Dezastru pentru Wayne Rooney. E OUT de la Birmingham, după 3 luni. A adus echipa aproape de retrodradare

Barbora Krejcikova – Jelena Ostapenko, finala de la Birmingham
WTA • 25 iunie, 10:03

Sorana Cîrstea, eliminată în optimi la Birmingham! Magdalena Frech a învins-o pe româncă
WTA • 22 iunie, 18:24

Simona Halep, enervată la culme de arbitra de scaun în semifinala pierdută de la Birmingham: „Terenul ăsta e bun? Așa crezi?”
Tenis • 19 iunie, 18:36

Sorana Cîrstea – Shuai Zhang 6-4, 1-6, 6-7. Sori a ratat şansa de a juca finala de la Birmingham
Tenis • 19 iunie, 14:45

Simona Halep, aproape de accidentare în meciul cu Beatriz Haddad Maia! A alunecat de două ori într-un singur game. A chemat echipa medicală la finalul setului
Tenis • 19 iunie, 13:58

Simona Halep – Beatriz Haddad Maia 3-6, 6-2, 4-6. Halep ratează calificarea în finală. Sorana Cîrstea, învinsă şi ea în semifinale
Tenis • 19 iunie, 12:30

Meciurile Simonei Halep și Soranei Cîrstea de la Birmingham au fost amânate!
WTA • 18 iunie, 16:29

Când se joacă Simona Halep – Beatriz Haddad Maia, în semifinale la Birmingham + ce a declarat adversara Simonei înainte de meci
Tenis • 17 iunie, 23:25

Simona Halep – Katie Boulter 6-4, 6-1! „Simo” s-a calificat în semifinalele turneului de la Birmingham. Victorie de senzaţie
Tenis • 17 iunie, 19:30

Sorana Cîrstea – Shuai Zhang, în semifinale la Birmingham! Chinezoaica a „demolat-o” pe Sori în ultimul meci direct
Tenis • 17 iunie, 19:19

Sorana Cîrstea, prima reacție după calificarea în semifinale la Birmingham. „E incredibil! Mă simt ca acasă!”
WTA • 17 iunie, 15:48

Sorana Cîrstea s-a calificat în semifinalele de la Birmingham. Performanţa carierei, pe iarbă
WTA • 17 iunie, 15:37

Simona Halep, cu gândul la trofeul de la Birmingham: „Focul îl am, devin din ce în ce mai bună!” Mesaj superb pentru fanii români
WTA • 15 iunie, 18:46

Simona Halep – Katie Boulter, în sferturile turneului de la Birmingham. Campioana noastră e mare favorită
WTA • 15 iunie, 18:38

Simona Halep – Harriet Dart 6-3, 6-2. „Simo” s-a calificat în sferturile de finală de la Birmingham. Victorie de senzaţie a româncei!
Tenis • 15 iunie, 18:35

Sorana Cîrstea s-a calificat în sferturi la Birmingham, după ce a distrus-o pe Aleksandra Krunic, 6-1, 6-1
Tenis • 15 iunie, 14:56

Sorana Cîrstea – Shelby Rogers 6-3, 4-6, 6-1. „Sori” s-a calificat în optimile de la Birmingham. Românca, de neoprit în decisiv. Aleksandra Krunić, viitoarea adversară
Tenis • 14 iunie, 15:10

Gabriela Ruse, alături de Simona Halep în optimi la Birmingham, după ce a învins-o pe Qiang Wang
Tenis • 13 iunie, 20:52

Simona Halep – Harriet Dart, în optimi la Birmingham! Când va avea loc partida
Tenis • 13 iunie, 18:25

Simona Halep – Lesia Tsurenko 6-1, 6-4! Simo se califică în optimi la Birmingham, la primul meci pe iarbă după 3 ani
Tenis • 13 iunie, 18:10

Încep să se vadă efectele pandemiei. 15.000 de oameni au aplicat pentru 10 posturi disponibile într-o fabrică
Diverse • 20 iulie, 12:42