Închide meniul

Preotul care a slujit la înmormântarea lui Valentin Cioncan a fost depistat pozitiv cu coronavirus

Antena Sport Publicat: 17 aprilie 2020, 12:15

Comentarii
Preotul care a slujit la înmormântarea lui Valentin Cioncan a fost depistat pozitiv cu coronavirus

Valentin Cioncan a murit din cauza coronavirusului

Preotul în vârstă de 40 de ani din Ilva Mică, Bistrița, a slujit pe 1 aprilie, chiar dacă fusese internat în spital ultimele 4 zile, susține Libertatea. Apoi, a acuzat stări febrile, ulterior fiind testat pozitiv la Covid-19. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Familia lui Valentin Cioncan a aflat după deces că acesta fusese infectat cu Covid-19

Ținând cont că familia lui Valentin Cioncan a aflat ulterior că acesta fusese infectat, protocolul de înmormântare a fost ca pentru o persoană care nu decedase din cauza Covid-19.

”Preotul a oficiat slujba bărbatului care a murit și abia apoi a fost depistat cu Covid-19. Părintele nu s-a simțit prea bine și, din 2 aprilie, s-a autoizolat singur. Acum avea febră și a fost internat în spital. A fost testat și e pozitiv”, a explicat primarul comunei Ilva Mică, Aurel Horea, pentru bistrițeanul.ro.

Valentin Cioncan, vărul tatălui fostei atlete, s-a stins din viaţă la 78 de ani. Acesta fusese internat la spitalul din Bistriţa Năsăud cu probleme cardiace. Medicii l-au trimis acasă pe motiv că starea lui e una bună, dar la câteva ore după ce a ajuns acasă a decedat.

A doua zi, familia a aflat că acesta fusese testat de Covid şi că era pozitiv.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

O va ajuta Olimpiu Moruţan pe Rapid să ia titlul în Liga 1?
Loading ... Loading ...
Citește și:
17:45
Gata, Nicolae Stanciu a semnat. Clubul cu care a bătut palma
17:39
Barcelona a pregătit deja prima mutare a verii! Are șase titluri în Premier League și vine gratis
17:34
România – Macedonia de Nord LIVE TEXT (19:00). “Tricolorii” își încheie aventura la EHF EURO 2026
17:31
LIVE SCOREKairat – Club Brugge 0-2. Duel de foc și pentru Cristi Chivu. Programul zilei de marți
17:03
VIDEOFlorentin Petre, declarație emoționantă la demolarea stadionului lui Dinamo: “Toate amintirile frumoase”
16:53
Patronul unui club de tradiţie din România anunţă falimentul: “Nu am bani! Se va închide”
1 Jucătorul revine la FCSB. Mutarea a fost anunţată oficial: “Îi urăm mult succes” 2 Surpriză de proporţii: Giovanni Becali a anunţat transferul lui Olimpiu Moruţan: “98-99% e aranjat” 3 Un club din Premier League forţează transferul definitiv al lui Radu Drăgușin 4 VIDEONu a rezistat! Selecţionerul Marocului l-a certat pe Diaz după ce şi-a bătut joc de penalty-ul din prelungiri! 5 Zeljko Kopic, în doliu! Tragedia a fost anunţată de antrenor: “Odihnește-te în pace” 6 Salariul uriaş pe care Olimpiu Moruţan îl va avea în Liga 1
Citește și