Închide meniul
Video

SuperPrieteni, de Gică Popescu! Dezvăluiri fabuloase făcute de Gică Popescu şi Hristo Stoichkov! “Ştii ce făceam eu? Luam pasta de dinţi! Unde-i ascundeai?” / “În ghete, în şosete!”

Antena Sport Publicat: 15 iulie 2021, 0:09

Comentarii

Captură Antena Sport

Gică Popescu i-a făcut o surpriză uriaşă fostului său coleg de la Barcelona. L-a dus în una dintre cele mai frumoase zone din România: Delta Dunării. La SuperPrieteni, powered by Superbet, Popescu şi Stoichkov au vorbit despre perioada comunistă. Cei doi au dezvăluit la ce “artificii” au recurs pentru a scoate bani din ţară.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

SuperPrieteni, de Gică Popescu! Dezvăluiri fabuloase făcute de Popescu şi Stoichkov

Gică Popescu: Când ieşeai din ţară, aveai dolari la tine?
Hristo Stoichkov: Da.
Gică Popescu: Unde-i ascundeai?
Hristo Stoichkov: Puteai să ai la tine 28 de dolari.
Gică Popescu: Şi tu aveau 2000. Şi unde-i băgai?
Hristo Stoichkov: În ghete, în şosete…
Gică Popescu: Ştii ce făceam eu? Luam pasta de dinţi…Scoteam pasta şi băgam dolarii înveliţi în plastic. Şi aşa ieşeam cu dolarii. Toată lumea făcea aşa, fiindcă nu aveai voie să ieşi cu bani.
Hristo Stoichkov: S-a dus Mariana (n.r. – soţia lui Hristo Stoichkov) în Germania, unde locuia cu fratele ei. Şi s-a dus cu trenul. Nu ştiu ce se întâmplase, dar s-a dus cu trenul. Bulgaria, România…I-am zis atunci că-i pun în valiză 500 de mărci. Pe atunci, erau bani, nu glumă. Uite, îi pun aici, că aici nu se văd. Se duce în Germania, se întoarce, deschid valiza…Ce-i cu asta? …Am uitat! ‘Mulţumesc frumos!’

SuperPrieteni, de Gică Popescu! Imagini memorabile cu Hristo Stoichkov în Delta Dunării

Ce imagini fabuloase la SuperPrieteni, de Gică Popescu! Hristo Stoichkov s-a întrecut cu Gică Popescu, la pescuit, în Delta Dunării

Gică Popescu l-a provocat pe superprietenul Stoichkov la o partidă de pescuit în Delta Dunarii. Balonul de Aur din 1994 a vrut să prindă şi peştişorul de aur în România.

Ole! Lasă-l aici! Priveşte şi învaţă! Aşa se face… nu e nicio ruşine în a învăţa!„, a exclamat fostul component al Generaţiei de Aur, la SuperPrieteni powered by SuperBet, după ce a reuşit o super-captură.

Reclamă
Reclamă

Gică Popescu: Te las să faci o poză cu el!
Hristo Stoichkov: Pe urmă… poate prind şi eu unul.
Gică Popescu: 1-0 pentru mine!

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
1:13
Marius Marin, după ce s-a ales cu urechea tăiată: “Era de roşu”! Ce i-a spus centralul Michael Oliver
1:08
Denis Drăguș, devastat după ce a primit un “roșu” istoric în Bosnia – România: “Vreau doar să-mi cer scuze”
1:05
Alexandru Chipciu, la pământ după eșecul cu Bosnia: „Nu îmi dau seama cum am putut să pierdem”
0:54
EXCLUSIVValentin Mihăilă îl apără pe Denis Drăguș, după eliminarea din meciul cu Bosnia: „Știu ce este în sufletul lui”
0:47
EXCLUSIVMircea Lucescu s-a revoltat după Bosnia – România 3-1: “E inadmisibil! Nu ştiu cum FIFA permite”
0:38
EXCLUSIVIanis Hagi, revoltat după Bosnia – România: “Nu poți destabiliza jocul așa”. Ce a spus despre scandările rasiste
1 Primele transferuri cerute de Costel Gâlcă la Rapid. Antrenorul şi-a făcut lista de achiziţii pentru iarnă 2 Bosnia – România 3-1. Vis spulberat la Zenica! Tricolorii ratează locul al doilea în grupă 3 Gigi Becali, un nou asalt pentru Louis Munteanu. Decizia luată de patronul FCSB 4 Istvan Kovacs, meci cu două goluri anulate şi o eliminare în preliminariile World Cup 2026. Arbitrul român, criticat: “O glumă” 5 Modul inedit prin care Bîrligea și Mihăilă au celebrat golul României cu Bosnia. Au recreat gestul din vestiar 6 România nu mai are nicio șansă la calificarea directă la World Cup 2026. Austria, victorie cu Cipru
Citește și