Dinamo – FC Botoşani 1-2 | „Câinii” au o mare dilemă: „Ne întrebăm cine va fi antrenor!” Mesaj pentru fani: „Le mulţumesc că au răbdare cu noi”

De Dragoș Vasile
Publicat: 19.09.2021, 22:35

FC Argeș - Dinamo 2-1

Hepta

Ce a spus Cătălin Ţîră despre situaţia de la Dinamo

Cătălin Ţîră şi-a cerut scuze în faţa fanilor după Dinamo – FC Botoşani 1-2. De asemenea, acesta a vorbit şi despre situaţia dificilă din Ştefan cel Mare.

„Într-adevăr, un rezultat puţin favorabil pentru noi… să zic că am avut un meci bun, dar rezultatul nu a fost bun. Sper să câştigăm meciuri, pentru că am nevoie de puncte. Am o speranţă pentru că în a doua repriză s-a văzut că am dominat clar, părerea mea.

Vă daţi seama că ne întrebăm şi noi în vestiar (n.r. cine va fi antrenor), însă încercăm să ne concentrăm mai mult pe ce avem de făcut la antrenament şi să ne pregătim cât mai bine. Nu am primit niciun mesaj, din ce am înţeles Dario Bonetti, după meciul cu FCSB, a plecat în Italia. Este o situaţie dificilă la Dinamo, mai ales pentru un club atât de mare să nu câştigi atât de multe meciuri la rând. E greu şi pentru suporteri, ţin să le mulţumesc că au răbdare cu noi. Eu cred că o să fie bine”, a declarat Cătălin Țîră la finalul meciului.

Dinamo – FC Botoşani 1-2 | Dezastrul continuă! „Câinii” au marcat după 535 de minute, însă au ajuns la şase înfrângeri consecutive

Dinamo – FC Botoşani, meciul zilei din Liga 1, s-a încheiat cu victoria moldovenilor, 2-1. „Câinii” au ajuns la şase înfrângeri consecutive în campionat.

În prima repriză, moldovenii au făcut rapid 2-0. Ongenda a deschis scorul în minutul 13, iar Kage a majorat avantajul din penalty. În minutul 84, Gabi Torje a redus din diferenţă, tot din lovitură de la 11 metri. Acesta a reuşit primul gol al dinamoviştilor după 535 etape.

În urma acestui rezultat, FC Botoşani a urcat pe locul 2 în Liga 1, cu 20 de puncte, la 1 distanţă de liderul CFR Cluj. De partea cealaltă, Dinamo rămâne pe locul 15, cu 6 puncte în 9 etape. „Câinii” au şase înfrângeri consecutive.

În următoarea etapă de campionat, Dinamo va juca în deplasare cu Universitatea Craiova, în timp ce FC Botoşani aşteaptă vizita lui FC U Craiova 1948.

22:05 LIVE VIDEOFamalicao – Benfica, ACUM, LIVE VIDEO în AntenaPLAY! Spectacol în Liga Portugal 21:44 Singurul mesaj afișat de fanii de la Rapid, la meciul cu CFR Cluj! Ce le-au transmis jucătorilor 21:34 Marius Șumudică și-a pierdut răbdarea! Cât timp mai are la dispoziție Dan Șucu să-l aducă la Rapid: „Până atunci mai aștept!” 21:16 Dan Petrescu, primă uriașă la CFR Cluj după doar 3 meciuri! Modul prin care „Bursucul” își poate umple conturile 20:48 Paul Pogba devine actor după ce a fost suspendat pentru 4 ani din fotbal! Anunțul făcut în presa din Franța 20:42 Radu Drăgușin, sfătuit de fani să plece de urgență de la Tottenham, după eșecul cu Liverpool: „Trebuie să scape imediat!” 20:12 Foto„Să-ți spun o poveste!” Florinel Coman și soția lui, ședință foto superbă de Paște! Imaginile care i-au cucerit pe fani 20:09 FotoPaula Badosa și Stefanos Tsitsipas s-au despărțit! Anunțul care a șocat întreaga lume a tenisului 20:00 VIDEOAbbi Pulling a dominat F1 Academy de la Miami! Victorii în ambele curse, live în AntenaPLAY 19:24 Ce note au primit Dennis Man și Valentin Mihăilă după ce au făcut spectacol la Parma! Italienii au fost impresionați de români Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi