Închide meniul

Australian Open 2022 | Regulile pe timp de pandemie de la Melbourne. Publicul va avea acces în limita a 50% din capacitatea arenelor

Antena Sport Publicat: 13 ianuarie 2022, 11:04

Comentarii
Australian Open 2022 | Regulile pe timp de pandemie de la Melbourne. Publicul va avea acces în limita a 50% din capacitatea arenelor

Profimediaimages

“Această limitare arată că publicul, jucătorii şi personalul se pot aştepta la un eveniment extrem de sigur”, a declarat ministrul Turismului, Jaala Pulford.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Australian Open 2022 | Regulile din pandemie de la AO

La primul Grand Slam al anului, spectatorii sunt obligaţi să poarte măşti şi să respecte regulile de distanţare.

Joi, statul Victoria a înregistrat 953 de pacienţi cu Covid-19 spitalizaţi, un număr record, şi peste 220.000 de cazuri de infectare.

Australian Open 2022 | Româncele și-au aflat adversarele

Simona Halep şi-a aflat prima adversară din turul inaugural al primului turneu de Mare Şlem al anului. Românca va debuta pe tabloul principal de la Australian Open 2022 împotriva unei adversare din afara topului 100 WTA, Magdalena Frech.

Şi celelalte românce de pe tabloul principal şi-au aflat adversarele din primul tur. Sorana Cîrstea va da peste Petra Kvitova, Gabriela Ruse o va întâlni pe Jasmine Paolini, iar Jaqueline Cristian se va duela cu Greet Minnen.

Reclamă
Reclamă

Şi Irina Begu şi-a aflat adversara. Va juca în turul inaugural de la Australian Open 2022 cu Oceane Dodin, în timp ce Jaqueline Cristian se va duela cu Greet Minnen.

Australian Open 2022 | Simona Halep, printre favoritele caselor de pariuri

Simona Halep e considerată de casele de pariuri a treia favorită la câștigarea trofeului de la Australian Open 2022. Bookmakerii merg pe mâna lui Ashleigh Barty, care are o cotă 4 pentru a pune mâna pe trofeu.

Naomi Osaka este a doua favorită, cu o cotă de 8, fiind urmată de Simona Halep, Garbine Muguruza, Iga Swiatek și Anett Kontaveit, toate având o cotă de 12. Aryna Sabalenka avea înaintea tragerii la sorți o cotă de 10, dar a ajuns între timp la 18.

Reclamă

Bookmakerii îi dau șanse mici lui Emma Răducanu să repete performanța istorică de la US Open. Britanica are cotă 50 să se impună și la Australian Open.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:00
Real Madrid – Celta Vigo 0-2. Oaspeții dau o super-lovitură pe ”Bernabeu”. Ionuţ Radu, cel mai bun de pe teren
23:29 7 dec.
Daniel Pancu a dat cărțile pe față, după derapajul lui Louis Munteanu: „O consideram o discuție încheiată”
23:13 7 dec.
U BT Cluj, învinsă de Partizan Belgrad într-o atmosferă de vis. 10.000 de fani prezenți la meci
23:11 7 dec.
Incredibil! Conducerea CFR-ului l-a taxat pe Louis Munteanu. Atacantul din Gruia, interzis la flash-interviu
23:02 7 dec.
Tudor Băluță, la pământ după Universitatea Craiova – CFR Cluj 1-1: „Meritam să câștigăm, am dominat”
22:57 7 dec.
Filipe Coelho, supărat după remiza 1-1 cu CFR Cluj: „Fotbalul nu este mereu despre corectitudine”
1 VIDEO„I-au făcut cadou titlul”. Reacții dure împotriva lui Lando Norris după cel mai controversat moment din cursa de la Abu Dhabi 2 Foto“E tare de tot” Afacerile cu care George Copos a ajuns la o avere de “aproape 1 miliard de euro”! 3 Anunţul lui Nicolescu despre transferuri! Câţi jucători aduce Dinamo şi pe cine poate pierde: “Negocieri grele” 4 BREAKING NEWSLando Norris, noul campion mondial din Formula 1, după MP din Abu Dhabi. L-a învins pe Max Verstappen după un sezon fabulos 5 Pariul lui Mihai Stoica la FCSB: „E cel mai bun” 6 România – Elveția 36-24. Tricolorele au dat recital și încheie Campionatul Mondial pe locul 9
Citește și