Supergol marcat în Pisa – Bari! Beruatto a deschis scorul printr-o execuție senzațională. Spectacol total în AntenaPLAY

De Alex Ioniță
Publicat: 16.09.2023, 16:41

Supergol marcat în Pisa - Bari

Pietro Beruatto, după supergolul din Pisa - Bari / AntenaPLAY

Supergol marcat în Pisa – Bari. Gazdele au deschis scorul după o execuție superbă a lui Beruatto, care a profitat din plin de o șansă oferită de jucătorii lui Bari.

Partida dintre Pisa și Bari contează pentru etapa a 5-a a noului sezon din Serie B. Cele mai tari meciuri din al doilea eșalon al fotbalului italian se văd exclusiv în AntenaPLAY.

Supergol marcat în Pisa – Bari. Gazdele au deschis scorul în minutul 12

În minutul 12 al meciului dintre Pisa și Bari, Pietro Beruatto a profitat de o respingere a unui jucător din apărarea oaspeților. Balonul nu a atins pământul, iar coechipierul lui Marius Marin a lovit puternic mingea, care încă se afla în aer la momentul contactului.

Mingea a ajuns apoi direct în poarta lui Brenno, care nu a reușit să intervină, fiind surprins de traiectoria balonului. Astfel, datorită reușitei lui Beruatto, gazdele au deschis scorul încă de la prima parte a primei reprize.

În momentul în care Pisa a marcat golul, pe teren se afla și Marius Marin. De cealaltă parte, Michele Mignani nu s-a bazat pe Malcom Edjouma pentru primul 11 al echipei. Astfel, mijloașul împrumutat de la FCSB se afla pe banca de rezerve.

Înainte de acest meci, Pisa se afla pe locul al 13-lea în Serie B, cu 3 puncte obținute după 3 meciuri jucate. A fost 2-0 cu Sampdoria, 1-2 cu Parma și 0-2 cu Modena. De cealaltă parte, Bari ocupa locul al 7-lea cu 6 puncte după 4 partide jucate. A fost 0-0 cu Palermo, 1-0 cu Cremonese, 1-1 cu Cittadella și 0-0 cu Ternana.

Ce a declarat Michele Mignani despre Malcom Edjouma înainte de Pisa – Bari

Antrenorul lui Bari este de părere că Malcom Edjouma este un fotbalist potrivit pentru nivelul actual al lui Bari. Totuși, până în momentul de față, mijlocașul împrumutat de la FCSB nu a fost titular în nicio partidă pentru noua sa echipă.

„Edjouma și Achik (n.r – Ismail Achik, atacant transferat pe 1 septembrie de Bari) sunt foarte bine pregătiți din punct de vedere fizic, însă trebuie în continuare să se adapteze la nivelul tactic de aici”, a spus tehnicianul formației.

De asemenea, și directorul sportiv Ciro Polito a vorbit despre situația lui Edjouma. Având în vedere că mijlocașul a jucat cel mult 32 de minute într-un meci pentru Bari, oficialul echipei a menționat faptul că mijlocașul are nevoie de timp pentru a se impune în primul 11.

„Edjouma este un mijlocaș de nivelul lui Bari, genul de jucător care apare peste tot, însă trebuie să avem răbdare cu el”, a transmis Ciro Polito.

Pentru împrumutul mijlocașului, oficialii din peninsulă i-au plătit lui Gigi Becali suma de 200.000 de euro. Pentru un eventual transfer definitiv, italienii ar mai trebui să scoată din buzunar suma de 600.000 de euro.

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

8:02 FotoCe poate face acum vedeta care a avut o relaţie de 8 ani cu soţia fratelui său. A vrut s-o cucerească şi pe soacra acestuia 1:13 Singurul vinovat găsit de Adrian Mititelu, după retrogradarea lui FCU Craiova: „Suntem îngenuncheaţi acum! E un şoc!” 0:55 „Incredibil, gaură de 20 de milioane de euro!” Adrian Mititelu Jr a vorbit despre retragere, după ce FCU Craiova a retrogradat 0:30 VIDEOFC Porto – Boavista 2-1 şi Benfica – Arouca 5-0 au fost în AntenaPLAY! Victorie obţinută în minutul 90+8 pentru „dragoni” 0:30 „Şi noi dacă pierdeam cu Dinamo eram acuzaţi că am fost blatişti” Reacţia lui Dan Nistor, când a aflat rezultatul la Dinamo – UTA 0:13 Dinamoviştii, entuziasmaţi înaintea barajului: „Aşa o spune istoria”. Reacţiile câinilor: „N-am ştiut rezultatele până la final” 0:08 VideoUltraşii lui FC U Craiova au vrut să intre în vestiare peste jucători! Au aruncat cu torţe în jandarmi 12
23:56
„Aţi ieşit de pe teren ca o vedetă” Reacţia lui Mircea Rednic, după Dinamo – UTA 2-0. Ce a spus despre salvarea „câinilor”