Jurgen Klopp, în stare de șoc după dezastrul din Wolves – Liverpool 3-0: „A fost îngrozitor! Nu am nicio explicație!”

Publicat: 4.02.2023, 21:21

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp, în stare de șoc după dezastrul din Wolves - Liverpool 3-0

Jurgen Klopp / Profimediaimages

Jurgen Klopp, antrenorul celor de la Liverpool, în stare de șoc după dezastrul din Wolves – Liverpool 3-0!

Golurile partidei au fost marcate de Matip (autogol), Dawson și Neves.

Jurgen Klopp, în stare de șoc după dezastrul din Wolves – Liverpool 3-0

Jurgen Klopp și-a criticat echipa pentru prestația din meciul cu Wolves și susține că nu-și găsește nicio explicație pentru aceasta.

„A fost un start de meci îngrozitor. Au fost două goluri pe care nu trebuia să le luăm niciodată. E doar vina noastră, trebuia să ne fi apărat mai bine, am fost pasivi. Nu pot găsi o explicație, nu există scuze.

Eram conduși 0-2, publicul era contra noastră, dar am reușit să revenim în joc. Aproximativ 45 de minute am jucat bine, dar nu am marcat. Asta spune totul.

Trebuia să fim mai concentrați în primul sfert de oră. Din nou o spun, nu pot găsi o explicație, dar acele 15 minute nu au voie să se întâmple. Trebuie să schimbăm ceva și o vom face de la următorul meci.

Eu sunt aici, dar pentru primele 15 minute de joc nu am nicio explicație, îmi pare rău”, a declarat Jurgen Klopp, la finalul partidei.

Liverpool, situație catastrofală în Premier League

Trupa lui Jurgen Klopp trece prin momente cumplite în campionat, aceasta aflându-se pe locul 10, cu doar 29 de puncte obținute după 20 de meciuri jucate.

În următoarea partidă de campionat, Liverpool o va întâlni, acasă, pe Everton. Meciul este programat luni, 13 februarie, de la ora 22:00.

Cu toate acestea, Jurgen Klopp a declarat, recent, că nu se gândește să o părăsească pe Liverpool.

„Fie schimbăm la nivelul funcţiei de antrenor, fie multe lucruri trebuie schimbate. În ceea ce mă priveşte, cu excepţia cazului în care îmi va cere cineva, eu nu voi pleca. Deci trebuie să schimbăm anumite lucruri. Vom vedea”, a spus Jurgen Klopp, după meciul Wolves – Liverpool 0-1, din Cupa Angliei.

Jurgen Klopp a fost adus, pe banca lui Liverpool, în toamna lui 2015.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

15:15 Neluţu Varga a anunţat că CFR Cluj are un nou preşedinte: „Va avea puteri depline!” Lovitură de proporţii dată de ardeleni 14:29 FotoCum arată şi din ce face bani Consuelo, fosta soţie a lui Adrian Mutu, la 51 de ani. Imagini rare 14:05 „Se face de râsul curcilor!” Giovanni Becali, despre venirea lui Mircea Lucescu la Rapid: „Voi nu sunteţi sănătoşi la cap” 13:36 Anunţul radical făcut de Mircea Lucescu în ziua întâlnirii cu Dan Şucu şi George Copos 13:05 Gabi Balint, mesaj genial la 38 de ani de la câştigarea Cupei Campionilor: „Am adus-o cu armata!” 12:43 Haniel Langaro a semnat cu CS Dinamo! Dublul câştigător al Ligii Campionilor cu Barcelona va juca în România în următorii 2 ani 12:32 FotoFiica cea mare a lui Cristi Borcea, apariţie încântătoare! Mellisa s-a distrat pe cinste alături de tatăl său 12:21 Întâlnire Mircea Lucescu – Dan Şucu – George Copos pentru a-l convinge pe „Il Luce” să vină la Rapid 11:52 Andrea Compagno l-a pulverizat pe Mihai Stoica: „Nu ştiu cine este acest personaj!” Afirmaţii explozive ale atacantului italian 11:06 Mesajul celor de la FCSB, la 38 de ani de la câştigarea Cupei Campionilor de Steaua la Sevilla, în 1986 Vezi toate știrile