Australian Open 2022 | Simona Halep, criză de nervi în timpul meciului! Ce a deranjat-o pe româncă. Şi-a vărsat frustrarea după un serviciu greşit

Avatar photo

De Gabriel Zamfirescu
Publicat: 22 ianuarie 2022, 5:40

Simona Halep s-a calificat fără probleme în optimile turneului de la Australian Open 2022, dar a avut parte de un moment de cumpănă în primul set al meciului cu Danka Kovinic. Atunci, Halep a fost scoasă din sărite de propriul serviciu.

Simona Halep, criză de nervi pe teren

Moment de nervozitate pentru Simona Halep în primul set al meciului cu Danka Kovinic, de la Australian open 2022. Pe finalul primului set, când Simona conducea cu 5-2 s-a produs ieşirea nervoasă.

Simona Halep, criză de nervi în timpul meciului!

La 5-2 şi 30-30, Simona Halep a făcut o dublă greşeală, greşeală care a scos-o din minţi pe româncă. „Serviciul ăsta e praf!”, a urlat Simona imediat după ce a pierdut punctul, nemulţumită de serviciul ei. Până la urmă, Halep a avut un meci uşor în care s-a impus după doar 65 de minute de joc.

Puncte fabulos al româncei

În prealabil, românca a fost protagonista a două puncte senzaţionale. Mai întâi, la scorul de 3-2, la începutul meciului, românca a ridicat tribunele în picioare după un serviciu foarte bun şi un contre-pied care au făcut-o pe Simo câştigătoarea punctului. Apoi, în finalul partidei, în chiar ultimul game al setului al doilea, fostul lider WTA a izbutit o nouă lovitură de snezaţie, aplaudată până şi de Danka Kovinic.

Constantin Din, la AS.ro LIVE
23:15 CM 2022 | Toți pentru Pele! Starurile Braziliei, mesaj special pentru legenda fotbalului după calificarea în sferturile Campionatului Mondial 23:03 CM 2022 | Brazilia a schimbat portarul în timpul meciului cu Coreea de Sud! De ce l-a băgat Tite pe Weverton în locul lui Alisson 22:55 CM 2022 | Brazilia – Coreea de Sud 4-1. Samba în Qatar! Selecao s-a calificat în sferturile Campionatului Mondial, unde va înfrunta Croația 22:41 CM 2022 | Neymar a scris istorie în Brazilia – Coreea de Sud! Starul Selecao, într-o ierarhie selectă alături de Pele și Ronaldo 22:28 Gigi Becali a anunțat o nouă lovitură pe piața transferurilor! Plecarea care îi va rotunji conturile FCSB-ului 22:10 Gigi Becali, prima reacție după FCSB – CS Mioveni 5-1. Cum a explicat schimbarea din minutul 25. Cine e singurul jucător pe care l-a criticat 21:48 Mihai Pintilii a venit la interviu în locul lui Leo Strizu, după FCSB – CS Mioveni 5-1: “De-asta sunt aici!” 21:48 Florinel Coman nu e convins să mai rămână la FCSB: „E normal să caut o echipă!” 20:55 FCSB – CS Mioveni 5-1. A patra victorie consecutivă pentru roș-albaștri! Echipa lui Leo Strizu s-a apropiat de podium 20:52 Video“Tricolorii” lui Edi Iordănescu se hrănesc cu energia suporterilor, în drumul spre EURO: “Ne împing de la spate și ne ajută foarte mult!”
Simona Halep
WTA • 14:52
Simona Halep, victorie importantă în scandalul de dopaj: „S-a identificat modalitatea prin care Roxadustatul a pătruns în organism”. Ce urmează pentru „Simo”
Simona Halep, într-o conferinţă de presă
Extra • 2 dec., 17:31
Decizia luată de Simona Halep, în plin scandal de dopaj. Ce a făcut românca: „Viața e scurtă!”
Simona Halep, supărată în timpul unui meci
Tenis • 30 nov., 18:59
Simona Halep nu va mai participa la turneul Africa Cares Tennis Challenge. Anunțul organizatorilor: „Am înlocuit-o!”