Dinamo – UTA 2-2 | David Miculescu a avut nevoie de o repriză pentru a fi „călăul” dinamoviştilor. „Cu ei marchez foarte mult!”. Reacţia atacantului dorit de Gigi Becali

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 2.10.2021, 18:51

David Miculescu

David Miculescu nu l-a ascultat pe Gigi Becali

David Miculescu va fi titular în FC Voluntari - UTA / Hepta

Intrat după pauză, Miculescu a reuşit o „dublă” de senzaţie. Reuşise să marcheze şi sezonul trecut, în victoria la limită obţinută pe terenul lui Dinamo.

David Miculescu, prima reacţie după Dinamo – UTA 2-2

A fost un joc foarte dramatic, pe contre, dar de asta este frumos fotbalul. Mă bucur că am reuşit să egalăm. Noi am mai crezut, la Gaz Metan tot în minutul 90 am marcat. Mă bucur că am înscris.

Văd că împotriva celor de la Dinamo chiar marchez foarte mult, la fiecare partidă cu ei am reuşit să înscriu„, a declarat Miculescu după Dinamo – UTA 2-2.

„Călăul” lui Dinamo a fost ofertat de FCSB, dar a rămas la UTA. Gigi Becali nu îşi pierde speranţa şi îşi doreşte să-l ia gratis pe David Miculescu. În vară, negocierile dintre cele două cluburi s-au sistat din cauza pretenţiilor financiare ale arădenilor. Atunci, patronul FCSB a spus că aşteaptă finalul stagiunii viitoare, când fotbalistului îi expiră contractul.

Mâine ne vom reuni la Buftea, de azi mă gândesc doar la naţională. Eu sunt concentrat să-mi fac treaba aici la club, vedem ce va fi pe viitor (n.r. despre un posibil transfer)„, a mai spus jucătorul UTA-ei.

Dinamo – UTA Arad 2-2

Mircea Rednic a avut un meci nebun la revenirea în Ştefan cel Mare! Dinamo a condus-o pe UTA cu 2-0, după golurile lui Gabi Torje şi Deian Sorescu, însă meciul s-a terminat la egalitate.

„Bătrâna Doamnă” a rămas în inferioritate numerică după eliminarea lui Idriz Batha de la finalul primei reprize, însă a reuşit să plece cu un punct din Capitală. David Miculescu a reuşit o „dublă” de senzaţie, în minutele 63 şi 90+6.

În urma acestui rezultat, Dinamo a obţinut primul punct după şapte înfrângeri consecutive şi ocupă locul 15 în campionat. De partea cealaltă, UTA Arad a urcat pe locul 7, peste Universitatea Craiova, cu 17 puncte.

4
21:29
Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri
4
21:00
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY
4
20:42
„S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri
4
20:35
U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda
4
20:29
Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori”
4
20:12
VIDEOImagini de colecție cu Zinedine Zidane, la cursa de sprint de la Miami! Ce gafă a fost aproape să comită, la decernarea premiilor
4
20:05
VIDEOSporting – Portimonense 3-0 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY! „Leii”, tot mai aproape de titlu în Liga Portugal
4
19:53
VIDEOIpswich Town a promovat în Premier League, după 22 de ani! Nebunie pe străzi şi în vestiar
4
19:40
VIDEOBernadette Szocs a pierdut partida cu Natalia Bajor, la Saudi Smash 2024. Diaconu şi Dragoman, eliminate
4
19:07
Kyren Wilson, primul finalist al Campionatului Mondial de snooker 2024! A câştigat 8 dintre ultimele 10 frame-uri

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi