Universitatea Craiova – FC Argeș 3-0 | „N-ai cum să faci așa ceva!” Andrei Prepeliță l-a pus la zid pe Iasmin Latovlevici după ce fundașul a luat două galbene într-un minut. „Suntem prieteni, dar nu tolerez!”

Publicat: 11.03.2022, 23:10

Andrei Prepeliţă, în timpul unui meci pentru FC Argeș

Andrei Prepeliţă, antrenor FC Argeş

Hepta

În prima fază, fundașul lui FC Argeș a protestat pentru o intrare a lui Gustavo, iar arbitrul central Istvan Kovacs l-a „taxat” cu galben. Un minut mai târziu, Latovlevici s-a răzbunat și l-a faultat dur pe brazilian, iar Kovacs a scos din nou cartonașul galben și l-a trimis la vestiare.

Universitatea Craiova – FC Argeș 3-0 | Andrei Prepeliță l-a pus la zid pe Iasmin Latovlevici

„Îmi pare rău pentru că a doua repriză echilibrasem jocul, ne dădea speranțe dacă rămâneam 11 contra 11. Astăzi ne-au lipsit și câtiva jucători, s-a resimțiț. Am încercat să jucăm. Am schimbat sistemul după 20 de minute. E păcat. Se putea îmtâmpla orice la 1-0. Am jucat luni seara, am ajuns dimineața la 5 la Pitești. A venit meciul repede, le-am spus că trebuie să ne resetăm. Dacă nu suntem la fel de uniți și determinați, nu avem cum să ne batem cu echipele din play-off.

Normal că sunt supărat pe situația care a fost cu Latovlevici. N-ai cum să faci asemenea gesturi la experiența lui. Am fost și eu fotbalist. Nu înțeleg, l-a experiența lui… Astfel de geturi nu le tolerez. Mă știe, chiar dacă suntem prieteni, nu accept așa ceva. E un duș rece”, a spus Andrei Prepeliță, după meci.

Universitatea Craiova – FC Argeș 3-0

Universitatea Craiova a câștigat fără drept de apel primul meci din play-out. Oltenii lui Reghecampf au ajuns la șapte victorii consecutive în Liga 1.

Gustavo a deschis scorul în Bănie, în minutul 22, după o pasă a lui Andrei Ivan. L-a pauză, Craiova a intrat cu avantaj minim. Iasmin Latovlevici a fost eliminat pentru un fault dur asupra lui Gustavo, moment în care FC Argeș s-a prăbușit.

Ante Roguljic a „dublat” avantajul echipei lui Reghecampf în minutul 82, cu o lovitură de cap. Trei minute mai târziu, Ștefan Baiaram a închis tabela de marcaj cu o finalizare simplă din careu, după o pasă a lui Koljc.

S-a terminat 3-0 pentru Universitatea Craiova, care s-a apropiat la un singur punct de FCSB, ocupanta locului secund. De cealaltă parte, FC Argeș e pe ultima poziție în play-off.

24
23:22
FotoFosta soţie a lui Cristi Borcea, „transformare” spectaculoasă la 54 de ani: „Nu-mi propun să întoarcă bărbații capul după mine!”
24
22:40
Sepsi – FCSB 2-2. Coman s-a „rupt”, Târnovanu a gafat. Sărbătoarea de titlu a roş-albaştrilor se amână, după un meci de coşmar!
24
22:40
Fabrizio Romano a anunţat că Xavi va rămâne la Barcelona! Cine l-a făcut pe antrenorul catalanilor să se răzgândească
24
22:35
VIDEOImagini COLOSALE din vestiarul Unirii Slobozia, după promovarea în Liga 1! S-a sărbătorit pe „modelul” Inter
24
22:30
VIDEOAEK – Panathinaikos 3-0 şi Aris – Olympiacos 1-1 au fost în AntenaPLAY! Pas uriaş spre titlu pentru AEK. Probleme pentru Lucescu
24
22:26
Florinel Coman s-a accidentat în Sepsi – FCSB! Lovitură pentru „Mbappe”, înainte de EURO 2024
24
22:14
FotoGest fabulos făcut de Florinel Coman, după ce a marcat în Sepsi – FCSB! Cum a „sărbătorit” alături de Vlad Chiricheş
24
22:01
Jaqueline Cristian, revenire de senzaţie la Madrid! Românca s-a calificat în turul 2 după un meci incredibil
24
21:47
Gică Hagi a auzit cât vrea să plătească Gigi Becali pentru Louis Munteanu şi a făcut anunţul momentului: „La suma aia…”
24
21:39
„Gică Hagi e profesor universitar!” Ilie Dumitrescu, laude la scenă deschisă pentru „Rege”, după Farul – Rapid 3-1