De Sebastian Cristian
Publicat: 7.05.2023, 18:47

Laura Glauser, portărița de la CSM București, a fost în lacrimi după returul cu Esbjerg

Laura Glauser, portărița de la CSM București, în lacrimi după returul cu Esbjerg

Laura Glauser, portărița de la CSM București, în lacrimi după returul cu Esbjerg. „Tigroaicele” au ratat calificarea în Final Four, după ce au fost învinse și în meciul retur, scor 31-33.

În tur, danezele de la Esbjerg au câștigat cu 32-28 și s-au calificat astfel, fără emoții, în Final Four-ul de la Budapesta.

După meci, Laura Glauser, portărița de la CSM București, a izbucnit în lacrimi, fiind dezamăgită că nu s-a calificat în turneul Final Four. Franțuzoaica a fost încurajată de colegele sale imediat după fluierul final.

„Tigroaicele” au dat semne de revenire, mai ales în prima repriză, atunci când au condus în mai multe rânduri la 3 goluri diferență, însă nu au reușit să mențină ritmul până la finalul meciului. Astfel, danezele de la Esbjerg au reușit să revină și să câștige și meciul retur.

Momentul controversat care a decis calificarea în Final Four! Emilie Arntzen a văzut uşor cartonaşul roşu. Şi Pintea a privit finalul meciului din tribună

Momentul controversat care a decis calificarea în Final Four. În minutul 37 al partidei, arbitrii spanioli au decis să îi arate cartonaşul roşu jucătoarei celor de la CSM, Emilie Arntzen. În acel moment, CSM Bucureşti conducea cu 20-19.

Mai mult, în minutul 37, CSM Bucureşti o mai avea şi pe Crina Pintea eliminată. De atunci, jocul a luat o altă întorsătură, iar Esbjerg a preluat conducerea jocului.

Ulterior, în minutul 45, şi Crina Pintea a văzut cartonaşul roşu după 3 eliminări. Chiar dacă meciul a luat o întorsătură nedorită, fanii le-au încurajat pe elevele lui Adi Vasile până la finalul meciului.

De asemenea, jucătorii de la FCSB au fost prezenți la CSM București – Esbjerg. Tigroaicele” au fost susținute de vicecampionii României la fotbal, în Sala Polivalentă din București, la returul meciului din „sferturile” Ligii Campionilor la handbal feminin.

CSM București – Esbjerg 31-33, în returul din sferturile Ligii Campionilor

CSM București – Esbjerg 31-33, în returul din sferturile Ligii Campionilor. „Tigroaicele”, fără răspuns în fața danezelor. Cristina Neagu și coechipierele au ratat calificarea în Final Four.

Jucătoarele de la CSM București nu au reușit să întoarcă rezultatul din tur, atunci când au fost învinse, scor 28-32. Danezele au fost prea puternice și s-au calificat în Final Four-ul de la Budapesta.

Principalele marcatoare ale partidei, care s-a jucat cu Sala Polivalentă plină, au fost Omoregie 8 goluri, Neagu 6, Dembele 6, pentru CSM, respectiv Breistol 7, pentru Team Esbjerg.

În tur, danezele au câştigat cu scorul de 32-28 (17-13), iar cu succesul din retur se califică la Turneul Final Four.

Turneul Final Four din 2023 va avea loc la Budapesta, în 3-4 iunie, cu participarea echipelor Vipers, deţinătoarea trofeului, Gyor ETO, FTC Budapesta şi Team Esbjerg.

Vipers a eliminat în sferturi campioana României, Rapid Bucureşti (31-25, 40-31), Gyor a trecut de Odense (29-27, 37-28), FTC Budapesta a eliminat Metz Handball (26-32 şi 33-26), iar Team Esbjerg pe CSM Bucureşti (32-28, 33-31). Pentru CSM Bucureşti a fost prima înfrângere a sezonului pe teren propriu în Liga Campionilor.

Cine va câştiga Balonul de Aur 2024?

23:02 Sorana Cîrstea, în turul 3 de la Roma! Victorie fără emoţii pentru româncă în meciul cu Brenda Fruhvirtova 22:41 Emmanuel Macron, anunţ despre viitorul lui Kylian Mbappe: „Am pus presiune maximă” 22:11 „România în semifinale la EURO 2024?” Reacţia imediată a lui Mihai Stoichiţă. Meciul de care depinde soarta tricolorilor 21:37 Jaqueline Cristian, revenire de excepţie la Roma! S-a calificat în turul 3 şi va juca contra numărului 3 WTA 21:21 FotoCristi Tănase, lovitură totală primită de la femeia care l-a ţinut la uşă, fără doi dinţi. Nu îşi poate vedea nici propria fiică 21:14 Alin Alexuc s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris! La câţi sportivi a ajuns delegaţia României 20:48 Mihai Stoica a oferit detalii spectaculoase despre petrecerea de titlu a FCSB-ului: „Aşa interes n-a fost niciodată. Incredibil!” 20:46 Echipa care vrea să fie surpriza la Campionatul Mondial de Hochei are planuri mari: „Suntem ambiţioşi” 20:26 Previziunile lui Gică Hagi, înainte de EURO 2024. „Regele” ia în calcul o surpriză uriaşă: „Să nu fie dezamăgirea turneului!” 19:55 VideoDarius Olaru vrea un film şi cu FCSB, după ce a câştigat titlul: „A fost un an de neuitat” Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc săptămâna aceasta. Un nou capitol se deschide în fața lor

Zodii care te cuceresc cu o singură privire. Nativii care se folosesc de ochi drept armă a seducției