentru LeBron James

8:39

VIDEOMessi, din nou magic. Argentinianul a reușit o “dublă” și a condus-o pe Inter Miami spre victorie

8:26

Starul lui Bayern Munchen “s-a rupt” şi ratează Campionatul Mondial 2026

1 E gata! Primul jucător care își anunță plecarea de la Barcelona: „Știu că e finalul” 2 Doliu în fotbalul românesc. Şeful AMFB, Marian Lumînare, a decedat! FRF: “O figură marcantă” 3 A lipsit de la înmormântarea lui Mircea Lucescu și a rupt tăcerea: „Din păcate…” 4 “Aş fi ipocrit” Reacţia lui Cristiano Bergodi după ce Dinamo a încurcat-o serios pe U Cluj în lupta pentru titlu 5 Jurgen Klopp a refuzat-o pe Real Madrid și și-a ales următoarea echipă. Surpriză de proporții 6 Când poate deveni Cristi Chivu campion cu Inter în Serie A, după ce Napoli a pierdut cu Lazio
Citește și