Ciro Immobile a înscris un gol superb în Lazio – CFR Cluj! Defensiva ardelenilor a fost depășită cu ușurință la o fază fixă

De Sebastian Cristian
Publicat: 16.02.2023, 23:18

Ciro Immobile a înscris un gol superb în Lazio - CFR Cluj!

Ciro Immobile a înscris în Lazio - CFR Cluj / Profimedia

Ciro Immobile a înscris un gol superb în Lazio – CFR Cluj. Defensiva lui Dan Petrescu a fost învins la o fază fixă, propria sa armă.

Pe finalul primei reprize, deși ardelenii aveau superioritate numerică încă din minutul 15, lazialii au reușit să dea lovitura.

În minutul 45+4, chiar înainte de finalul primului act de pe „Olimpico”, apărarea celor de la CFR Cluj a fost prinsă pe picior greșit. Felipe Anderson i-a ridicat excelent mingea lui Ciro Immobile din lovitură liberă, iar golgheterul italian a șutat din prima. Execuție superbă și Lazio a profitat de neatenția din defensiva ardelenilor.

Ciro Immobile a fost complet liber în momentul șutului, situație care l-a nemulțumit complet pe Dan Petrescu. Italianul nu a iertat-o pe campioana României, iar a doua repriză a început de la scorul de 1-0 pentru gazde.

Ciro Immobile, în momentul șutului care a deschis scorul pe „Olimpico”Ciro Immobile, în momentul șutului care a deschis scorul pe „Olimpico”
Ciro Immobile, în momentul șutului care a deschis scorul în Lazio – CFR / Profimedia

Edi Iordănescu, în tribune la Lazio – CFR Cluj: „Am venit ca selecţioner şi ca suporter!” Ce a spus despre Radu Ştefan

Edi Iordănescu a fost în tribune la Lazio – CFR Cluj, meci ce se dispută pe Stadio Olimpico din Roma. Edi Iordănescu a spus că va fi alături de campioana României pentru a scoate un rezultat mare. Edi Iordănescu a câştigat un tilu de campion cu CFR Cluj, în 2021.

Edi Iordănescu s-a întâlnit şi cu Radu Ştefan, despre care a avut numai cuvinte de laudă. Regretă că fundaşul de la Lazio nu a jucat mai mult pentru echipa naţională a României.

„Sunt aici în calitate de selecţioner şi ca suporter al fotbalului românesc şi sunt alături de CFR Cluj. Îmi doresc să avem succes cu echipa naţională. În acelaşi, să dea Dumnezeu să avem cât mai multe echipe româneşti care se ne reprezinte pentru că asta ne dă putere şi perspective fotbalului românesc.

Mai devreme am venit cu el, este un fotbalist deosebit şi un caracter extrem de frumos. Îmi pare rău pentru echipa naţională a României că nu a avut nevoie de mai multă parte de el”, a spus Edi Iordănescu.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

11:19 FCSB cere să joace în Ghencea, dar CSA Steaua nu îi poate răspunde! Motivul incredibil care dă peste cap planurile lui Becali 10:43 Propunere-surpriză de preşedinte la Rapid: „Poate să fie compatibil cu Dan Şucu” 10:38 FotoRomânca de 26 de ani care face plajă pe terasa apartamentului şi i-a înnebunit pe vecini. Soţul ei câştigă 450.000 de euro pe an 10:22 Prin ce a ajuns să treacă Daniel Opriţa la CSA Steaua. Situaţie limită la echipă: „E și incertitudinea cu dreptul de promovare” 10:20 Porsche Mobil 1 Supercup Imola 2024 e live în AntenaPLAY (17-19 mai). Programul complet 9:35 Antrenamentele Marelui Premiu de la Imola vor fi LIVE în AntenaPLAY (14:30). Cursa e live pe Antena 1, duminică, de la ora 16:00 9:34 Lewis Hamilton ştie pe cine ar trebui să aducă Mercedes în locul său: „Dacă era treaba mea, pe el îl alegeam” 9:27 Napoli insistă pentru Radu Drăguşin, iar şefii lui Tottenham au luat decizia finală. Ce se întâmplă cu fundaşul român 8:56 „Nicio scuză să nu îl convoci” Florin Prunea, avertisment pentru Edi Iordănescu, înainte de EURO 2024: „S-a mai mărit şi lista” 8:42 Înfrângerea cu Răzvan Lucescu i-a fost „fatală” lui Fatih Terim! „Împăratul”, demis de şefii lui Panathinaikos Vezi toate știrile

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta