Bernadette Szocs s-a calificat în semifinale la Campionatul European Individual, LIVE în AntenaPLAY! O nouă medalie pentru Bernie

Publicat: 19 octombrie 2024, 20:12

Bernadette Szocs s-a calificat în semifinale la Campionatul European Individual, LIVE în AntenaPLAY! Victorie superbă a româncei

Bernadette Szocs / Profimedia

Bernadette Szocs s-a calificat în semifinale la Campionatul European Individual, LIVE în AntenaPLAY! Românca s-a impus în sfertul de finală cu Charlotte Lutz cu 4-2 (11-6, 7-11, 11-5, 8-11, 12-10, 11-9) şi este sigură de medalia de bronz la Linz. Pentru un loc în finală, ea o va întâlni pe Maria Xiao din Spania.

Bernadette Szocs este calificată şi în finala probei de dublu feminin de la Campionatul European Individual, alături de Sofia Polcanova.

VEZI AICI MECIUL BERNADETTE SZOCS – CHARLOTTE LUTZ

Update 20:12: Bernadette Szocs s-a calificat în semifinalele de la Campionatul European Individual şi este sigură de medalia de bronz la Linz! Românca a câştigat duelul cu Charlotte Lutz cu 4-2 (11-6, 7-11, 11-5, 8-11, 12-10, 11-9).

Update 20:05: Bernadette Szocs este la un singur set de calificarea în semifinale. Românca a câştigat cu 12-10 al cincilea set.

Update 19:54: Lutz a restabilit egalitatea din nou. Jucătoarea din Franţa a câştigat setul 4 cu 11-8.

Update 19:47: Bernadette Szocs conduce cu 2-1 după ce a câştigat setul 3 cu 11-5.

Update 19:39: Lutz a restabilit egalitatea după ce a câştigat setul secund cu 11-7.

Update 19:31: Bernadette Szocs a câştigat primul set cu 11-6.

Update 19:25: A început meciul Bernadette Szocs – Charlotte Lutz.

Update 14:30: Eliza Samara, învinsă dramatic de Sabine Winter! Jucătoarea din Germania s-a impus cu 11-6 în setul decisiv

Update 14:24: Sabine Winter a câştigat setul 6 al meciului cu Eliza Samara, cu 12-10, aşa că partida merge în set decisiv

Update 14:15: Eliza Samara a câştigat dramatic setul 5, cu 15-13, după ce ambele sportive au ratat mai multe mingi de set

Update 14:04: Eliza Samara a câştigat setul 4, cu 12-10. Scorul la seturi e acum 2-2 în meciul Elizei Samara cu Sabine Winter

Update 13:52: Sabine Winter a câştigat al treilea set al meciului cu Samara, cu 11-5

Update 13:48: Eliza Samara a câştigat setul doi al meciului cu Sabine Winter, cu 11-6

Update 13:40 Sabine Winter a câştigat primul set al meciului cu Eliza Samara, cu 12-10

Update 13:30: A început şi meciul Eliza Samara – Sabine Winter!

Update 13:28: Victorie pentru Bernadette Szocs! Românca a învins-o cu 4-2 la seturi pe Linda Bergstrom! Scorul setului 6 a fost 13-11 pentru româncă!

Update 13:15: Bernadette Szocs a câştigat setul 5 al meciului cu Linda Bergstrom, cu 11-8! Românca e prima oară în avantaj în acest meci, conducând-o pe suedeză cu 3-2 la seturi!

Update 13:04: Bernadette Szocs a câştigat setul 4 al meciului cu Linda Bergstrom, cu 11-7, iar scorul e acum 2-2 în partida cu jucătoarea suedeză

Update 12:59: Final de meci Andreea Dragoman – Jia Nan Youan! Franţuzoaica s-a impus cu 4-0 la seturi: 11-6, 11-8, 11-2, 11-7

Update 12:56: Linda Bergstrom a câştigat setul 3 al meciului cu Bernadette Szocs, cu 11-6! Suedeza o conduce pe româncă cu 2-1 la seturi

Update 12:52: Andreea Dragoman a pierdut şi al treilea set cu Jia Nan Youan! Franţuzoaica are 3-0 la seturi: 11-6, 11-8, 11-2

Update 12:49: Bernadette Szocs a câştigat setul doi cu Linda Bergstrom, cu 11-6! Evoluţie entuziasmantă pentru româncă în finalul setului 2, ea câştigând 4 puncte la rând

Update 12:47: Jia Nan Youan a câştigat şi cel de al doilea set cu Andreea Dragoman, cu 11-8

Update 12:41: Linda Bergstrom a câştigat primul set cu Bernadette Szocs, cu 11-9

Update 12:39: Jia Nan Youan a câştigat primul set cu Andreea Dragoman, cu 11-6

Update 12:35: Au început meciurile Bernadette Szocs – Linda Bergstrom şi Andreea Dragoman – Jia Nan Youan!

Update 12:30: Meciul dintre Bernadette Szocs şi Linda Bergstrom, pentru sferturile la simplu, la Campionatul European Individual, începe în câteva minute în AntenaPLAY!

Update 11:35: Bernadette Szocs şi Sofia Polcanova au câştigat partida! Ele s-au impus şi în setul 3, cu 11-9!

Update 11:25: Bernadette Szocs şi Sofia Polcanova au câştigat şi setul 2, cu 15-13! Szocs şi Polcanova au salvat 3 mingi de set, după ce au fost conduse cu 10-7 de Diaconu şi Xiao

Update 11:12: Bernadette Szocs şi Sofia Polcanova au câştigat primul set, cu 11-7

Update 11:05: A început meciul!

Update 10:55: Meciul Adina Diaconu / Maria Xiao – Bernadette Szocs / Sofia Polcanova, din sferturile competiţiei de dublu de la Campionatul European Individual va începe în curând în AntenaPLAY!

Bernie Szocs deschide ziua de sâmbătă cu meciul din proba de dublu. Face echipă cu Sofia Polcanova şi o va avea adversară pe Adina Diaconu. În joc este un loc în semifinale.

La simplu, Andreea Dragoman îşi încearcă forţele cu Jia Nan Youan. După, revine la masă şi Eliza Samara, care se va duela cu Sabine Winter.

Programul românilor de sâmbătă, de la Campionatul European Individual:

Ai sport în AntenaPLAY

Trăiești live-ul în fiecare zi. În 2024, competițiile de Formula 1™, Formula 2™, Formula 3™ se văd în direct și integral în AntenaPLAY. Cele peste 24 de curse pot fi vizionate în canalul de sport live – AS LIVE, dar și pe canalele dedicate fiecărei competiții. Toate antrenamentele, calificările, sprinturile și cursele pentru marile premii de Formula 1™ vor putea fi urmărite în direct online.

Pe lângă acestea, abonații pot urmări și Liga Campionilor Asiei, Liga Portugal, Campionatul Greciei sau evenimente de MMA, gale de box, F1 Academy sau tenis de masă.

Bernie Szocs: „Vreau să îmi apăr aurul şi argintul de la Munchen!”

Bernie a luat startul în probele de simplu, dublu şi dublu mixt la competiţia transmisă exclusiv în AntenaPLAY. Ea a anunţat care este obiectivul pe care şi l-a trasat.

Nu am avut nicio pauză după Jocurile Olimpice de la Paris. Cred că ăsta a fost cel mai bun lucru pe care puteam să-l fac pentru a-mi reveni din punct de vedere mental, după Jocurile Olimpice.

Am avut un cantonament în România. Fetele şi băieţii s-au antrenat împreună. O voi lua pas cu pas, meci cu meci. Nu vreau să mă gândesc prea departe. E o călătorie lungă. Vreau să îmi apăr aurul şi argintul de la Munchen. Dar faptul că voi evolua în 3 probe nu va fi uşor, trebuie să rămân concentrată”, a spus Bernadette Szocs, citată de ettu.org.

Cine va câştiga Marele Premiu de Formula 1 al Statelor Unite?

2:00 20 oct.

VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu al Statelor Unite! Cursa e la 21:45, în direct pe Antena 3 CNN și în AntenaPLAY

23:56

Mbappe şi Vinicius au marcat în Celta – Real Madrid 1-2. Record istoric pentru Modric. Juventus, victorie dramatică cu Lazio

23:48

Dinamo – FCSB LIVE TEXT (21:00). Derby de „foc” pe Arena Naţională. Echipele probabile

23:31

„Ai vorbit cu Gigi Becali?” Lukas Zima, prima reacţie după transferul la FCSB! Ce a spus despre postul de titular al campioanei

23:19

FotoReacţia lui Dan Petrescu, după ce a fost sfidat de Louis Munteanu: „Ar trebui să fie mai atent! E prima dată când s-a întâmplat!”

23:03

FotoLouis Munteanu, gest sfidător după ce a fost înlocuit de Dan Petrescu în prelungirile meciului. Reacţie nervoasă a atacantului

1 Novak Djokovic – Rafael Nadal 6-2, 7-6! Finalul unei ere în tenis! Sârbul a câştigat „ultimul dans” dintre cei doi titani 2 Ilie Dumitrescu, mesaj vehement pentru Dorinel Munteanu: „Dacă mai face o dată aşa, o să am aceeaşi reacţie” 3 FIA, verificări urgente în garajul Red Bull. Max Verstappen a fost acuzat că a trişat în antrenamentul din SUA 4 Max Verstappen, prima reacţie după ce a obţinut pole-position-ul în cursa de sprint de la Marele Premiu al Statelor Unite! 5 Lovitură financiară importantă pentru Dinamo! „Câinii” au anunţat suma pe care au încasat-o din biletele la Dinamo – FCSB! 6 „M-am luptat toată ziua”. Lando Norris regretă turul de loc 4 pentru cursa de sprint de la Marele Premiu al Statelor Unite