Mihai Rotaru recunoaşte că s-a temut în timpul meciului Dinamo – Universitatea Craiova: „Tragem un semnal de alarmă”

De Alex Masgras
Publicat: 18.07.2023, 12:16

Universitatea Craiova - Hermannstadt, LIVE TEXT,

Jucătorii Universităţii Craiova în meciul cu Dinamo / Hepta

Mihai Rotaru recunoaşte că s-a temut în timpul meciului Dinamo – Universitatea Craiova. Oltenii au câştigat partida de pe stadionul Arcul de Triumf cu 2-0, dar jocul din prima repriză nu a lăsat de dorit.

Patronul Universităţii Craiova a recunoscut că a avut momente când s-a temut în timpul meciului cu Dinamo, chiar dacă, spune el, diferenţa de valoare dintre cele două echipe este clar în favoarea clubului său.

Universitatea Craiova a marcat ambele goluri în repriza secundă. Ivan şi Markovic au înscris pentru oaspeţi, în timp ce Dinamo a ratat o lovitură de la 11 metri prin Ahmed Bani, atunci când Craiova conducea cu 1-0.

„Tragem un semnal de alarmă, nu am făcut o primă repriză bună. E început de campionat, Dinamo e omogenă, a stat bine în teren. Noi nu ne-am făcut jocul nostru cu care am obișnuit pe finalul de sezon. Îmi era teamă, eram îngrijorat. Echipa încă se rodează.

Staff-ul trebuie să facă o analiză asupra meciului. E o victorie, era important să începem cu dreptul. Mie mi-a fost frică, nu de diferența de valoare, că e clar diferență mare în favoarea noastră, dar pentru că era început de campionat, din cauza atmosferei”, a declarat Mihai Rotaru, potrivit fanatik.ro.

Alexandru Mitriță a dat recital în Dinamo – Universitatea Craiova 0-2

Alexandru Mitriță a dat recital în meciul Dinamo – Universitatea Craiova, scor 0-2, în prima etapă a Ligii 1. Revenit la gruparea din Bănie, atacantul de 28 de ani a făcut diferența pe stadionul Arcul de Triumf.

„Am început puțin temători în prima repriză. Am avut o discuție la pauză și s-a văzut o schimbare. Sunt foarte fericit că am contribuit la această victorie.

Meci greu, Dinamo e o echipă foarte bună. Ați văzut cum a jucat în prima repriză. Au avut o posesie foarte bună. Este start de sezon, venim după un cantonament foarte greu. Important e că ne-am îndreptat în a doua repriză.

Pentru asta muncim zilnic, ne dorim acest trofeu, dar nu ne gândim departe. Vrem să acumulăm cât mai multe puncte. Cu toții putem mai mult, avem timp să ne integrăm. Încă nu avem acea posesie a mingii.

Fotbalul este frumos când ai suporterii alături de tine, joci cu altă motivație, de asta sunt bucuros că m-am întors. Promisiunea mea este că vom da totul pe teren. Vrem să luăm ficare meci în parte.

Pentru fiecare jucător echipa națională este un impuls, ne dorim să fim acolo cât mai mulți jucători de la Universitatea Craiova”, a declarat Alexandru Mitriță la digisport.ro.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

22:30 Răzvan Lucescu, prima reacţie după victoria uriaşă din derby-ul cu Panathinaikos! PAOK, la un pas de titlu în Grecia 22:00 PAOK – Panathinaikos 4-1 a fost în AntenaPLAY. Echipa lui Răzvan Lucescu e pe primul loc în Grecia, cu o etapă înainte de final! 21:55 Dorinel Munteanu, criză de nervi, după golul marcat de Corvinul în finala Cupei României! Gestul făcut imediat 21:26 Ce a spus Simona Halep despre Patrick Mouratoglou, antrenorul care o pregătea când a fost depistată pozitiv: „Asta nu e adevărat” 21:17 „O tortură!” Cea mai dură reacţie, după ce Simona Halep a abandonat în primul tur al turneului de la Paris 21:10 AS.ro LIVE | Andrei Mihail şi Răzvan Voinea sunt invitaţii lui Dan Pavel. Poveşti de senzaţie 21:08 Video„Sunt talente extraordinare!” Ion Marin, încântat de noua generaţia a României U18 20:50 Mihai Stoica a auzit ce a spus Gigi Becali şi a reacţionat imediat: „Faci asta şi poţi să deschizi capacul de la sicriu” 20:03 Reacţia categorică a lui Mircea Lucescu, după ce Dan Şucu ar fi ales noul antrenor de la Rapid: „Soluţia cea mai bună!” 20:03 FotoMoştenitorii lui Diego Maradona cer Balonul de Aur furat de la tatăl lor! Cum încearcă să anuleze vânzarea trofeului Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc în dragoste săptămâna aceasta. Vezi dacă te numeri printre ele

3 zodii ale căror relații se îmbunătățesc pe 15 mai 2024. Nativii care vor avea curajul să spună nu