VIDEO | Marius Şumudică are Turcia la picioare. Reacţie fabuloasă a antrenorului român. A dansat în tribună!

De Gal Dorin
Publicat: 2.10.2020, 20:10

Marius Şumudică, fără regrete

Abaca Press / AA/ABACA via Hepta

Cu Alex Maxim și Alin Toșca în primul 11, echipa lui Șumudică a fost condusă din minutul 64, după un gol reușit cu capul de Gaston Campi. Gaziantep a reușit să își asigure un punct abia pe final de meci, în minutul 90+1, după ce a obținut un penalty.

Alexandru Maxim, salvatorul lui Șumidică pentru a doua oară

Alex Maxim a fost cel care și-a asumat responsabilitatea executării loviturii de pedeapsă și a făcut-o cu mult calm. El a ales o execuție plasată care s-a dus în dreapta portarului.

VEZI AICI VIDEO CU GOLUL MARCAT DE MAXIM!

De altfel, golul din finalul meciului a fost și primul șut reușit de băieții lui Șumudică pe spațiul porții adverse. Antrenorul lui Gaziantep a dansat în tribună, spre amuzamentul celor prezenţi. Şumudică fusese eliminat de arbitru cu câteva minute înainte.

Asemenea execuții devin marcă înregistrată pentru Maxim după ce a reușit tot din penalty egalarea cu Goztepe, tot în minutul 90+1.

Gaziantep rămâne fără victorie după primele patru etape din campionat și a reușit să obțină doar trei puncte. Trupa lui Șumudică joacă următorul meci cu Antalyaspor.

17:38 VIDEOValentin Mihăilă, gol după o cursă fabuloasă a lui Dennis Man în Parma – Cremonese! Românii fac spectacol total în Serie B 17:11 Câți jucători va da FCSB la EURO 2024! Mihai Stoica e sigur: „Am vrut să-l sun pe Edi, dar Gigi Becali nu m-a lăsat!” 17:05 VIDEOFranco Vazquez a marcat un gol superb în Parma – Cremonese! Dennis Man și Valentin Mihăilă, martori la reușita spectaculoasă 16:33 Gigi Becali pregătește trei lovituri pe piața transferurilor! Lista scurtă a FCSB-ului pentru „visul Champions League” 16:21 „Am pătimit împreună” Mesajul postat de oficialii lui Dinamo în ziua de Paște. Ce le-au transmis fanilor, după 3-3 cu U Cluj 15:55 Eliza Samara – Chen Xingtong LIVE VIDEO în AntenaPLAY, de la ora 19:05. Duel infernal pentru româncă la Saudi Smash 2024 15:24 Darwin Nunez, în locul lui Robert Lewandowski la Barcelona! Decizie total neașteptată luată de Xavi 14:52 Dan Şucu, anunţ bombă în ziua de Paşte: „Îl dorim pe Mircea Lucescu manager general! Lucrăm la asta!” 14:29 Imaginea postată de Simona Halep în ziua de Paște. Fanii au asaltat-o cu mesaje: „Draga noastră campioană!” 14:19 FotoDezvăluire incredibilă despre Ianis Hagi, după ce a fost la Muntele Athos: „L-am văzut schimbat!” Gestul făcut de Gică Hagi Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi