CFR Cluj a cerut două penalty-uri în prima repriză! Verdictul lui Ion Crăciunescu

De Antena Sport
Publicat: 3.08.2020, 18:36
Actualizat: 12.05.2021, 10:12

Ion Crăciunescu a dat verdictul după FCSB - Chindia 3-2

Prima fază controversată s-a petrecut în minutul 19, la un duel între Vlădoiu şi Omrani. Atacantul francez a căzut în careu, iar campioana a cerut penalty. Haţegan a lăsat jocul să continue, însă Ion Crăciunescu e de părere că se impunea să se dea lovitură de pedeapsă.

Omrani este cel care lovește mingea, este lovitură de la 11 metri și Vlădoiu ar fi trebuit să primească și cartonaș galben„, a spus Ion Crăciunescu la Digisport.

CFR Cluj a mai cerut un penalty

Campioana a mai cerut un penalty la şutul violent al lui Ciprian Deac respins de Vătăjelu, la care mingea pare a atinge mâna fundașului Craiovei.

Nu se poate da penalty la așa ceva, Vătăjelu strânge mâinile pe lângă corp„, a mai spus Ion Crăciunescu.

4
21:29
Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri
4
21:00
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY
4
20:42
„S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri
4
20:35
U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda
4
20:29
Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori”
4
20:12
VIDEOImagini de colecție cu Zinedine Zidane, la cursa de sprint de la Miami! Ce gafă a fost aproape să comită, la decernarea premiilor
4
20:05
VIDEOSporting – Portimonense 3-0 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY! „Leii”, tot mai aproape de titlu în Liga Portugal
4
19:53
VIDEOIpswich Town a promovat în Premier League, după 22 de ani! Nebunie pe străzi şi în vestiar
4
19:40
VIDEOBernadette Szocs a pierdut partida cu Natalia Bajor, la Saudi Smash 2024. Diaconu şi Dragoman, eliminate
4
19:07
Kyren Wilson, primul finalist al Campionatului Mondial de snooker 2024! A câştigat 8 dintre ultimele 10 frame-uri

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi