Închide meniul

Edi Iordănescu, război psihologic cu FCSB: ”Sunt favoriți la câștigarea campionatului!” Mesaj pentru Gigi Becali

Antena Sport Publicat: 20 aprilie 2021, 11:29

Comentarii
Edi Iordănescu, război psihologic cu FCSB: ”Sunt favoriți la câștigarea campionatului!” Mesaj pentru Gigi Becali

Edi Iordănescu este tehnicianul celor de la CFR Cluj

Orice punct contează acum, la nivelul clasamentului există o continuitate. FCSB a condus mult timp clasamentul, este cea mai bună FCSB din ultimii şase-şapte ani, o echipă competitivă, cu jucători foarte talentaţi, care s-au maturizat foarte mult. O echipă omogenă, este favorită pentru câştigarea campionatului.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

O spune clasamentul, au atuurile lor. Nu va fi uşor, este o luptă deschisă. Noi, ca să avem speranţe pentru titlu, trebuie să rezolvăm o mare problemă de joc, şi mă refer la eficienţa în faţa porţii. Va fi aproape imposibil fără asta”, a declarat Edi Iordănescu într-o conferință de presă.

Edi Iordănescu, mesaj pentru Gigi Becali

Cine crede că Universitatea Craiova a ieşit din calculele campionatului este cel puţin naiv”, a fost mesajul lui Edi Iordănescu pentru Gigi Becali, după ce finanțatorul FCSB i-a scos pe olteni din lupta la titlu.

Craiova nu mai are nicio șansă. Trebuie să ne bată pe noi de două ori, iar pe CFR tot de două ori. Fără supărare, e părerea mea, dar Craiova a ieșit deja din cărți pentru campionat”, a spus Becali după prima etapă din play-off.

FCSB conduce în Liga 1

În acest moment, FCSB conduce în clasamentului play-off-ului, cu 36 de puncte, fiind urmată de CFR, cu 35 de puncte. Oltenii sunt pe 3 cu 30 de puncte. 

Reclamă
Reclamă

Sepsi este pe 4, cu 24 de puncte, Academica Clinceni pe 5, cu 22 de puncte, în timp ce FC Botoșani ocupă poziția a 6-a, cu 21 de puncte.

  • AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

O va ajuta Olimpiu Moruţan pe Rapid să ia titlul în Liga 1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:11 21 ian.
Nota primită de Cristi Chivu, după ce Inter a suferit al treilea eșec la rând în Champions League
23:50
Inter – Arsenal 1-3. Cristi Chivu, duş rece în Liga Campionilor. Vezi toate rezultatele: Scor şoc în Bodo/Glimt – Manchester City
23:50
Surpriză în grupa României la Europeanul de handbal. Campioana mondială și olimpică, învinsă la limită
23:28
Interul lui Cristi Chivu insistă pentru o “repatriere” de senzație. Colegul lui Dennis Man, dorit pe Meazza
22:56
Cum a justificat Pep Guardiola eşecul ruşinos cu Bodo/Glimt
22:54
Kylian Mbappe i-a egalat recordul lui Cristiano Ronaldo! Gestul francezului după ce a marcat cu AS Monaco
1 Gata, Nicolae Stanciu a semnat. Clubul cu care a bătut palma 2 FotoImagini rare cu părţinţii si sora lui Radu Drăguşin. Ce mesaj au avut la cununia civilă: “Să aibă o familie frumoasă” 3 Transferul pentru care Gigi Becali luptă cu echipe din Olanda, Belgia, Spania şi Italia 4 UPDATERăsturnare de situaţie! Jucătorul dat la CFR Cluj a fost prezentat de rivala U Cluj 5 Rapid a făcut anunțul în privința lui Olimpiu Moruțan: „O tâmpenie!” 6 Vlad Chiricheş e OUT de la FCSB! Jucătorul şi-a dat acordul pentru rezilierea contractului
Citește și