O vedetă de la FC Barcelona, gata să se transfere pentru a ajuta clubul! Tatăl fotbalistului a făcut anunţul: „Cele mai bune cluburi din Europa ne-au contactat!”

FC Barcelona, bucurie gol

O vedetă de la FC Barcelona, gata să se transfere pentru a ajuta clubul

Frenkie de Jong, gata să se transfere pentru a ajuta FC Barcelona

Frenkie de Jong trece printr-o perioadă modestă la FC Barcelona, iar tatăl acestuia, John, crede că transferul acestuia ar fi benefic pentru ambele părţi.

Cotat la 90 de milioane de euro pe site-urile de specialitate, internaţionalul olandez a bifat 19 apariţii pentru catalani, în toate competiţiile, reuşind să înscrie un gol şi să ofere două pase decisive.

„Ştiu că Barcelona are nevoie de bani şi transferul lui Frenkie ar putea ajuta. Nu cred că se va întâmpla prea curând, deşi cele mai bune cluburi din Europa ne-au contactat”, a dezvăluit John de Jong, citat de Marca.

Cifrele spun totul despre dezastrul de la FC Barcelona

Dezastrul continuă pentru FC Barcelona! După ce a pierdut cu Betis pe teren propriu, 0-1, şi a fost eliminată din UEFA Champions League, echipa lui Xavi a remizat cu Osasuna, scor 2-2.

Confruntarea de pe „Estadio El Sadar” a început tare. Nico (18 ani) a deschis scorul din pasa puştiului Gavi (17 ani), în minutul 12, însă oaspeţii au egalat două minute mai târziu prin David Garcia. Abdessamad Ezzalzouli (19 ani) i-a adus din nou pe catalani în avantaj, în minutul 49, iar scorul final a fost stabilit de Chimy Avila, în minutul 86.

În urma acestui rezultat, FC Barcelona rămâne pe locul 8 în La Liga, cu 24 de puncte, în timp ce Osasuna a urcat pe locul 10, cu 22 de puncte.

În acest sezon, în 16 partide disputate, catalanii au înregistrat doar 3 meciuri în care nu au încasat gol. FC Barcelona a marcat 25 de goluri şi a încasat 19.

26
23:20
UPDATELiverpool l-a ales pe înlocuitorul lui Jurgen Klopp! Arne Slot, noul manager de pe Anfield: „S-a ajuns la acord!”
26
23:12
„Avem destul timp” Zeljko Kopic, declaraţie surprinzătoare după ce Dinamo a pierdut şansa de a fi la mâna ei pentru salvare!
26
23:01
Foto„Iar ne retrogradaţi? Vă rupem picioarele!” Fanii lui Dinamo au făcut un scandal monstru! I-au cerut demisia lui Kopic: „Pleacă!”
26
23:00
„Greşeli incredibile” Mircea Lucescu a văzut meciul Dinamo – FC Voluntari 1-1 şi a spus ce crede despre retrogradare!
26
22:40
Câţi fani iau cu asalt Arena Naţională, la FCSB – Farul. Mihai Stoica, mesaj războinic: „Un punct CA SĂ PUNEM PUNCT!”
26
22:32
„Suntem blestemaţi!” Jucătorul lui Dinamo s-a prăbuşit emoţional după remiza cu Voluntari şi a spus ce urmează pentru „câini”!
26
22:11
„V-a făcut Rapid o ofertă?” Dani Coman, anunţ ferm despre şansele de a-l înlocui pe Daniel Niculae la Rapid
26
22:05
Faze controversate în Dinamo – FC Voluntari! Radu Petrescu a dictat un penalty pentru „câini”, apoi a întors decizia!
26
21:45
Dinamo – FC Voluntari 1-1. „Câinii” rămân pe loc de retrogradare! Cum arată acum clasamentul în play-out