A picat nocturna în Gruia, la meciul CFR Cluj – CS Mioveni! Jucătorii, trimişi la vestiare de arbitru. A fost risc de 0-3

De Viviana Moraru
Publicat: 30.07.2022, 23:10

Nocturna a picat la meciul dintre CFR Cluj şi Mioveni

Nocturna a picat la meciul dintre CFR Cluj şi Mioveni/ Foto Antena Sport

Nocturna a picat la meciul dintre CFR Cluj şi Mioveni. Arbitrul a luat decizia de a trimite jucătorii la vestiare, după ce probelemele nu au reuşit a fi remediate.

CFR Cluj o conducea pe Mioveni cu scorul de 3-2, în momentul în care nocturna de pe stadionul din Gruia a cedat parţial. Ulterior, jucătorii, împreună cu arbitrul, au aşteptat pe marginea terenului ca probleme să se remedieze, însă nocturna a picat complet. Centralul a luat decizia de a întrerupe meciul.

S-a reluat partida dintre CFR Cluj şi Mioveni, după ce nocturna a picat şi meciul a fost întrerupt

Update 23:35: S-a reluat partida dintre CFR Cluj şi Mioveni, după o întrerupere de aproximativ 40 de minute. Meciul se va relua din minutul 64.

Partida dintre CFR Cluj şi Mioveni a fost reluată, după ce nocturna a picat. Arbitrul a luat decizia ca meciul să se joace, după o întrerupere de aproximativ 40 de minute. Clujenii au riscat o înfrângere cu 3-0, la masa verde, în cazul în care organizatorii prezenţi la meci nu puteau remedia problema.

Nocturna a început să cedeze în timpul reprizei secunde. În minutul 64, centralul a luat decizia de a trimite jucătorii la vestiar, după ce instalaţia a cedat complet, de câteva ori. În cele din urmă, s-a apelat la vechea nocturnă, pentru ca meciul să poată fi reluat.

CFR Cluj riscă să piardă la masa verde meciul cu Mioveni, dacă nu îşi vor remedia problemele cu nocturna în decursul a unei ore. În momentul în care instalaţia de lumini a cedat pe arena campionilor, CFR Cluj avea avantajul de 3-2.

Problemele la instalaţia de lumini au început încă din startul reprizei secunde, când unele becuri au început să cedeze. Ulterior, problemele s-au agravat, iar centralul a luat decizia că meciul nu poate fi continuat în condiţiile date. În cele din urmă, şi tabela de marcaj a cedat.

În unele părţi din Cluj Napoca, curentul a picat, în urma unei ploi abundente. Oficialii clujeni vor apela la un generator pentru a repune instalaţia în funcţiune, şi pentru ca meciul să poată fi reluat.

Însă, şi dacă meciul se va relua, iar nocturna va avea din nou probleme, CFR Cluj va pierde la masa verde, cu scorul de 3-0, fără a li se mai oferi şansa de a remedia problemele.

Dan Petrescu se teme de Mioveni: „O echipă imprevizibilă”

Dan Petrescu se teme de Mioveni, în ciuda startului dezastruos de sezon al trupei lui Alexandru Pelici. Antrenorul campioanei este convins ă va avea un meci greu, în etapa a treia de Liga 1.

„Anul trecut am câştigat de două ori cu 1-0 meciurile cu Mioveni. Deci pentru noi urmează un meci foarte greu. Ştim cine e antrenorul lor, ştim ce joacă… suprinzător a fost doar scorul cu Hermannstadt, când a pierdut cu 0-3. Mioveni e o echipă imprevizibilă, care nu are aşa mare presiune cred eu.

Se ştie că vor să se salveze de la retrogradare şi că e linişte acolo. Ei nu au început sezonul bine, e adevărat, dar cine joacă cu CFR Cluj se motivează mai bine, e clar, se autodepăşeşte pentru că joacă împotriva campioanei”, a declarat Dan Petrescu, la conferinţa de presă de dinaintea partidei cu Mioveni.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

6
23:41
Decizie peste capul lui Gigi Becali la FCSB! Jucătorul care a lipsit fără acordul milionarului: „I-a dat drumul fără să-mi spună”
6
23:31
Alex Mitriţă a dat răspunsul final în privinţa ofertei de la FCSB! Ce a spus despre echipa naţională
6
23:26
„Trebuie să fim serioși!” Elias Charalambous, prima reacție după Universitatea Craiova – FCSB 2-0!
6
23:18
Octavian Popescu a anunţat că se operează: „În ultimul an am jucat cu o problemă la gleznă”! Cât va lipsi de pe teren
6
23:11
„Nu au jucat cu nicio presiune” Andrei Ivan rămâne cu picioarele pe pământ după ce a marcat în Universitatea Craiova – FCSB 2-0!
6
23:07
Darius Olaru, răbufnire uluitoare la adresa arbitrului: „Băi, prostule!” Faza care l-a scos din minţi
6
22:57
Jucătorul dorit de Gigi Becali semnează în Qatar! Transferul de milioane, ratat de patronul de la FCSB
6
22:36
Luis Enrique, atac la adresa rivalilor de la Borussia Dortmund. Antrenorul lui Kylian Mbappe nu s-a ferit de cuvinte
6
22:30
Universitatea Craiova – FCSB 2-0. „Roş-albaştrii”, la prima înfrângere din play-off. Echipa lui Mihai Rotaru o egalează pe CFR
6
22:10
„O echipă îngenuncheată, nu poate să alerge” Florin Prunea i-a făcut praf pe jucătorii formaţiei care e aproape de Liga a 2-a!