U Cluj – Unirea Slobozia 3-1. Prima victorie a ardelenilor cu Costel Enache pe bancă. Cum arată clasamentul din Liga 2

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 22.09.2020, 18:13
Actualizat: 12.05.2021, 9:35

Mediafax Foto / Alexandru Dobre

Costel Enache, debut cu victorie la U Cluj

Oaspeţii de pe Cluj Arena au deschis scorul în minutul 12. Toma a executat perfect o lovitură liberă. Cristian Gavra a restabilit egalitatea abia cu trei minute înainte de pauză.

U Cluj, victorie la debutul lui Costel Enache

Până să intre la cabine, alb-negrii au reuşit să treacă la conducere. Au avut şansă la execuţia lui Pîrvulescu, deviată în propria poartă de Dumbrăvean. U Cluj a izbutit chiar să se distanţeze pe tabelă după o nouă gafă făcută de adversari. Ioan Filip a marcat cu largul ajutor al goalkeeperului advers. Gurau a scăpat mingea dintre mâini.

Meciul s-a terminat 3-1 şi Costel Enache a debutat cu victorie pe banca ardelenilor. Şi-a ajutat noua echipă să adune 6 puncte şi să urce pe locul 8 în Liga 2. Pe primul loc este FC U Craiova, care este la egalitate de puncte cu Rapid.

Pentru U Cluj urmează duelul cu Metaloglobus, din deplasare. Unirea Slobozia primeşte vizita Farului.

Clasament Liga 2

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

9:39 Kyren Wilson s-a prăbuşit emoţional după ce a devenit campion mondial: „Părinţii mei și-au pus casa ipotecă pentru mine” 9:09 FotoCât de frumoasă este sora lui Alexandru Chipciu. Bianca întoarce toate privirile şi are o relaţie strânsă cu fratele ei 9:08 Oleksandr Pielieshenko a murit pe frontul din Ucraina! Halterofilul participase la Jocurile Olimpice de la Rio 8:56 Arabii nu i-au dat nicio şansă lui Gigi Becali! Transferul anunţat. Jucătorul, surprins pe aeroport 8:32 „Nu e plăcut că toată lumea te înjură!” Alexandru Băluţă a reacţionat după ce a fost huiduit de tot stadionul la Craiova 8:17 Ce a putut spune Gigi Becali despre venirea lui Mircea Lucescu la Rapid. Declaraţii incredibile ale patronului de la FCSB 0:36 FotoKyren Wilson a câştigat Campionatul Mondial de snooker! L-a învins pe Jak Jones în finala de la Crucible 0:19 Marius Niculae a vorbit de un transfer „bombă” la Sporting Lisabona după ce „Leii” au luat titlul: „Sper să vină Ronaldo” 0:15 Gigi Becali, anunțul momentului despre revenirea lui Florin Tănase la FCSB! A spus totul după 0-2 cu Universitatea Craiova 0:00 Jucătorii făcuți praf de Gigi Becali după 0-2 cu Universitatea Craiova. Cine l-a impresionat: „O să fie fotbalist mare!” Vezi toate știrile